מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות

דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו: מאז 2006 אנו מעניקים בכל שנה מלגות לטניסאיות תחרותיות, שנמצאות בתחילת דרכן ולטובת התקדמותן המקצועית, בנוסף למאמנים או למאמנות שלהן.

המלגות מוענקות על ידי קרן לזכרן של אדית כהן מינץ ובתה מארה קינסטון. אדית הייתה מחלוצות טניס הנשים הישראלי, לאחר שעלתה לארץ מלטביה בעקבות השתתפותה במשחקי המכביה הראשונים בשנות ה-30. כמו שהייתה אלופת לטביה בטניס טרם עלייתה לישראל, גם בארץ הוכיחה אדית את יכולותיה המרשימות והייתה אלופת ישראל בטניס שלוש פעמים.

לאחר פרישתה מטניס תחרותי, היא לימדה בהתנדבות את משחק הטניס בבתי ספר ברחבי המדינה.  עד כמה המחויבות והשליחות של אדית היו יוצאות דופן, תעיד העובדה כי נהגה לאסוף מחבטים וכדורים משומשים והביאה אותם לאותם בתי הספר שבהם התנדבה. גם בתה מארה הלכה בעקבותיה והפכה לשחקנית טניס מקצועית ובהמשך למאמנת טניס.

טקס המלגות, המתקיים מדי שנה בחודש אוגוסט, מהווה אירוע הצדעה לערך המצוינות, העובר מדור לדור במרכזי הטניס והחינוך בישראל – מדור החלוצות לדור העתיד, טניסאיות צעירות ומבטיחות אשר חולמות לממש את הפוטנציאל שלהן בטניס התחרותי.

שתי טניסאיות מקבלות בטקס מלגות בגובה של 4,000 ₪ כל אחת,  לאחר שנבחרו על-ידי  הצוות המקצועי של מרכזי הטניס והחינוך, יחד עם מענק של 1,000 ₪ למאמן או למאמנת האישיים. כל זאת, בהשתתפות נציג המשפחה, אולי כהן מינץ, בנה של אדית ואחיה של מרא קינסטון, חברי הנהלת מרכזי הטניס והחינוך ובכירי ענף הטניס הישראלי, כאשר מלאכת ההפקה וההנחיה מזוהה לאורך שנים  עם שי מקדש, מנהל מחלקת תחרויות במרכזים.

בתמונות לפניכם הענקת המלגות לשנת 2022 לבר שפורן ממרכז הטניס והחינוך חיפה, לטוהר מולקנדוב ממרכז הטניס והחינוך רמת השרון ולמאמנים של בר וטוהר, ויקטור דובנוב ורונן בגה בהתאמה.

 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

להתראות אלוף: רוג'ר פדרר הפסיד במשחק הפרידה ובכה מהתרגשות

השוויצרי האגדי שיתף פעולה עם רפאל נדאל בגביע לייבר ושני הנציגים של נבחרת אירופה הפסידו 4:6, 7:6 (2), 11:9 לפרנסס טיאפו וג'ק סוק מנבחרת שאר העולם. בגיל 41, זה היה המשחק הרשמי האחרון בקריירה של זוכה...

להמשך קריאה
"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"
רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל...
להמשך קריאה
כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 הישג מרשים...
להמשך קריאה
קבלו את האלופים של אליפות מרשל לשנת 2022
היום הגיעה לסיומה אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022 שהתקיימה במרכז הטניס והחינוך חיפה.
מדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת...
להמשך קריאה
מסורת של אלופות ואלופים: אליפות מרשל נבחרות לזכרו של רס"ן איתן בלחסן
מרכז הטניס והחינוך חיפה יארח השבוע (13-15/09) את אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022. המדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת על-שמו של רס"ן איתן בלחסן. איתן נהרג ב-23.2.1999, עת הוביל...
להמשך קריאה