דודי סלע

שנת לידה
1985
שנים של מקצוענות
15
דירוג שיא
29
גובה
175
יד חובטת
ימין
חבטה אהובה
בקהנד
גדל/ה במרכז
המרכז לטניס בישראל - קריית שמונה
מקום לידה
קריית שמונה
זכיות בטורנירי יחידים
2
הישג שיא

שמינית גמר בטורניר ווימבלדון (2009)

סיבוב שלישי באליפות אוסטרליה הפתוחה (2016)

סיבוב שני באליפות אוסטרליה הפתוחה (2017)

זכייה באליפות ישראל ( 2006, 2009, 2011, 2013, 2014, 2015)

נציג ישראל לאולימפיאדת ריו 2016 בקטגורית הבוגרים

סיפור חיים

במרכז לטניס בישראל – קריית שמונה עבדה פקידת קבלה בשם אנקה סלע, שבנה עופר התאמן במרכז. לאנקה היה גם ילד בן 5 בשם דודי ובאחת ממשמרות הצהריים שלה, כשלא היה בייביסיטר שישמור עליו בסיום הגן, הביאה אותו יחד אתה לעבודה. שאול זוהר, מנהל המרכז, ניגש לילד הבלונדיני ושאל אותו: "בא לך לשחק אתי קצת?".

דודי השיב בחיוב ושאול לקח אותו למגרש מספר 7 עם מחבט וסל כדורים ישנים, כדי שיהיה לילד קל יותר לשחק. לאחר עשר דקות של אימון, ראה שאול שהילד קולט מהר את המשחק וכבר מצליח להחזיר כדורים. אחרי האימון אמר שאול לדודי שבכל פעם שהוא יגיע עם אימא לעבודה, הם ישחקו קצת. שאול התלהב מההתקדמות של דודי, מהריכוז, מהעיניים שלא משו מהכדור. בגיל 7, זמן קצר לאחר שהתחיל להתאמן במרכז באופן קבוע, כבר שיחק על מגרש מלא. הוא התקדם מקבוצה לקבוצה, נכנס לתכנית התחרותית וזכה באליפות ישראל לנוער בגילאים הצעירים. גלעד בלום, שאימן במרכז לטניס בישראל – רמת השרון, הבחין בכך שהוא בין הבולטים בארץ וביקש להביא אותו לאימונים גם במרכז הארץ. המרכז לטניס בישראל החל לממן לדודי טיסה פעם בשבוע מקריית שמונה לרמה"ש ובגיל 11 המשפחה עברה להרצליה, לדירה שהמרכז שכר עבורה, כדי שדודי יהיה קרוב לאקדמיה ברמה"ש.

דודי סלע הפך למקצוען בשנת 2002, לא לפני שדורג במקום התשיעי בעולם בדירוג הנוער באותה שנה. הוא הגיע לשני גמרים של טורנירי ATP – בייג'ין 2008 ואטלנטה 2014 וזכה ב-21 תארי צ'לנג'ר בקריירה, המדרגים אותו במקום השני בכל הזמנים (אחרי ין סון לו מטאיפיי עם 26 תארים). הישגי השיא שלו בגראנד-סלאם הם שמינית הגמר בווימבלדון 2009 ושלוש פעמים העפלה לסיבוב השלישי באליפות אוסטרליה, שם כבר יצר לעצמו קהל מעריצים מושבע של יהודים וישראלים ממלבורן.

משחק השיא שלו בקריירה היה הניצחון הגדול בגביע דייויס על המדורג 6 בעולם דאז, הצ'יליאני פרננדו גונסאלס, שהתקיים במרכז לטניס בישראל – רמת השרון. דודי ניצח בחמש מערכות, לאחר חמש שעות של משחק והעלה את ישראל לבית העליון לראשונה לאחר 14 שנה. ניצחון גדול נוסף של דודי היה על הספרדי דוד פרר (5 בעולם) בסיבוב השני של טורניר בייג'ין ב-2008. ביולי 2009, כשהוא בן 24, הגיע לדירוג השיא שלו – 29 בעולם,  השלישי בהיסטוריה אחרי עמוס מנסדורף (18) ושלמה גליקשטיין (22). כיום דודי ממשיך להתחרות בסבב המקצועני בתחרויות בכל העולם; הוא נשוי למרינה ואב לבן ובת.