פאדל טניס – הבאנו לכם את המשחק הכי מטורף שיש!

ממשיכים להפתיע אתכם עם משחק חדש, שהגיע אלינו למרכז הטניס והחינוך חיפה ובקרוב אף למרכזים נוספים ברחבי ישראל. המדובר בפאדל טניס, שמלהיב את כל העולם בשל החוויה, הריגוש והאדרנלין שנלווים למשחק.

כדי להבין עד כמה פאדל טניס הוא באמת משהו מטורף, דמיינו את עצמכם משחקים טניס וסקווש בו-זמנית. רגע, אבל איך הקירות של הסקווש מתחברים לטניס? אז זהו, שבפאדל המגרש תחום בארבעה קירות זכוכית העוטפים אותו, כך שניתן להעביר את הכדור לאחר שפגע באחד מהקירות. כל עוד הכדור ניתז מהקיר ופגע פעם אחת במשטח המגרש, המשחק ממשיך להתנהל ובקצב גבוה מאוד. המשמעות: הקירות הם חלק מהמשחק (כמו בסקווש) והחוקים כמו בטניס. כל זאת, במסגרת מגרש טניס מוקטן ובעזרת מחבט מיוחד עם חורים  קטנים (הדומה בגודלו למטקות), שעמו חובטים בכדור טניס רגיל מצד לצד, מעבר לרשת, יחד עם קירות הזכוכית. אכן כן: בפאדל טניס הקירות הם חברים ושותפים למשחק.

והנה, הגענו לתכל'ס, לצבירת הנקודות בפאדל טניס. מוכנים? קדימה, האקשן בעיצומו, הכדור נע מעל לרשת מצד לצד, עם ובלי הקירות, ומי שייקח את הנקודה יהיה זה שיחבוט באופן שהיריב לא יצליח להגיע לחבטה לאחר הקפצת כדור אחת בלבד, או לחילופין לאחר פסילת היריב בגלל שתי סיבות: הוא לא הצליח להעביר את הכדור מעבר לרשת, או שהוא חבט מחוץ לאזור המשחק – מעבר לקירות כמו גם באחד מהקירות של השחקן ממולו, לפני שהכדור פגע בשטח שלו.

ככל שחוקי הפאדל זהים לאלו בטניס, נוסיף ונספר לכם  שעדיין קיימים הבדלים מסוימים בין המשחקים. הבדלים אלו מתבטאים בעיקר בהגשה, שמתבצעת בפאדל על-ידי הקפצת הכדור על הקרקע ומתחת לגובה הירכיים, בנוסף לכללים מיוחדים לגבי הקירות מסביב ולאפשרות להציל כדור שיצא מקווי המגרש.

אפשר לדבר עוד ועוד על הפאדל טניס, אבל מומלץ מאוד לעבור כמה שיותר מהר למגרש. נרגשים לקראת האטרף? אנחנו בהחלט מבינים אתכם, רק לפני שתעלו לשחק, חשוב שתדעו שהמשחק מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד, וניתן לשחקו ביחידים או בזוגות. הפאדל כבר בחיפה, מוזמנים להצטרף וליהנות משילוב סוחף של טניס וסקווש, במשחק אחד ומיוחד.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה