הראל לוי

שנת לידה
1978
שנים של מקצוענות
16
דירוג שיא
30
גובה
185
יד חובטת
ימין
חבטה אהובה
בקהנד
גדל/ה במרכז
רמת השרון
מקום לידה
קיבוץ נחשונים
זכיות בטורנירי יחידים
10
הישג שיא

זכייה באליפות ישראל (1997, 1999, 2002, 2007, 2008); חצי גמר גביע דיוויס (2009); רבע גמר בטורניר ווימבלדון – זוגות (2007)

סיפור חיים

כבר כשהראל לוי עשה את צעדיו הראשונים במגרשים של המרכז לטניס בישראל – רמה"ש, היה זה עמוס מנסדורף, מגדולי הטניסאים הישראלים, שראה את הפוטנציאל: "כבר מגיל צעיר, בפעמים הראשונות שנתקלתי בהראל, ראיתי שהוא מבין טניס. ידעתי מלכתחילה שהוא יהיה בין השחקנים הטובים בעולם". מנסדורף לא טעה, וכ-15 שנה לאחר מכן הראל לוי כבר היה מדורג במקום ה-30 בעולם- דירוג השיא שלו.

לוי נולד בקיבוץ נחשונים והחל לשחק טניס בגיל 7, לאחר שהתלווה לאביו יואל למשחק במועדון טניס בקיבוץ בארות יצחק. כבר בגילאי הנוער התגלה כהבטחה גדולה והתחיל את הטיפוס לצמרת הטניס בעולמית: בגיל 17 זומן לראשונה לנבחרת הדייוויס, ובגיל 19 זכה לראשונה באליפות ישראל. בשנת 2000, כשהוא עוד לא בן 22, הצליח להעפיל לדירוג 100 הטובים בעולם.

הקריירה של הראל לוי הייתה רצופה ברגעי שיא מרגשים ומפגשים עם שחקנים מהטופ העולמי, ביניהם משחק הפתיחה בווימבלדון מול אנדרה אגאסי, גמר טורניר טורונטו מול מראט סאפין והניצחון על אנדי רודיק על הדשא בנוטינגהאם (שלושתם שחקנים שדורגו בשיאם במקום הראשון בעולם). בגביע הדייוויס היה שותף לניצחונות הגדולים על שבדיה ורוסיה ב-2009, כשהביא את הנבחרת עד חצי הגמר בבית העליון.

יחד עם הניצחונות והמשחקים הבלתי נשכחים, לאורך השנים סבל לוי מפציעות שונות שקטעו את התקדמות שלו. על אף שהצליח להתאושש מחלקן ואף הצליח לחזור למאייה הראשונה, לבסוף החליט שהגוף שלו כבר לא עומד בזה ובגיל 32 הודיע על פרישה ממשחק פעיל. לאחר הפרישה חזר הראל לוי לעולם הטניס והפעם בתור מאמן, ואימן בין היתר את דודי סלע למשך תקופה. כיום הוא עצמאי בתחום הסלולר, נשוי ואב לשלושה ילדים.