מסורת של אלופות ואלופים: אליפות מרשל נבחרות לזכרו של רס"ן איתן בלחסן

מרכז הטניס והחינוך חיפה יארח השבוע (13-15/09) את אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022. המדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת על-שמו של רס"ן איתן בלחסן. איתן נהרג ב-23.2.1999, עת הוביל את לוחמי סיירת צנחנים לפעילות מבצעית יזומה נגד חוליות החיזבאללה בגזרה המזרחית בדרום לבנון. הכוח נתקל במארב מחבלים ובמהלך הקרב נהרגו שלושה קצינים: רב-סרן איתן בלחסן, מפקד הסיירת; סגן לירז טיטו, קצין הנדסה שצורף לכוח; וסגן דוד גרנית, מפקד צוות בסיירת. איתן היה בן שלושים במותו והותיר אחריו אישה ובת, הורים, שני אחים ואחות.

כשנה לאחר שאיתן נפל ביקש ידיד מרכזי הטניס והחינוך בישראל, אבי פרידברג, להנציח את זכרו של בלחסן והוחלט לקיים תחרות לזכרו. התחרות הראשונה התקיימה במרכז הטניס והחינוך ירושלים, והפכה למסורת נפלאה ומיוחדת, שבמשך השנים שינתה פניה.

היא החלה כתחרות בינלאומית כאשר לישראל הגיעו משלחות של שחקנים צעירים מהולנד, פורטוגל, רוסיה, אוקראינה, קרואטיה, פינלנד, רומניה, הונגריה, בלגיה, גרמניה, אנגליה, אוסטריה ועוד. לאחר מכן הפכה התחרות לאולימפיאדת המרכזים בהפנינג נפלא שהתקיים ברמת השרון ובהמשך הפכה לאליפות קבוצתית של המרכזים שנדדה ברחבי הארץ ושוחקה בקרית שמונה, חיפה, יפו, עכו וירושלים. ילדים מגילאי 8 ועד 16 שיחקו במשך השנים בתחרות שאופיינה בהגינות, ספורטיביות וכבוד הדדי.

בשנת 2007 הוחלט בשיתוף עם חבר הבורד של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, אריק מרשל, לשלב את אליפות המרכזים עם תחרות לזכרו של בלחסן.  מאז, התחרות נתמכת ע"י אריק מרשל, שמתגורר בארה"ב ומגיע כבכל שנה לאירוע ומלווה אותו בעידוד ובצפייה, מתחילתו ועד לסופו.

האליפות השנה מתפרסת על פני שלושה ימים, במהלכם השחקנים, השחקניות, המאמנים, המאמנות והצוות המלווה מתארחים באכסניית אנ"א הממוקמת סמוך למרכז הטניס והחינוך חיפה.

במסגרת אליפות יתחרו ביניהן נבחרות  בנים ובנות מכל מרכז טניס וחינוך בגילאי 10-16. הנבחרות כוללות 3 עד 4 שחקנים/יות + מאמן/ת מלווה ומשובצות לפי חישוב ממוצע דירוגים ארציים של השחקנים/יות בקטגוריית הגיל השונות. הן מחולקות לבתים (ראונד רובין) בהגרלה ומשחקות ביום הראשון את שלב הבתים, ביום השני פלייאוף עליון ותחתון וביום האחרון מתקיימים משחקי הגמר ומשחקי מיקום.

שי מקדש, מנהל מחלקת תחרויות של מרכזי הטניס והחינוך, משמש כמנהל התחרות והשופט הראשי. בסיום התחרויות ייערך טקס חלוקת גביעים בנוכחות אריק מרשל, נציגים של משפחת בלחסן ונציגים של הנהלת מרכזי הטניס והחינוך.

גאים על הזכות והחובה לקיים אליפות מרגשת זו, שאין ספק כי היא התחרות הכי מיוחדת בשנה של מרכזי הטניס והחינוך בישראל.

תודתנו לאריק מרשל על התמיכה במתן הכבוד וההוקרה למורשתו של איתן לאהבת העם והמולדת. בהצלחה לשחקנים ולשחקניות.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה