יוני ארליך

שנת לידה
1977
שנים של מקצוענות
17
דירוג שיא
5
גובה
180
יד חובטת
ימין
חבטה אהובה
וולי
גדל/ה במרכז
חיפה
מקום לידה
בואנוס איירס, ארגנטינה
זכיות בטורנירי יחידים
17
הישג שיא

זכייה באליפות אוסטרליה הפתוחה – זוגות (2008); אלוף שני טורנירי מאסטרס (2007, 2008); חצי גמר גביע דיוויס (2009)

סיפור חיים

יוני ארליך נולד בארגנטינה וכשהיה בן פחות משנה עלה ארצה עם משפחתו. הוא לא חיכה זמן רב וכשהיה בן 3 בלבד כבר החל לשחק טניס. בגיל 19 הפך יוני למקצוען ומאז, במשך קרוב ל-21 שנה, לא חדל להתחרות במסגרות השונות ובטורנירים המובילים בעולם.

במשך שבע שנים נלחם יוני בכדי להתקדם בסבב היחידים, ללא הישגים משמעותיים. התפנית החשובה בקריירה שלו הגיעה בשנת 2003, כאשר החל להתחרות במסגרת סבב הזוגות בצוותא עם אנדי רם. ימים ספורים בלבד לאחר שנפגשו במקרה בתחנת רכבת לונדונית וסיכמו על תחילת העבודה המשותפת, הגיעו השניים להישג משמעותי ראשון, כאשר הדהימו אפילו את עצמם והעפילו לחצי גמר טורניר ווימבלדון לזוגות. שנה לאחר מכן כבר ייצגו את ישראל באולימפיאדת אתונה, שם הגיעו עד לרבע הגמר, תוך שהם ממשיכים להפתיע את עולם הטניס ולטפס אל הצמרת העולמית בדירוג הזוגות. בשנת 2007 הובילו יוני ואנדי את נבחרת ישראל לבית העליון בגביע הדיוויס, לאחר ניצחון על נבחרת איטליה.

במקביל גם בחייו האישיים של יוני חלו תמורות, כשביוני של אותה שנה נשא לאישה את בחירת לבו מור. בינואר 2008 הגיע ביחד עם אנדי להישג השיא בקריירה שלו – זכייה בטורניר הזוגות באליפות אוסטרליה הפתוחה. בכך הפך לישראלי השני בהיסטוריה שזוכה בתואר גרנד סלאם. השנה המוצלחת בחייו של יוני הסתיימה בשיא נוסף, כאשר בספטמבר הפך לאבא לעמית. ביולי 2009 היה שותף מלא לניצחון ההיסטורי על נבחרת רוסיה ולהעפלה לחצי גמר גביע הדיוויס. רצף ההצלחות נקטע כאשר פציעה במרפק אילצה את יוני לצאת להפסקה בת שמונה חודשים, במהלכה אומנם זכה סופסוף ליותר זמן איכות עם בנו הפעוט, אך גם נפרד מאנדי לאחר שנים של עבודה משותפת מוצלחת. בשנת 2010 חזר יוני להתחרות, ובטורניר קווינס היוקרתי אף שיתף פעולה עם הכוכב העולה בסבב היחידים, נובאק דג'וקוביץ'. שיתוף הפעולה בין השניים התברר כמוצלח והם זכו בטורניר.

לאחר עשור של זוגיות הדוקה עם אנדי ומאז שהחלים מהפציעה, יוני מתחרה עם שותפים אחרים מהעולם. גם בשלהי הקריירה יוני ממשיך להוכיח כישרון ואופי יוצאי דופן והוא מדורג בין 100 השחקנים הטובים בעולם בסבב הזוגות.