מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות

דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו: מאז 2006 אנו מעניקים בכל שנה מלגות לטניסאיות תחרותיות, שנמצאות בתחילת דרכן ולטובת התקדמותן המקצועית, בנוסף למאמנים או למאמנות שלהן.

המלגות מוענקות על ידי קרן לזכרן של אדית כהן מינץ ובתה מארה קינסטון. אדית הייתה מחלוצות טניס הנשים הישראלי, לאחר שעלתה לארץ מלטביה בעקבות השתתפותה במשחקי המכביה הראשונים בשנות ה-30. כמו שהייתה אלופת לטביה בטניס טרם עלייתה לישראל, גם בארץ הוכיחה אדית את יכולותיה המרשימות והייתה אלופת ישראל בטניס שלוש פעמים.

לאחר פרישתה מטניס תחרותי, היא לימדה בהתנדבות את משחק הטניס בבתי ספר ברחבי המדינה.  עד כמה המחויבות והשליחות של אדית היו יוצאות דופן, תעיד העובדה כי נהגה לאסוף מחבטים וכדורים משומשים והביאה אותם לאותם בתי הספר שבהם התנדבה. גם בתה מארה הלכה בעקבותיה והפכה לשחקנית טניס מקצועית ובהמשך למאמנת טניס.

טקס המלגות, המתקיים מדי שנה בחודש אוגוסט, מהווה אירוע הצדעה לערך המצוינות, העובר מדור לדור במרכזי הטניס והחינוך בישראל – מדור החלוצות לדור העתיד, טניסאיות צעירות ומבטיחות אשר חולמות לממש את הפוטנציאל שלהן בטניס התחרותי.

שתי טניסאיות מקבלות בטקס מלגות בגובה של 4,000 ₪ כל אחת,  לאחר שנבחרו על-ידי  הצוות המקצועי של מרכזי הטניס והחינוך, יחד עם מענק של 1,000 ₪ למאמן או למאמנת האישיים. כל זאת, בהשתתפות נציג המשפחה, אולי כהן מינץ, בנה של אדית ואחיה של מרא קינסטון, חברי הנהלת מרכזי הטניס והחינוך ובכירי ענף הטניס הישראלי, כאשר מלאכת ההפקה וההנחיה מזוהה לאורך שנים  עם שי מקדש, מנהל מחלקת תחרויות במרכזים.

בתמונות לפניכם הענקת המלגות לשנת 2022 לבר שפורן ממרכז הטניס והחינוך חיפה, לטוהר מולקנדוב ממרכז הטניס והחינוך רמת השרון ולמאמנים של בר וטוהר, ויקטור דובנוב ורונן בגה בהתאמה.

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה