מכבדים את העבר, בונים את העתיד

מנהלות ומנהלי המרכזים שלנו זכו לאחרונה למפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, הרוח החיה מאחורי הקמת מרכזי הטניס והחינוך בישראל ואחד מששת מייסדיהם. המפגש היה למעשה מסע סוחף במנהרת הזמן, שראשיתו בימים שבהם חלם איאן על הקמת מרכז בישראל אשר ינגיש את משחק הטניס לילדים ויצמיח אלופות ואלופים שייצגו בכבוד רב את המדינה בטורנירים תחרותיים בעולם.

"הרומן" של איאן עם הטניס וישראל החל עוד בשנות ה-50, עת השתתף במשחקי הטניס במכביה כחלק ממשלחת דרום אפריקה, ארץ מולדתו. בשנת 1964 הוא עלה לישראל ועבד כאן במקצועו כרופא שיניים. במקביל, החל לבעור בו הרצון להקים בארץ מרכז טניס לאומי. מרכז אשר יהיה נטול כל זיקה לאגודת ספורט או שייכות אחרת, ויוקדש "נטו" לטיפוח המצוינות וההישגיות בטניס. לכן, הוא דחה אפשרויות שונות עד לפגישה הגורלית אצלו בקליניקה עם פסח בלקין ז"ל, ראש מועצת רמת השרון בסוף ה-60 ובמהלך שנות ה-70. איאן, שהיה רופא השיניים של פסח, סיפר לו על הרעיון של מרכז טניס ופסח, בעודו מטופל על-ידי איאן, הציע להקימו בשטחי הפרדסים, בחלקה הדרומי של המושבה. השאר, כמו שאומרים, שייך להיסטוריה, לאחר שאיאן רתם אליו עוד חמישה יהודים ציוניים מהתפוצות ויחד הפכו את החזון למעשה, עם הקמת מרכז הטניס והחינוך הראשון ברמת השרון בשנת 1976.

פתיחת המרכז הייתה לאירוע לאומי ובעקבותיה אף צמח "תור הזהב" של ענף הטניס בישראל, שכלל את שלמה גליקשטיין, שחר פרקיס, עמוס מנסדורף, שחר פאר, ציפי אובזילר, הראל לוי, אנה סמשנובה, גלעד בלום, אנדי רם, יוני ארליך ועוד. שחקניות ושחקנים שרשמו הישגים אישיים מרשימים בסבב העולמי, יחד הישגים לאומיים מרשימים אותן רשמו נבחרות הטניס של ישראל בגביעי הדיוויס והפדרציה. מנהלות ומנהלי המרכזים, שחלקם עוד לא נולדו עת הוקמו המרכזים הראשונים, האזינו בשקיקה לסיפוריו המרתקים של איאן על תולדות הענף בארץ ובעיקר נשבו בתשוקה שעדיין בוערת בו. תשוקה למשחק הנפלא ולצמיחתם של אלופות ואלופים חדשים, שיחזירו את הטניס הישראלי לקדמת הבמה העולמית.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה