מרכז טניס חדש יוקם בדימונה בהשקעה של מיליון דולר

המימון יגיע ברובו מתרומות של ידידי מרכזי הטניס והחינוך בארה"ב. בני ביטון, ראש העיר: "לדימונה יש פוטנציאל גדול לקדם אלופות ואלופים גם בטניס, באופן שמשלב טיפוח מנהיגות צעירה והעצמה קהילתית"

העיר דימונה עולה על מפת הטניס, לאחר הכרזה משותפת של עיריית דימונה, רשות הספורט העירונית, החברה הכלכלית העירונית ומרכזי הטניס והחינוך בישראל על הקמת מרכז טניס וחינוך חדש בעיר הדרומית. הפרויקט צפוי לצאת לדרך לאחר החגים ולהסתיים במחצית הראשונה של 2023. הוא יכלול חידוש המתחם הקיים בעיר, שכולל ארבעה מגרשי טניס, במקביל להרחבתו על-ידי בניית שני מגרשי טניס נוספים. לכל אלה תתווסף השקעה בסביבת המתחם, כך שהוא יעמוד בסטנדרטים המתקדמים ביותר להנאת השחקניות והשחקנים. סה"כ ההשקעה בפרויקט תעמוד על כ-1,000,000 דולר, מתוכם 700,000 דולר מתרומות של ידידי מרכזי הטניס והחינוך בישראל בארה"ב ו-300,000 דולר מתקציבים עירוניים.

פעילויות הטניס בדימונה החלו לפני מספר חודשים, עם פתיחת אימוני טניס לילדות ולילדים בגילאי 4-18, כחלק מפעילותו של מרכז הטניס והחינוך ערד, בניהולה של לאה הרשקוביץ. לאחר השלמת בניית המרכז החדש בדימונה, הוא יעמוד בפני עצמו ויכלול הכשרת צוותי אימון מהעיר יחד עם הפעלת מגוון תוכניות קהילתיות על הרצף החינוכי והחברתי, עבור ילדים ובני נוער המתמודדים עם מגוון צרכים אישיים. במרכזי הטניס והחינוך בישראל מתאמנים כיום למעלה מ-7,500 שחקנים בגילאים 4-18 על בסיס שבועי, מתוכם 2,000 ילדים משולבים בתכניות החברתיות.

בתוך כך, מהדרום צמחו לאורך השנים שחקניות ושחקני טניס אשר זכו להישגים מרשימים בתחרויות בישראל בעולם, בהם שלמה גליקשטיין, ממרכז הטניס והחינוך אשקלון, שבשיאו דורג במקום ה-22 בעולם; שירי זלוטיקמן, טניסאית עבר ממרכז הטניס והחינוך ערד, שאף הכירה על המגרשים את בעלה, טניסאי העבר אנדי רם; וקארין אלטורי, מי שנחשבת כיום להבטחה גדולה בענף הטניס והחלה את דרכה במרכז הטניס והחינוך באר שבע.

בנוסף, חובב ידוע של טניס הוא יוסי בניון, יליד דימונה והמנהל המקצועי של נבחרת ישראל בכדורגל. עד לאחרונה בניון שיחק טניס באופן קבוע יחד עם טניסאי העבר אנדי רם והראל לוי.

לדברי בני ביטון, ראש עיריית דימונה, "פיתוח מרכז טניס וחינוך חדש  הוא בשורה לילדי העיר ולכל תושביה. יחד עם צוות מקצועי ומנוסה, שצבר הישגים רבים בקידום הטניס בארץ מזה עשרות שנים, לדימונה יש פוטנציאל גדול לקדם אלופות ואלופים גם בטניס, באופן שמשלב טיפוח מנהיגות צעירה והעצמה קהילתית".

רועי אמנו, מנכ"ל רשות הספורט העירונית דימונה, אמר: "מרכז הטניס והחינוך החדש בדימונה מהווה נדבך חשוב נוסף בתנופת הספורט המשמעותית שחווה העיר בעידודו של ראש העיר בני ביטון. בהתאם לחזונה, רשות הספורט העירונית משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בהרחבת היצע הספורט העממי וההישגי, כאשר כעת ננגיש לקהילת דימונה את משחק הטניס בתנאים הטובים ביותר".

ארז וידר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, מסר: "אנו ממשיכים להרחיב את מוקדי פעילותינו דווקא ביישובים מתפתחים, היכן שהילדים צריכים אותנו הכי הרבה. לשמחתנו, מצאנו בדימונה קהילה אשר חותרת לטפח את האלופים הבאים בטניס ובחיים. כמו אלפי הילדים במרכזי הטניס והחינוך ברחבי הארץ, גם במרכז החדש בדימונה יזכו הילדים לחוויה ספורטיבית וחברתית מעצימה, שבבסיסה ערכיו הייחודיים של משחק הטניס. נוביל את החזון שלנו בשיתוף עם עיריית דימונה בראשות בני ביטון, בכדי לחבר את הילדים וכל

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה