נס חנוכה: רונן מורלי יעביר השתלמות מקצועית למאמני טניס בבחריין

ההשתלמות תכלול גם מחנה טניס משותף של טניסאים צעירים מבחריין ומישראל. מורלי: "המטרה היא לבנות גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי"

 

הסכמי אברהם מגיעים לראשונה לעולם הטניס, לאחר שרונן מורלי, מבכירי מאמני הטניס בישראל, ייצא בחודש ינואר הקרוב לבחריין ויעביר בה השתלמות מקצועית למאמנים ממועדוני טניס מקומיים. ההשתלמות תתקיים במשך שבוע ותשלב מחנה אימונים משותף לילדי טניס מבחריין וממרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם  הטניסאים הצעירים עידו סמימיאן בן ה-17 ואריאל משולם בן ה-16.

ההשתלמות ההיסטורית בטניס הינה תולדה של ביקור בחודש יוני השנה של שגריר בחריין בישראל, חאלד אל ג'לאמה, במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. בעקבות הביקור יצאה בחודש ספטמבר משלחת מטעם מרכזי הטניס והחינוך בישראל לסיור מקצועי להכרת פעילות הטניס בבחריין. המשלחת כללה את מנכ"ל המרכזים, ארז וידר, סמנכ"ל ניהול המרכזים, לילו צרפתי, המאמן רונן מורלי ומנהל תחום החברה הערבית במרכזים, עלם איברהים. במהלך הסיור החליטו הצדדים על יצירת שיתוף פעולה מקצועי, בהובלת רונן. שיתוף פעולה זה ייחל, כאמור, בהכשרת מאמני טניס במספר מועדונים בבחריין ופיתוח תוכניות טניס מיוחדות לילדי המדינה במפרץ הערבי, כמו בישראל.

במקביל, ארז וידר ועלם איברהים הוזמנו להשתתף באירוע חגיגי לרגל יום העצמאות של בחריין, שנערך ביום חמישי האחרון במלון הילטון תל-אביב, בהשתתפות שרים, חברי כנסת, ראשי המשק הישראלי, שגרירים זרים ושורה ארוכה של אורחים מכובדים.

רונן מורלי שימש לאורך השנים מאמנם של טניסאים רבים, בהם: אנדי רם, יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ואחרים. הוא היה אף מאמן נבחרת גביע דייויס של ישראל במשך כ-5 שנים והכשיר מאמנים באקדמיות טניס בחו"ל. אשתקד חזר לפעילות במסגרת הלאומית ומשמש קפטן נבחרת הנשים של ישראל וכן נמנה על הצוות המקצועי אשר מלווה את הטניסאית הישראלית הבכירה לינה גלושקו.

במרכזי הטניס והחינוך בישראל משמש רונן מנהל מקצועי של תוכנית אוהבי הטניס והכשרות מאמנים. במאי 2021 קיבל את פרס "מאמן הכבוד של המדינה" מטעם נשיא המדינה ראובן ריבלין, על פועלו לאורך יותר מ-30 שנות אימון, חינוך והדרכה של ילדים ומאמנים.

רונן מורלי: "אין תחליף להשפעת מאמן מקצועי מקומי באימון ובחינוך הילדים, כך שבעזרת למידה משותפת, על בסיס הידע והכלים שאנו מיישמים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, המטרה של ההשתלמות ההיסטורית בבחריין היא ליצור  גשר לקהילת טניס משותפת, הן במישור התחרותי והן במישור התרבותי. ההשתלמות יחד עם מחנה הטניס לילדי בחריין וישראל הם הסנונית הראשונית בחתירה להרחיב את שיתופי הפעולה בין המדינות, כדי לפתוח בפני הילדים משתי המדינות אופקים חדשים, בעזרת משחק הטניס וערכיו הייחודיים לחיים".

 

 

 

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה