פאדל טניס – הבאנו לכם את המשחק הכי מטורף שיש!

ממשיכים להפתיע אתכם עם משחק חדש, שהגיע אלינו למרכז הטניס והחינוך חיפה ובקרוב אף למרכזים נוספים ברחבי ישראל. המדובר בפאדל טניס, שמלהיב את כל העולם בשל החוויה, הריגוש והאדרנלין שנלווים למשחק.

כדי להבין עד כמה פאדל טניס הוא באמת משהו מטורף, דמיינו את עצמכם משחקים טניס וסקווש בו-זמנית. רגע, אבל איך הקירות של הסקווש מתחברים לטניס? אז זהו, שבפאדל המגרש תחום בארבעה קירות זכוכית העוטפים אותו, כך שניתן להעביר את הכדור לאחר שפגע באחד מהקירות. כל עוד הכדור ניתז מהקיר ופגע פעם אחת במשטח המגרש, המשחק ממשיך להתנהל ובקצב גבוה מאוד. המשמעות: הקירות הם חלק מהמשחק (כמו בסקווש) והחוקים כמו בטניס. כל זאת, במסגרת מגרש טניס מוקטן ובעזרת מחבט מיוחד עם חורים  קטנים (הדומה בגודלו למטקות), שעמו חובטים בכדור טניס רגיל מצד לצד, מעבר לרשת, יחד עם קירות הזכוכית. אכן כן: בפאדל טניס הקירות הם חברים ושותפים למשחק.

והנה, הגענו לתכל'ס, לצבירת הנקודות בפאדל טניס. מוכנים? קדימה, האקשן בעיצומו, הכדור נע מעל לרשת מצד לצד, עם ובלי הקירות, ומי שייקח את הנקודה יהיה זה שיחבוט באופן שהיריב לא יצליח להגיע לחבטה לאחר הקפצת כדור אחת בלבד, או לחילופין לאחר פסילת היריב בגלל שתי סיבות: הוא לא הצליח להעביר את הכדור מעבר לרשת, או שהוא חבט מחוץ לאזור המשחק – מעבר לקירות כמו גם באחד מהקירות של השחקן ממולו, לפני שהכדור פגע בשטח שלו.

ככל שחוקי הפאדל זהים לאלו בטניס, נוסיף ונספר לכם  שעדיין קיימים הבדלים מסוימים בין המשחקים. הבדלים אלו מתבטאים בעיקר בהגשה, שמתבצעת בפאדל על-ידי הקפצת הכדור על הקרקע ומתחת לגובה הירכיים, בנוסף לכללים מיוחדים לגבי הקירות מסביב ולאפשרות להציל כדור שיצא מקווי המגרש.

אפשר לדבר עוד ועוד על הפאדל טניס, אבל מומלץ מאוד לעבור כמה שיותר מהר למגרש. נרגשים לקראת האטרף? אנחנו בהחלט מבינים אתכם, רק לפני שתעלו לשחק, חשוב שתדעו שהמשחק מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד, וניתן לשחקו ביחידים או בזוגות. הפאדל כבר בחיפה, מוזמנים להצטרף וליהנות משילוב סוחף של טניס וסקווש, במשחק אחד ומיוחד.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה