מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות

דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו: מאז 2006 אנו מעניקים בכל שנה מלגות לטניסאיות תחרותיות, שנמצאות בתחילת דרכן ולטובת התקדמותן המקצועית, בנוסף למאמנים או למאמנות שלהן.

המלגות מוענקות על ידי קרן לזכרן של אדית כהן מינץ ובתה מארה קינסטון. אדית הייתה מחלוצות טניס הנשים הישראלי, לאחר שעלתה לארץ מלטביה בעקבות השתתפותה במשחקי המכביה הראשונים בשנות ה-30. כמו שהייתה אלופת לטביה בטניס טרם עלייתה לישראל, גם בארץ הוכיחה אדית את יכולותיה המרשימות והייתה אלופת ישראל בטניס שלוש פעמים.

לאחר פרישתה מטניס תחרותי, היא לימדה בהתנדבות את משחק הטניס בבתי ספר ברחבי המדינה.  עד כמה המחויבות והשליחות של אדית היו יוצאות דופן, תעיד העובדה כי נהגה לאסוף מחבטים וכדורים משומשים והביאה אותם לאותם בתי הספר שבהם התנדבה. גם בתה מארה הלכה בעקבותיה והפכה לשחקנית טניס מקצועית ובהמשך למאמנת טניס.

טקס המלגות, המתקיים מדי שנה בחודש אוגוסט, מהווה אירוע הצדעה לערך המצוינות, העובר מדור לדור במרכזי הטניס והחינוך בישראל – מדור החלוצות לדור העתיד, טניסאיות צעירות ומבטיחות אשר חולמות לממש את הפוטנציאל שלהן בטניס התחרותי.

שתי טניסאיות מקבלות בטקס מלגות בגובה של 4,000 ₪ כל אחת,  לאחר שנבחרו על-ידי  הצוות המקצועי של מרכזי הטניס והחינוך, יחד עם מענק של 1,000 ₪ למאמן או למאמנת האישיים. כל זאת, בהשתתפות נציג המשפחה, אולי כהן מינץ, בנה של אדית ואחיה של מרא קינסטון, חברי הנהלת מרכזי הטניס והחינוך ובכירי ענף הטניס הישראלי, כאשר מלאכת ההפקה וההנחיה מזוהה לאורך שנים  עם שי מקדש, מנהל מחלקת תחרויות במרכזים.

בתמונות לפניכם הענקת המלגות לשנת 2022 לבר שפורן ממרכז הטניס והחינוך חיפה, לטוהר מולקנדוב ממרכז הטניס והחינוך רמת השרון ולמאמנים של בר וטוהר, ויקטור דובנוב ורונן בגה בהתאמה.

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה