נס חנוכה: רונן מורלי יעביר השתלמות מקצועית למאמני טניס בבחריין

ההשתלמות תכלול גם מחנה טניס משותף של טניסאים צעירים מבחריין ומישראל. מורלי: "המטרה היא לבנות גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי"

 

הסכמי אברהם מגיעים לראשונה לעולם הטניס, לאחר שרונן מורלי, מבכירי מאמני הטניס בישראל, ייצא בחודש ינואר הקרוב לבחריין ויעביר בה השתלמות מקצועית למאמנים ממועדוני טניס מקומיים. ההשתלמות תתקיים במשך שבוע ותשלב מחנה אימונים משותף לילדי טניס מבחריין וממרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם  הטניסאים הצעירים עידו סמימיאן בן ה-17 ואריאל משולם בן ה-16.

ההשתלמות ההיסטורית בטניס הינה תולדה של ביקור בחודש יוני השנה של שגריר בחריין בישראל, חאלד אל ג'לאמה, במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. בעקבות הביקור יצאה בחודש ספטמבר משלחת מטעם מרכזי הטניס והחינוך בישראל לסיור מקצועי להכרת פעילות הטניס בבחריין. המשלחת כללה את מנכ"ל המרכזים, ארז וידר, סמנכ"ל ניהול המרכזים, לילו צרפתי, המאמן רונן מורלי ומנהל תחום החברה הערבית במרכזים, עלם איברהים. במהלך הסיור החליטו הצדדים על יצירת שיתוף פעולה מקצועי, בהובלת רונן. שיתוף פעולה זה ייחל, כאמור, בהכשרת מאמני טניס במספר מועדונים בבחריין ופיתוח תוכניות טניס מיוחדות לילדי המדינה במפרץ הערבי, כמו בישראל.

במקביל, ארז וידר ועלם איברהים הוזמנו להשתתף באירוע חגיגי לרגל יום העצמאות של בחריין, שנערך ביום חמישי האחרון במלון הילטון תל-אביב, בהשתתפות שרים, חברי כנסת, ראשי המשק הישראלי, שגרירים זרים ושורה ארוכה של אורחים מכובדים.

רונן מורלי שימש לאורך השנים מאמנם של טניסאים רבים, בהם: אנדי רם, יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ואחרים. הוא היה אף מאמן נבחרת גביע דייויס של ישראל במשך כ-5 שנים והכשיר מאמנים באקדמיות טניס בחו"ל. אשתקד חזר לפעילות במסגרת הלאומית ומשמש קפטן נבחרת הנשים של ישראל וכן נמנה על הצוות המקצועי אשר מלווה את הטניסאית הישראלית הבכירה לינה גלושקו.

במרכזי הטניס והחינוך בישראל משמש רונן מנהל מקצועי של תוכנית אוהבי הטניס והכשרות מאמנים. במאי 2021 קיבל את פרס "מאמן הכבוד של המדינה" מטעם נשיא המדינה ראובן ריבלין, על פועלו לאורך יותר מ-30 שנות אימון, חינוך והדרכה של ילדים ומאמנים.

רונן מורלי: "אין תחליף להשפעת מאמן מקצועי מקומי באימון ובחינוך הילדים, כך שבעזרת למידה משותפת, על בסיס הידע והכלים שאנו מיישמים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, המטרה של ההשתלמות ההיסטורית בבחריין היא ליצור  גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי. ההשתלמות יחד עם מחנה הטניס לילדי בחריין וישראל הם הסנונית הראשונית בחתירה להרחיב את שיתופי הפעולה בין המדינות, כדי לפתוח בפני הילדים משתי המדינות אופקים חדשים, בעזרת משחק הטניס וערכיו הייחודיים לחיים".

 

 

 

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה