נולד גבוה: טניסאי העבר שחר פרקיס חוגג 60

טניסאי העבר נמנה על תור הזהב של הטניס הישראלי ובשיאו הגיע למקום ה-53 בעולם. שלמה גליקשטיין: "ספורטאי ואיש ענק, שהיה מודל ודוגמה למקצוענות, להישגיות ולמחויבות"

שחר פרקיס, אחד מבכירי טניסאי ישראל בעבר, חוגג היום (שישי) 60 שנים. הוא נמנה על תור הזהב של הטניס הישראלי בשנת ה-80 וה-90 יחד עם שלמה גליקשטיין, עמוס מנסדורף, גלעד בלום ועוד. תחילת דרכו הייתה במועדון הכרמל בחיפה ועם פתיחת מרכז הטניס והחינוך בעיר ב-1981, עבר פרקיס להתאמן לסירוגין אצל המאמן רון סטיל במרכז הטניס והחינוך רמת השרון.

מולי דנק, מאמנו הראשון של פרקיס בחיפה, נזכר בילד "שנולד גבוה", לדבריו. "הוא הגיע אלי בגיל 6 וישר זיהיתי את הכישרון והחוכמה שלו. הוא היה בוגר מאוד לגילו, עם יכולות נהדרות, חוסן מנטלי יוצא דופן ונשמה של ווינר. אימנתי עשרות רבות של שחקנים טובים אבל הקשר איתו היה ונותר מאוד מיוחד, ממש כמו אב ובן".

פרקיס, שצמח לגובה של 1.93 מטר, הגיע בגילאי הנוער לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה ב-1977 ושנה לאחר מכן זכה באליפות ישראל. ב-1980 כבר החל להתחרות בסבב ה-ATP ובשיאו הגיע למקום ה-53 בעולם ביחידים, עם שורה של ניצחונות בולטים על טניסאים כמו בוריס בקר, וויטק פיבק, אהרון קריקסטין, הרולד סולמון, ביל סקנלון, יעקב לאסק ואחרים.

בזוגות דורג פרקיס בשיאו במקום ה-54 בעולם ובין הישגיו הגיע עם שלמה גליקשטיין לגמר זוגות טורניר מונטה קרלו, לאחר שבשלב חצי הגמר הם ניצחו את אלופי ווימבלדון באותם הימים, מאטס וילאנדר ויוהקים ניסטרום. כמו כן, הוא הגיע עם עמוס מנסדורף לגמר הזוגות בטורניר יוהנסבורג.

במקביל, פרקיס היה חבר בנבחרת גביע הדייויס של ישראל במשך כעשור, היה אלוף ישראל ארבע פעמים ברציפות בין השנים 1988-1991 ואף השתתף באולימפיאדת סיאול ב-1988.

הקריירה המקצוענית שלו בסבב העולמי נקטעה בגיל 24 בשל סיבות רפואיות, אך למרות זאת התעקש והמשיך להשתתף בתחרויות בישראל עד שפרש סופית מהמשחק בגיל 29. לדברי שלמה גליקשטיין, "שחר היה ספורטאי ענק, שבלט בסופר הישגיות, במחויבות ובתשוקה לטניס. גם בהיותו מאמן הוא היה מורה דרך אשר היווה מודל ודוגמה לנחישות, משמעת ועבודה קשה. בזכות הטניס זכיתי להכיר חבר לחיים כבר 40 שנים ואיש ענק, צנוע ונעים הליכות בצורה יוצאת דופן". דנק מוסיף ואומר: "שחר הגיע להישגים נפלאים בטניס המקצועני בגיל יחסית צעיר והיה יכול להגיע לרמות עוד יותר גבוהות לולא הבעיות הבריאותיות שאילצו אותו להפסיק להתחרות בעולם".

לאחר פרישתו ניהל בין היתר פרקיס את מרכז הטניס והחינוך חיפה במשך 14 שנים ושימש כמנכ"ל איגוד הטניס.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס והחינוך בישראל מרכינים ראשם על נפילתו של רב סרן ג'לאא איבראהים
מרכזי הטניס והחינוך בישראל, משתתפים בצערו של עלאם אבראהים, מנהל מרכז הטניס והחינוך סאג'ור, שאיבד את בן דודו רב סרן ג'לאא איבראהים שנהרג מפגיעת נ"ט ברדום רצועת עזה.
קורס טניס למתחילים 8 ב-120 (לפי רשימת סניפים)
הקיץ הזה אתם.ן איתנו! 🌞🔥במיוחד בשבילכם, הכנו קורס קיץ הכולל 8 מפגשים ב- 120 ₪.הקורס מתאים לגילאי 4-18 בכל הרמות.מחכה לכם חוויה ספורטיבית ומקצועית על המגרשהבטיחו את מקומכם כבר...
להמשך קריאה
ביל ליפי אחד מששת מייסי הארגון הלך לעולמו בשיבה טובה
מרכזי הטניס והחינוך בישראל מרכינים ראשם על לכתו של אחד מששת מייסדי הארגון ביל ליפי שהלך הלילה לעולמו בשיבה טובה.
באפריל...
להמשך קריאה
יוני ארליך ורונן מורלי העבירו השתלמות מקצועית למאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ
היום, התקיימה השתלמות מאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ במרכז הטניס והחינוך רמת השרון 🥎
להמשך קריאה
"מקדיש את זה לחטופים ששוחררו": גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הישראלי (3 בעולם) עשה היסטוריה אחרי שניצח בגמר את סם שרודר ההולנדי 2:6, 6:3, 6:7(7) ולקח את הגראנד סלאם היוקרתי אחרי קאמבק הירואי. לאחר מכן הפסיד בגמר בטורניר הזוגות.