מספר שיא של טניסאיות ערביות בישראל: אונס ג'אבור הבאה יכולה לצמוח מכאן

ההיסטוריה שעשתה השנה הטוניסאית בווימבלדון מגיעה על רקע מספר שיא של טניסאיות ערביות צעירות בישראל, ששואפות להגיע לטופ העולמי.

טניס הנשים בחברה הערבית בישראל תופס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, לאחר שלמעלה מ-30 טניסאיות ערביות צעירות נמנות כיום על העתודה התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארגון הטניס הגדול בארץ. הארגון פועל בין השאר בשבע ערים מעורבות ברחבי המדינה, בנוסף לשני מרכזי טניס וחינוך ייעודיים לחברה הערבית בסאג'ור ובטייבה.

מבין השחקניות הערביות הבולטות, שנמצאות ברמות הגבוהות בטניס הישראלי, נמנות קריסטין יונס, קארין אלטורי וקארמין (קיקי) בוקאעי. יונס בת ה-21 מתאמנת במרכז הטניס והחינוך חיפה ונמנית על הסגל הרחב של נבחרת הנשים הישראלית. אלטורי בת ה-16 מרהט מתאמנת במרכז הטניס והחינוך רמת השרון ופריצת הדרך שלה בסבב העולמי לנוער נרשמה השנה, לאחר שזכתה בשני תארים בין-לאומיים בסדרת טורנירים במקסיקו, האחד ביחידות והשני בזוגות עם הטניסאית מיקה בוחניק.

הצעירה מביניהן, בוקאעי בת ה-15 מהיישוב ג'דיידה-מכר בגליל, מתאמנת במרכז הטניס והחינוך עכו וקטפה מכבר שורה של תארים בתחרויות בישראל בגילאי 10 עד 14. שחקנית תחרותית נוספת היא רשא חורסאני בת ה-20, שגדלה בחיפה ועברה לאחרונה להתאמן במרכז הטניס והחינוך תל-אביב. חורסאני רשמה הישגים מרשימים בתחרויות בארץ ובעולם לנוער וחזרה השנה למגרשים לאחר פציעה ממושכת.

קריסטין יונס

גם בגילאים הצעירים יותר, רשימת הטניסאיות הערביות מרשימה ביותר. במרכז הטניס והחינוך בחיפה בלבד השחקניות מאיה בכית בת ה-12, ג׳סיקה שהלא בת ה-13 ולוסי סאיג בת ה-14 משתייכות לקבוצות תחרותיות בעלות פוטנציאל מקצועני. בנוסף אליהן מסומנת גם לור חטיב בת ה-8 משפרעם, המתאמנת במרכז הטניס והחינוך יקנעם, כמי שיכולה להיות הדבר הבא בטניס הנשים בישראל.

לדברי ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך בחיפה ואחיו של תומר דנק, המנהל המקצועי של איגוד הטניס, "אנחנו מעניקים לבנות הצעירות מהחברה הערבית את התנאים הטובים ביותר ללא כל הבדל של לאום, דת או כל שוני תרבותי או חברתי. הן זוכות לשוויון הזדמנויות אמיתי במרכזי הטניס והחינוך בישראל, בכדי למצות את הפוטנציאל האישי שלהן על המגרש ולהפוך לאלופות בטניס. כמו שאונס ג'אבור הטוניסיאית עשתה את זה בגדול השנה בווימבלדון, אני משוכנע כי גם מהחברה הערבית בישראל יכולה לצמוח אלופה בטניס, שתגיע לרמות הכי גבוהות בעולם".

קארין אלטורי
קארימן (קיקי) בוקאעי 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

בבאר שבע עושים מעשים טובים:)
מרכז הטניס והחינוך באר שבע מידי שנה שם לו למטרה לעשות לפחות מעשה טוב אחד בשביל מישהו אחר 🤝🏼 הם מאמינים שנתינה אמיתת לזולת נובעת מהרצון לעזור לאחר ללא מחשבה על תמורה 🙌🏻🤍במסגרת יום...
להמשך קריאה
תוצאות - תחרות בינלאומית ע"ש משפחת ליפי
לאחר שבוע עמוס בטניס בינלאומי מצוין במרכז הטניס והחינוך חיפה,
טורניר משפחת ליפי 2023 הסתיים עם טקס סיום מרגש בהשתתפות 8 המדינות (עד גילאי 12) המשתתפות בתחרות.
להמשך קריאה
קורסי קיץ וקורס חצי שנתי באפריל להכשרות מדריכים
בית הספר למדריכי טניס מציג סגל מקצועי רחב עם מרצים בעלי ניסיון של שנים בתחום ביניהם רונן מורלי, אתי לוי, ירון עידן, איל תעוז, יובל לוטבק ,רוני סנדר, איל רוט ועוד…הקורס יורכב מתכנים עיוניים (מדעים ורפואת...
להמשך קריאה
שנה שנייה ברציפות: ישראל תארח טורניר ATP בנובמבר

אחרי שבשנה שעברה ג'וקוביץ' הרשים את הקהל בת"א עם זכייה, טורניר ה- ATP "ת"א ווטרג'ן אופן" חוזר ויתקיים בין התאריכים 11-5 בנובמבר. נעשים מאמצים להגדיל אותו ל 500 ATP

בשורה...
להמשך קריאה
השני ברצף: פדידה ניצחה בתחרות בינ"ל בבחריין

הטניסאית בת ה-15 ניצחה 1:2 בגמר ה-ITF את הבולגרית אמה פנטוסיס. ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, אמר: "גאווה לעיר חיפה ולמדינת ישראל"

הטניסאית הישראלית בת ה-15, מאי...

להמשך קריאה