נס חנוכה: רונן מורלי יעביר השתלמות מקצועית למאמני טניס בבחריין

ההשתלמות תכלול גם מחנה טניס משותף של טניסאים צעירים מבחריין ומישראל. מורלי: "המטרה היא לבנות גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי"

 

הסכמי אברהם מגיעים לראשונה לעולם הטניס, לאחר שרונן מורלי, מבכירי מאמני הטניס בישראל, ייצא בחודש ינואר הקרוב לבחריין ויעביר בה השתלמות מקצועית למאמנים ממועדוני טניס מקומיים. ההשתלמות תתקיים במשך שבוע ותשלב מחנה אימונים משותף לילדי טניס מבחריין וממרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם  הטניסאים הצעירים עידו סמימיאן בן ה-17 ואריאל משולם בן ה-16.

ההשתלמות ההיסטורית בטניס הינה תולדה של ביקור בחודש יוני השנה של שגריר בחריין בישראל, חאלד אל ג'לאמה, במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. בעקבות הביקור יצאה בחודש ספטמבר משלחת מטעם מרכזי הטניס והחינוך בישראל לסיור מקצועי להכרת פעילות הטניס בבחריין. המשלחת כללה את מנכ"ל המרכזים, ארז וידר, סמנכ"ל ניהול המרכזים, לילו צרפתי, המאמן רונן מורלי ומנהל תחום החברה הערבית במרכזים, עלם איברהים. במהלך הסיור החליטו הצדדים על יצירת שיתוף פעולה מקצועי, בהובלת רונן. שיתוף פעולה זה ייחל, כאמור, בהכשרת מאמני טניס במספר מועדונים בבחריין ופיתוח תוכניות טניס מיוחדות לילדי המדינה במפרץ הערבי, כמו בישראל.

במקביל, ארז וידר ועלם איברהים הוזמנו להשתתף באירוע חגיגי לרגל יום העצמאות של בחריין, שנערך ביום חמישי האחרון במלון הילטון תל-אביב, בהשתתפות שרים, חברי כנסת, ראשי המשק הישראלי, שגרירים זרים ושורה ארוכה של אורחים מכובדים.

רונן מורלי שימש לאורך השנים מאמנם של טניסאים רבים, בהם: אנדי רם, יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ואחרים. הוא היה אף מאמן נבחרת גביע דייויס של ישראל במשך כ-5 שנים והכשיר מאמנים באקדמיות טניס בחו"ל. אשתקד חזר לפעילות במסגרת הלאומית ומשמש קפטן נבחרת הנשים של ישראל וכן נמנה על הצוות המקצועי אשר מלווה את הטניסאית הישראלית הבכירה לינה גלושקו.

במרכזי הטניס והחינוך בישראל משמש רונן מנהל מקצועי של תוכנית אוהבי הטניס והכשרות מאמנים. במאי 2021 קיבל את פרס "מאמן הכבוד של המדינה" מטעם נשיא המדינה ראובן ריבלין, על פועלו לאורך יותר מ-30 שנות אימון, חינוך והדרכה של ילדים ומאמנים.

רונן מורלי: "אין תחליף להשפעת מאמן מקצועי מקומי באימון ובחינוך הילדים, כך שבעזרת למידה משותפת, על בסיס הידע והכלים שאנו מיישמים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, המטרה של ההשתלמות ההיסטורית בבחריין היא ליצור  גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי. ההשתלמות יחד עם מחנה הטניס לילדי בחריין וישראל הם הסנונית הראשונית בחתירה להרחיב את שיתופי הפעולה בין המדינות, כדי לפתוח בפני הילדים משתי המדינות אופקים חדשים, בעזרת משחק הטניס וערכיו הייחודיים לחיים".

 

 

 

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה