אמיר ויינטרוב

שנת לידה
1986
שנים של מקצוענות
11
דירוג שיא
161
גובה
188
יד חובטת
ימין
חבטה אהובה
בקהאנד
גדל/ה במרכז
יפו
מקום לידה
רחובות
הישג שיא

סיבוב שני באליפות אוסטרליה הפתוחה (2013); זכייה באליפות ישראל בטניס (2010, 2012);

סיפור חיים

את דרכו בעולם הטניס החל אמיר וינטרוב בגיל 6. לאחר מספר חודשי אימון ברחובות, עיר הולדתו, עבר להתאמן במרכז הטניס ביפו. במשך שבע שנים התאמן במרכז פעמיים ביום, לפני ואחרי הלימודים בבית הספר. במהלך לימודיו בחטיבת הביניים השתתף בפרויקט טניס מיוחד למחוננים בראשות עמוס מנסדורף, ובשנה הבאה עבר להתגורר במרכז לטיפוח מחוננים בספורט שבמכון וינגייט, שם חי, למד והתאמן במשך שלוש שנים. בתום כיתה י' הוזמן ע"י מר גונטר ברזניק, מאמנו האישי של שחקן העבר בוריס בקר, להצטרף לאקדמיה לטניס שבניהולו באוסטריה. ההזמנה אילצה אותו לעשות וויתור כואב על לימודיו העיוניים, אך יחד עם זאת היוותה הזדמנות חלומית וחד פעמית למימוש הפוטנציאל המקצועי הטמון בו.

לאחר שנתיים באקדמיה באוסטריה, חזר אמיר לארץ והתגייס לצה"ל על תקן של ספורטאי מצטיין. בשנת 2010 זכה לראשונה באליפות ישראל, לאחר שניצח במשחק הגמר את דודי סלע. זמן קצר לאחר מכן השתתף לראשונה בקריירה בטורניר גרנד סלאם – אליפות אוסטרליה הפתוחה.

ביום הולדתו ה-25 זכה אמיר לחגיגה כפולה, כאשר גבר על מילוש ראוניץ' הקנדי שבשיאו דורג רביעי בעולם, במסגרת משחקי גביע הדיוויס. בשנת 2014 חווה פציעה שהובילה לשני ניתוחים והיעדרות של מעל לשמונה חודשים מהמגרש. במקביל התמודד אמיר עם הגירושים מאשתו, לה נישא רק חודשיים לפני הפציעה. ב-2015 חזר להתחרות בסבב הבינלאומי ועד היום הוא משתתף בטורנירים בארץ ובעולם ומייצג את ישראל בנבחרת הדיוויס.