מספר שיא של טניסאיות ערביות בישראל: אונס ג'אבור הבאה יכולה לצמוח מכאן

ההיסטוריה שעשתה השנה הטוניסאית בווימבלדון מגיעה על רקע מספר שיא של טניסאיות ערביות צעירות בישראל, ששואפות להגיע לטופ העולמי.

טניס הנשים בחברה הערבית בישראל תופס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, לאחר שלמעלה מ-30 טניסאיות ערביות צעירות נמנות כיום על העתודה התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארגון הטניס הגדול בארץ. הארגון פועל בין השאר בשבע ערים מעורבות ברחבי המדינה, בנוסף לשני מרכזי טניס וחינוך ייעודיים לחברה הערבית בסאג'ור ובטייבה.

מבין השחקניות הערביות הבולטות, שנמצאות ברמות הגבוהות בטניס הישראלי, נמנות קריסטין יונס, קארין אלטורי וקארמין (קיקי) בוקאעי. יונס בת ה-21 מתאמנת במרכז הטניס והחינוך חיפה ונמנית על הסגל הרחב של נבחרת הנשים הישראלית. אלטורי בת ה-16 מרהט מתאמנת במרכז הטניס והחינוך רמת השרון ופריצת הדרך שלה בסבב העולמי לנוער נרשמה השנה, לאחר שזכתה בשני תארים בין-לאומיים בסדרת טורנירים במקסיקו, האחד ביחידות והשני בזוגות עם הטניסאית מיקה בוחניק.

הצעירה מביניהן, בוקאעי בת ה-15 מהיישוב ג'דיידה-מכר בגליל, מתאמנת במרכז הטניס והחינוך עכו וקטפה מכבר שורה של תארים בתחרויות בישראל בגילאי 10 עד 14. שחקנית תחרותית נוספת היא רשא חורסאני בת ה-20, שגדלה בחיפה ועברה לאחרונה להתאמן במרכז הטניס והחינוך תל-אביב. חורסאני רשמה הישגים מרשימים בתחרויות בארץ ובעולם לנוער וחזרה השנה למגרשים לאחר פציעה ממושכת.

קריסטין יונס

גם בגילאים הצעירים יותר, רשימת הטניסאיות הערביות מרשימה ביותר. במרכז הטניס והחינוך בחיפה בלבד השחקניות מאיה בכית בת ה-12, ג׳סיקה שהלא בת ה-13 ולוסי סאיג בת ה-14 משתייכות לקבוצות תחרותיות בעלות פוטנציאל מקצועני. בנוסף אליהן מסומנת גם לור חטיב בת ה-8 משפרעם, המתאמנת במרכז הטניס והחינוך יקנעם, כמי שיכולה להיות הדבר הבא בטניס הנשים בישראל.

לדברי ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך בחיפה ואחיו של תומר דנק, המנהל המקצועי של איגוד הטניס, "אנחנו מעניקים לבנות הצעירות מהחברה הערבית את התנאים הטובים ביותר ללא כל הבדל של לאום, דת או כל שוני תרבותי או חברתי. הן זוכות לשוויון הזדמנויות אמיתי במרכזי הטניס והחינוך בישראל, בכדי למצות את הפוטנציאל האישי שלהן על המגרש ולהפוך לאלופות בטניס. כמו שאונס ג'אבור הטוניסיאית עשתה את זה בגדול השנה בווימבלדון, אני משוכנע כי גם מהחברה הערבית בישראל יכולה לצמוח אלופה בטניס, שתגיע לרמות הכי גבוהות בעולם".

קארין אלטורי
קארימן (קיקי) בוקאעי 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה