יש ילדים שמגיעה להם נקודת פתיחה טובה יותר, בטניס ובחיים

ילד עולה למגרש. הוא עומד להגיש לפתיחת המשחק, ויעשה הכל בשביל לגבור על יריבו. אבל רגע לפני ההגשה – האם שניהם קיבלו את אותם התנאים להצליח?

העשייה במגרש החברתי

המרכז לטניס בישראל רואה בצמצום הפערים החברתיים בקרב ילדי ישראל שליחות שאין חשובה ממנה, ועל כן מוביל מספר רב של תכניות למען הקהילה. באמצעות משחק הטניס הוא מגיע אל ילדי הפריפריה ואל ילדים מאוכלוסיות מוחלשות אחרות, ותוך שימת דגש על העצמה אישית, חינוך למצוינות והקניית ערכים, במקביל לפיתוח יכולותיהם הספורטיביות, הוא מעניק להם לא רק אפשרות שווה להצליח על המגרש, אלא גם הזדמנות שווה לנצח בחיים.

התכנית לילדים ממשפחות עולים
המרכז לטניס בישראל דוגל בעשייה ובפיתוח תכניות מיוחדות לילדי עולים. בשנים האחרונות פועל המרכז בקרב ילדים מהקהילה האתיופית, ומציע להם תכניות העצמה ומצוינות, הנשענות על פעילויות ספורטיביות וסדנאות חינוכיות המעניקות להם את הזדמנות להצטיין בספורט, לפתח כישורי מנהיגות, להתעלות מעל לחסמים החברתיים המקשים על השתלבותם בחברה ולהעז לחלום רחוק יותר מבעבר.
להמשך קריאה
תכניות לילדים ונוער בסיכון
בישראל של ימינו, שיעורי העוני עולים ומספר הילדים ובני הנוער הנמצאים בסיכון - גדל. המרכז לטניס מוביל שורה של תכניות רווחה להעצמת ילדים בסיכון, המעניקות להם כלים וכישורי חיים יקרי ערך, מחנכות אותם למשמעת, מפתחות את ביטחונם העצמי ומסייעות להם להתגבר על הקשיים השונים בחייהם ולהפוך בבגרותם לאנשים נורמטיביים, אחראיים ועצמאיים.
להמשך קריאה