נולד גבוה: טניסאי העבר שחר פרקיס חוגג 60

טניסאי העבר נמנה על תור הזהב של הטניס הישראלי ובשיאו הגיע למקום ה-53 בעולם. שלמה גליקשטיין: "ספורטאי ואיש ענק, שהיה מודל ודוגמה למקצוענות, להישגיות ולמחויבות"

שחר פרקיס, אחד מבכירי טניסאי ישראל בעבר, חוגג היום (שישי) 60 שנים. הוא נמנה על תור הזהב של הטניס הישראלי בשנת ה-80 וה-90 יחד עם שלמה גליקשטיין, עמוס מנסדורף, גלעד בלום ועוד. תחילת דרכו הייתה במועדון הכרמל בחיפה ועם פתיחת מרכז הטניס והחינוך בעיר ב-1981, עבר פרקיס להתאמן לסירוגין אצל המאמן רון סטיל במרכז הטניס והחינוך רמת השרון.

מולי דנק, מאמנו הראשון של פרקיס בחיפה, נזכר בילד "שנולד גבוה", לדבריו. "הוא הגיע אלי בגיל 6 וישר זיהיתי את הכישרון והחוכמה שלו. הוא היה בוגר מאוד לגילו, עם יכולות נהדרות, חוסן מנטלי יוצא דופן ונשמה של ווינר. אימנתי עשרות רבות של שחקנים טובים אבל הקשר איתו היה ונותר מאוד מיוחד, ממש כמו אב ובן".

פרקיס, שצמח לגובה של 1.93 מטר, הגיע בגילאי הנוער לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה ב-1977 ושנה לאחר מכן זכה באליפות ישראל. ב-1980 כבר החל להתחרות בסבב ה-ATP ובשיאו הגיע למקום ה-53 בעולם ביחידים, עם שורה של ניצחונות בולטים על טניסאים כמו בוריס בקר, וויטק פיבק, אהרון קריקסטין, הרולד סולמון, ביל סקנלון, יעקב לאסק ואחרים.

בזוגות דורג פרקיס בשיאו במקום ה-54 בעולם ובין הישגיו הגיע עם שלמה גליקשטיין לגמר זוגות טורניר מונטה קרלו, לאחר שבשלב חצי הגמר הם ניצחו את אלופי ווימבלדון באותם הימים, מאטס וילאנדר ויוהקים ניסטרום. כמו כן, הוא הגיע עם עמוס מנסדורף לגמר הזוגות בטורניר יוהנסבורג.

במקביל, פרקיס היה חבר בנבחרת גביע הדייויס של ישראל במשך כעשור, היה אלוף ישראל ארבע פעמים ברציפות בין השנים 1988-1991 ואף השתתף באולימפיאדת סיאול ב-1988.

הקריירה המקצוענית שלו בסבב העולמי נקטעה בגיל 24 בשל סיבות רפואיות, אך למרות זאת התעקש והמשיך להשתתף בתחרויות בישראל עד שפרש סופית מהמשחק בגיל 29. לדברי שלמה גליקשטיין, "שחר היה ספורטאי ענק, שבלט בסופר הישגיות, במחויבות ובתשוקה לטניס. גם בהיותו מאמן הוא היה מורה דרך אשר היווה מודל ודוגמה לנחישות, משמעת ועבודה קשה. בזכות הטניס זכיתי להכיר חבר לחיים כבר 40 שנים ואיש ענק, צנוע ונעים הליכות בצורה יוצאת דופן". דנק מוסיף ואומר: "שחר הגיע להישגים נפלאים בטניס המקצועני בגיל יחסית צעיר והיה יכול להגיע לרמות עוד יותר גבוהות לולא הבעיות הבריאותיות שאילצו אותו להפסיק להתחרות בעולם".

לאחר פרישתו ניהל בין היתר פרקיס את מרכז הטניס והחינוך חיפה במשך 14 שנים ושימש כמנכ"ל איגוד הטניס.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

בבאר שבע עושים מעשים טובים:)
מרכז הטניס והחינוך באר שבע מידי שנה שם לו למטרה לעשות לפחות מעשה טוב אחד בשביל מישהו אחר 🤝🏼 הם מאמינים שנתינה אמיתת לזולת נובעת מהרצון לעזור לאחר ללא מחשבה על תמורה 🙌🏻🤍במסגרת יום...
להמשך קריאה
תוצאות - תחרות בינלאומית ע"ש משפחת ליפי
לאחר שבוע עמוס בטניס בינלאומי מצוין במרכז הטניס והחינוך חיפה,
טורניר משפחת ליפי 2023 הסתיים עם טקס סיום מרגש בהשתתפות 8 המדינות (עד גילאי 12) המשתתפות בתחרות.
להמשך קריאה
קורסי קיץ וקורס חצי שנתי באפריל להכשרות מדריכים
בית הספר למדריכי טניס מציג סגל מקצועי רחב עם מרצים בעלי ניסיון של שנים בתחום ביניהם רונן מורלי, אתי לוי, ירון עידן, איל תעוז, יובל לוטבק ,רוני סנדר, איל רוט ועוד…הקורס יורכב מתכנים עיוניים (מדעים ורפואת...
להמשך קריאה
שנה שנייה ברציפות: ישראל תארח טורניר ATP בנובמבר

אחרי שבשנה שעברה ג'וקוביץ' הרשים את הקהל בת"א עם זכייה, טורניר ה- ATP "ת"א ווטרג'ן אופן" חוזר ויתקיים בין התאריכים 11-5 בנובמבר. נעשים מאמצים להגדיל אותו ל 500 ATP

בשורה...
להמשך קריאה
השני ברצף: פדידה ניצחה בתחרות בינ"ל בבחריין

הטניסאית בת ה-15 ניצחה 1:2 בגמר ה-ITF את הבולגרית אמה פנטוסיס. ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, אמר: "גאווה לעיר חיפה ולמדינת ישראל"

הטניסאית הישראלית בת ה-15, מאי...

להמשך קריאה