תכנית המעצימה ילדים ובני נוער דרך הטניס ופעילויות ספורט והעשרה. היא מתקיימת ברב המרכזים ברחבי הארץ מקרית שמונה שבצפון ועד באר שבע שבדרום.

תכנית "חבק" מתקיימת במרכזי הטניס כבר למעלה מ-15 שנה, ומעצימה ילדים ובני נוער דרך הטניס ופעילויות ספורט והעשרה.

סופי כץ-סולם, מנהלת תוכניות קהילה ותכנית גנים ארצית, המרכזת גם את תכנית "חבק", מסבירה: "קהל היעד שלנו הוא בעיקר ילדים ונוער בסיכון. בגילאי 10-15 אנחנו עובדים עם ילדים שיש להם בעיות חברתיות, כלכליות וחינוכיות. אנחנו עובדים עם בתי ספר מקומיים ויוצרים משולש-תקשורת בין ההורים, המורים ומרכז הטניס. פעמיים בשבוע הילדים מגיעים אלינו, יש להם אימוני טניס וכושר, עבודה בקבוצה, עבודה מנטלית עם מנחה או פסיכולוג ומדריך. בשיעורים עובדים במגוון תכנים – סובלנות, מנהיגות, אחריות על קהילה, להכיר את האחר. דרך מגרש הטניס אנחנו נותנים להם כלים לחיים. גבולות המגרש הם כמו הגבולות בחיים, וצריכים ללמוד לשלוט על עצמנו, להיות רגועים – וזה משפיע עלינו בחיים אחר כך".

"ההצלחה שלנו היא עם ילדים שלא היו להם מסגרות אחרי בית הספר, כאלו שהסתובבו ברחוב או שאין להם מה לעשות בבית. אנחנו מלמדים אותם טניס ועושים איתם פעילויות מועילות. סיפורי ההצלחה שלנו הם ילדים שמצליחים, דרך הספורט, להשתפר בבית הספר ובחיים באופן כללי".

במסגרת "יום המעשים הטובים" הארצית,  סייעו ילדי תכניות "חבק" בעבודות שונות במרכזים השונים,ניקו חצרות, עבדו עם אוכלוסייה של צרכים מיוחדים, התנדבו באריזות של אוכל לנזקקים, התנדבו במחלקות רווחה ועוד.

יום המעשים הטובים - תכנית חבק 2015

יום המעשים הטובים 2015 - תכנית חבק

"התוכנית מתאימה לילדים שלא מוצאים את עצמם", מוסיפה סופי כץ-סולם, "ילדים שאין להם הרבה חברים, ילדים עם בעיות חברתיות שזקוקים ל'חיבוק'. בתי הספר מפנים אלינו ילדים שיכולים להרוויח מן התוכנית. בטווח הגילאים 10-15 אנחנו יכולים להשפיע הכי הרבה. לדוגמה, ילדים הגיעו אלינו עם ילדים שלא הצליחו בבית הספר, חלק מהם עם קשיי קשב וריכוז. חלק מהילדים הצליחו להתגייס ליחידות מובחרות בצה"ל, התגברו על בעיות התנהגותיות וכיום הם בוגרי התוכנית ורוצים להדריך ולאמן אחרים".

ב-23 במאי 2017 התקיים "יום חבק", אירוע השיא השנתי של הפרויקט המיוחד, אותו אירח לראשונה המרכז לטניס בישראל טבריה. מספר שיא של למעלה מ-350 ילדים בכיתות א' עד י"ב מ-10 מרכזים של המרכז לטניס בישראל נהנו מתחרויות ספורט רבות ביום המיוחד הזה, שמתקיים זו השנה החמישית ברציפות. הילדים התנסו בין השאר בטניס, כדורגל, כדורסל, קפיצה למרחק ופעילויות נוספות. במהלך התחרויות עודדו ילדי כל מרכז אחד את השני והאווירה היתה נפלאה. בצהריים נסעו הילדים לחוף גיא בכינרת ונהנו ממספר שעות של בריכה ומגלשות מים. יום כיף זה התקיים הודות למרכז לטניס בישראל, חברת לקוסט ועיריית טבריה.

יום חבק 2017

"אחת הילדות שהגיעה לתוכנית בקרית-שמונה עלתה ממדינה בדרום-אמריקה", מספרת סופי כץ-סולם. "הוריה היו חסרי אמצעים והיא לא מצאה מסגרת חברתית או ספורטיבית מתאימה. החל מגיל 8, היא השתלבה בהדרגה בתוכנית 'חבק'. כיום היא מתחרה בנבחרות טניס איזוריות בהצלחה רבה".

ב-29 במאי 2018  אירח המרכז לטניס בישראל – חיפה את יום "חבק", אירוע השיא השנתי של תכנית "חבק" של המרכז לטניס בישראל, בהשתתפות כ-350 ילדים בכיתות א' עד י"ב, מתשעה מרכזים של המרכז לטניס בישראל ברחבי הארץ. ביום המיוחד הזה, שהתקיים זו השנה השישית ברציפות, הגיעו הילדים למספר שעות של תחרויות ספורט בהן התמודדו מול מרכזים אחרים, עודדו אחד את השני והאווירה היתה נפלאה. בשתי הקטגוריות המרכזיות זכו ילדי יקנעם וילדי אשקלון, כאשר לאחר ארוחת הצהרים עברו הילדים את הכביש ונהנו ממספר שעות של בריכה ב"ספורטן".

יום חבק 2018