מספר שיא של טניסאיות ערביות בישראל: אונס ג'אבור הבאה יכולה לצמוח מכאן

ההיסטוריה שעשתה השנה הטוניסאית בווימבלדון מגיעה על רקע מספר שיא של טניסאיות ערביות צעירות בישראל, ששואפות להגיע לטופ העולמי.

טניס הנשים בחברה הערבית בישראל תופס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, לאחר שלמעלה מ-30 טניסאיות ערביות צעירות נמנות כיום על העתודה התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארגון הטניס הגדול בארץ. הארגון פועל בין השאר בשבע ערים מעורבות ברחבי המדינה, בנוסף לשני מרכזי טניס וחינוך ייעודיים לחברה הערבית בסאג'ור ובטייבה.

מבין השחקניות הערביות הבולטות, שנמצאות ברמות הגבוהות בטניס הישראלי, נמנות קריסטין יונס, קארין אלטורי וקארמין (קיקי) בוקאעי. יונס בת ה-21 מתאמנת במרכז הטניס והחינוך חיפה ונמנית על הסגל הרחב של נבחרת הנשים הישראלית. אלטורי בת ה-16 מרהט מתאמנת במרכז הטניס והחינוך רמת השרון ופריצת הדרך שלה בסבב העולמי לנוער נרשמה השנה, לאחר שזכתה בשני תארים בין-לאומיים בסדרת טורנירים במקסיקו, האחד ביחידות והשני בזוגות עם הטניסאית מיקה בוחניק.

הצעירה מביניהן, בוקאעי בת ה-15 מהיישוב ג'דיידה-מכר בגליל, מתאמנת במרכז הטניס והחינוך עכו וקטפה מכבר שורה של תארים בתחרויות בישראל בגילאי 10 עד 14. שחקנית תחרותית נוספת היא רשא חורסאני בת ה-20, שגדלה בחיפה ועברה לאחרונה להתאמן במרכז הטניס והחינוך תל-אביב. חורסאני רשמה הישגים מרשימים בתחרויות בארץ ובעולם לנוער וחזרה השנה למגרשים לאחר פציעה ממושכת.

קריסטין יונס

גם בגילאים הצעירים יותר, רשימת הטניסאיות הערביות מרשימה ביותר. במרכז הטניס והחינוך בחיפה בלבד השחקניות מאיה בכית בת ה-12, ג׳סיקה שהלא בת ה-13 ולוסי סאיג בת ה-14 משתייכות לקבוצות תחרותיות בעלות פוטנציאל מקצועני. בנוסף אליהן מסומנת גם לור חטיב בת ה-8 משפרעם, המתאמנת במרכז הטניס והחינוך יקנעם, כמי שיכולה להיות הדבר הבא בטניס הנשים בישראל.

לדברי ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך בחיפה ואחיו של תומר דנק, המנהל המקצועי של איגוד הטניס, "אנחנו מעניקים לבנות הצעירות מהחברה הערבית את התנאים הטובים ביותר ללא כל הבדל של לאום, דת או כל שוני תרבותי או חברתי. הן זוכות לשוויון הזדמנויות אמיתי במרכזי הטניס והחינוך בישראל, בכדי למצות את הפוטנציאל האישי שלהן על המגרש ולהפוך לאלופות בטניס. כמו שאונס ג'אבור הטוניסיאית עשתה את זה בגדול השנה בווימבלדון, אני משוכנע כי גם מהחברה הערבית בישראל יכולה לצמוח אלופה בטניס, שתגיע לרמות הכי גבוהות בעולם".

קארין אלטורי
קארימן (קיקי) בוקאעי 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה