עיריית טבריה הקימה קבוצות טניס לעולים חדשים

לאחר שקלטה מאות עולים מאתיופיה במהלך החודשים האחרונים, בעיר הצפונית החליטו על הקמת קבוצות ייעודיות כחלק מתהליך הקליטה: "גילינו פוטנציאל רב"

קבלת פנים חמה. עיריית טבריה יוצאת במהלך לשילוב עולים חדשים מאתיופיה בעולם הטניס. טבריה קלטה במהלך החודשים האחרונים מאות עולים שהגיעו לאחרונה, שאת תחילת דרכם בישראל עושים במרכז הקליטה בעיר הצפונית.

כחלק מקליטתם של העולים, ערכה העירייה בשיתוף עם מרכז הטניס והחינוך המקומי, ערב חשיפה מיוחד שכלל היכרות עם הטניס ואיתור כישרונות צעירים. במסגרת זו, תחלנה בקרוב לפעול קבוצות טניס ייעודיות בטבריה לבני העדה האתיופית, בתמיכת העירייה.

קבוצות העולים תתאמנה במרכז הטניס והחינוך בטבריה במתכונת של אימונים שבועיים המותאמים לצורכיהם, בליווי נציגי המתנ"ס הקהילתי ומרכז הקליטה העירוני. בהמשך התכנית, ישתלבו העולים בקבוצות טניס רגילות.

מנהל מחלקת העלייה והקליטה בעיריית טבריה, יואל חדד, אמר: “לערב החשיפה הפתיעו והגיעו למעלה מ-150 עולים. גילינו את הפוטנציאל הרב הטמון בפתיחת אפיקים מבטיחים עבורם, דרך משחק הטניס בחיים החדשים שלהם במדינת ישראל, שיעזור ליצור קשרים בין ילדי הטניס על המגרשים ומחוצה להם".

בועז יוסף, ראש עיריית טבריה בפועל, אמר: "שילובם של העולים בני העדה האתיופית בקהילת העיר ובחברה הישראלית בכללותה מזמנים לנו אתגרים מורכבים. לכן, פעלנו לאתר הזדמנויות חדשות לעמידה באתגרים אלו בשילוב הספורט בעיר. אני מאמין בכל לבי כי מטבריה יכולים לצמוח אלופים בטניס מבני העדה האתיופית, כמו באתלטיקה ובענפי ספורט נוספים”.

מי שיוביל בפועל את תוכניות הטניס לעולים מאתיופיה הוא דאור צ'ולריה, מנהל המרכז בטבריה ומי שבעצמו עלה למדינת ישראל בגיל צעיר מחבר העמים לשעבר. "הגעתי לארץ כילד שלא מכיר את השפה והתרבות בארץ", סיפר צ'ולריה.

"המחסומים עמם מתמודדים העולים מאתיופיה היו גם המחסומים שעמם התמודדתי, כך שתוכניות הטניס המותאמות עבורם יתרמו להשגת ערך כפול: סיוע והקלה בקליטתם במגרש החברתי, יחד עם קידום ילדים בעלי פוטנציאל במגרש המקצועי. נעניק להם הזדמנות אמיתית ושווה לפתח את יכולותיהם בטניס וככלל, לציידם בכישורי חיים חיוניים ולטפח מקרבם מנהיגים צעירים, שיעצימו את קהילת העיר", סיכם המאמן.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

התפקיד הקריטי של יכולות מנטאליות ופיזיות במשחק הטניס
בעולם של טניס תחרותי, עולה השאלה מה מבדיל את השחקנים הטובים ביותר בעולם לבין שאר השחקנים? האם אלו היכולות הפיזיות חסרות התקדים שלהם או העמידות הנפשית הבלתי ניתנת לשבירה?מאמר זה בוחן את האינטראקציה בין כוח...
להמשך קריאה
מה הוביל את אנדי רם לחבוט עם ילדי וילדות אופקים?
במסגרת תכנית "הד-סטארט", תכנית מנהיגות לילדים וילדות של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בשיתוף עמותת ערכים בספורט, הגיע אגדת הטניס לאופקים להשקת התוכנית בעיר: "זו זכות עבורי ועבור המאמנים להאיר את יומם של ילדי אופקים שעברו את אירועי...
להמשך קריאה
אימוני חורף: כיצד אימוני טניס משפרים את הכושר הגופני
כאשר הטמפרטורות יורדות והחורף משתלט, רבים עשויים לשקול לארוז את ציוד הספורט שלהם עד חזרת החודשים החמים. עם זאת, עבור חובבי טניס, העונה הקרה מציגה הזדמנות ייחודית לשיפור הכושר הגופני ולשיפור המיומנויות במגרש. "אימוני חורף: כיצד אימוני טניס משפרים...
להמשך קריאה
קפיצה חזרה: שימושים חדשניים לכדורי טניס ממוחזרים
בעולם מודאג יותר ויותר מקיימות ושימור סביבתי, שימוש חוזר בחומרים ישנים כדי ליצור משהו חדש ושימושי הפך לא רק למגמה, אלא לנחיצות. "חזרה לקפוץ: שימושים חדשניים לכדורי טניס ממוחזרים" צולל אל התחום הדמיוני של מתן חיים שניים לכדורי טניס...
להמשך קריאה
אנדי רם חובר לילדות וילדי אופקים בתכנית חברתית חדשה
אנדי רם: "זכות עבורי ועבור המאמנים להאיר את יומם של ילדי אופקים" ; התכנית בשיתוף עמותת ערכים בספורט ומרכזי הטניס והחינוך בישראלאנדי רם וילדי אופקים ילדות וילדי אופקים שעדיין מתמודדים...
להמשך קריאה