תכנית המעצימה ילדות וילדים, בנות ובני נוער דרך משחק הטניס ופעילויות העשרה וספורט. התוכנית מתקיימת ברוב מרכזי הטניס והחינוך ברחבי הארץ מקריית שמונה שבצפון ועד באר שבע שבדרום.

תכנית "חבק" קיימת במרכזי הטניס והחינוך כבר למעלה מ-18 שנה, ומעצימה ילדות וילדים, בנות ובני נוער דרך הטניס ופעילויות ספורט והעשרה.

שוקי רחמן, מנהל תחום חינוך וקהילה ארצי מסביר: "קהל היעד שלנו הוא בעיקר ילדים ונוער בסיכון בגילאי 8-15. אנחנו עובדים עם ילדים וילדות שיש להם בעיות חברתיות, כלכליות ורגשיות. אנחנו משתפים פעולה עם בתי ספר ורשויות מקומיות ויוצרים משולש-תקשורת בין ההורים, המורים והצוותים במרכזי הטניס. פעמיים בשבוע הילדים מגיעים אלינו, יש להם אימוני טניס וכושר יחד עם עבודה חברתית ייחודית עם מנחה מוסמך.

בין הנושאים הנלמדים במהלך השנה: בניית קבוצה, הצבת יעדים, התמודדות עם הצלחה וכישלון, מנהיגות והובלה, ואורח חיים בריא. את כל זה אנו עושים על מגרש הטניס וכך נותנים להם כלים לחיים.

" מידי שנה אנו מצרפים למשפחת הטניס מאות ילדים הזקוקים לנו, כאלה הנמצאים במסגרת רווחה או כאלו שאין להם מענה בקהילה. סיפורי ההצלחה שלנו הם כך שדרך התכנית הביטחון והערכה העצמית של הילדות והילדים עולה ובעיקר אנחנו שמחים שהן והם מאמינים בעצמם ומסוגלים להשיג את מה שהם רוצים".

התוכנית פועלת לצורך קידום העצמה חברתית ומנטלית של הילדות והילדים ובנות ובני נוער בסיכון, בעלי קשיים תפקודיים ובעיות התנהגות.

 

התוכנית מופעלת ב-3 מישורים:

  •  קידום והעצמת ילדות וילדים נערות ונערים בסיכון באמצעות פעילות ספורט: טניס וכושר גופני.
  •  קידום והעצמה באמצעות סיוע לימודי: שיעורי עזר בקבוצות קטנות.
  •  קידום והעצמה חברתית: סדנאות העצמה, העשרה וחיבור לקהילה.

למעלה מ-800 ילדות וילדים בסיכון מכל רחבי הארץ לוקחים חלק בתכניות אלה. הם מקבליים כליים לחיים: משמעת, שליטה עצמית, מפתחות את ביטחונם האישי ומסייעות להם להתגבר על קשיים שונים שהם פוגשים בחייהם האישיים.