נקודת פתיחה: טניסאי המכביה נפגשו עם איאן פרומן

כ-200 שחקנים התאחדו ברמה"ש עם אבי הענף בארץ, כולל משחק ראווה בין דור העבר והעתיד. רם: "היכרות עם המדינה תביא עלייה, זה הבית של העם היהודי"

נקודת פתיחה: אמש (רביעי) נערכה קבלת פנים לטניסאי המכביה במרכז הטניס והחינוך ברמת השרון, כאשר השחקנים והשחקניות פגשו באבי הענף בישראל, ד”ר איאן פרומן, ומי שהחליט לעלות לארצה מדרום אפריקה לאחר שהשתתף במכביה בשנות ה-50. האירוע כלל משחקי ראווה בין דור העבר לבין דור העתיד.
טניסאי העבר שהשתתף באירוע, אנדי רם, סיפר: "בתור ילד שעלה מאורוגוואי, תמיד הרגשתי גאווה גדולה לייצג את ישראל בכל התחרויות שהשתתפתי בהם. אני משוכנע כי המשחקים הקרובים וההיכרות עם המדינה הנפלאה שלנו יביאו ספורטאיות וספורטאים מיהדות התפוצות לעלות למדינת ישראל, הבית של העם היהודי".
בנוסף לפרומן ואנדי רם, הגיעו לחלוק כבוד גם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון; קווין גרין מקנדה, יו"ר דירקטוריון הארגון, שיוסיף ויתחרה במשחקי הטניס במכביה; לארי גרינשפון מארצות הברית, מהתורמים הגדולים לתוכניות הטניס והקהילה של המרכזים, שבחר לפתוח את ביקורו בארץ במפגש מיוחד עם ילדות וילדי הטניס בעיר הערבית טייבה וחברי הנהלת הארגון בראשות המנכ"ל ארז וידר.
במסגרת האירוע נערכו משחקי ראווה בין טניסאי העבר אנדי רם והראל לוי לבין הטניסאיות והטניסאים הצעירים רון אלוק, יונתן ברק, ליזה ריכטרמן וקארין אלטורי. השתתפותה של אלטורי גרמה להתרגשות רבה של הקהל, שכן המדובר בטניסאית התחרותית הראשונה מהחברה הבדואית במדינה, המייצגת כיום את דגל ישראל בסבבי הנוער בעולם. בין הקהל נמנו אף טניסאי העבר נועם אוקון ואלוף הטניס הפרא – אולימפי נועם גרשוני. בתוך כך, משחקי הטניס במכביה יתקיימו לפי קטגוריות התחרויות השונות במרכזי הטניס והחינוך ירושלים, חיפה ורמת השרון, וכן במגרשים העירוניים בנתניה.
ממרכזי הטניס והחינוך בישראל נמסר: "השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפי המכביה את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל. הרשמים מהערב המדהים שחווינו לבטח ילוו את המשתתפות והמשתתפים, בתקווה לראות אותם חלק מהמשפחה שלנו לא רק במכביה אלא גם בהמשך הדרך".
כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה