המרכז לטניס בישראל פועל למען אוכלוסיות בעלי לקויות פיזיות ונפשיות. בזכות התכניות לילדים עם צרכים מיוחדים, המשתתפים זוכים לטפח את תחושות העצמאות והמסוגלות ולפתח קשרי חברות עם משתתפים מכלל תכניות הטניס. כל זאת בהובלתו ותמיכתו מקרוב של צוות המרכז המאפשר לכל אחד מן המשתתפים להניח לקשיים בצד, להתחבר לווינר שבתוכו ולהרגיש חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית.

אומרים שהספורט מיטיב עם כולם, אבל כשמדובר בילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים הדבר נכון שבעתיים. כבר הוכח שפעילות גופנית מעוררת בקרבם חזקות חבויות, מסייעת להעלאת המוטיבציה, תורמת לביטחון העצמי, משפרת את יכולות התקשורת והריכוז ויוצרת עבורם אקלים חברתי בריא לאינטראקציה עם ספורטאים אחרים.

אוכלוסייה זו של מבוגרים וילדים עם לקויות שכליות וצרכים מיוחדים מנותקת במידה רבה מהלב הפועם של החברה, ושילובה במרקם החיים מהווה אתגר אמיתי, בשל הצורך הדחוף במסגרות יוצאות דופן שיענו לאורך זמן על צרכיהם הייחודיים. התכניות השונות שהמרכז יזם וקידם למענם (בשיתוף גורמי רווחה, מוסדות חינוך, קרנות, שותפים וארגונים ועמותות בתחום) לא רק שמשפרות את כושרם הגופני ותחושת החיות של המשתתפים, אלא אף מחזקות ומעצימות את ביטחונם העצמי, יכולת הריכוז וכוח הרצון שלהם.

אנו מאמינים שבדאגתנו לאוכלוסיות אלה אנו מקדמים את כינונה של חברה ישראלית טובה ושוויונית יותר, ואכן בזכות התכניות לילדים עם צרכים מיוחדים, המתקיימות במרכזי הטניס השונים ברחבי הארץ, המשתתפים זוכים לשבור את שגרת חייהם, לטפח את תחושות העצמאות והמסוגלות ולפתח קשרי חברות עם משתתפים מכלל תכניות הטניס. כל זאת בהובלתו ותמיכתו מקרוב של צוות המרכז, הדואג לצרכיו האישיים של כל אחד מן המשתתפים ומאפשר לו להניח לקשיים בצד, להתחבר לווינר שבתוכו ולהרגיש חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית.

תכנית הדגל שמרכזי הטניס  והחינוך בישראל מציעים עבור אוכלוסייה זו היא תכנית "ספישל טניס" המותאמת לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים.