מכבדים את העבר, בונים את העתיד

מנהלות ומנהלי המרכזים שלנו זכו לאחרונה למפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, הרוח החיה מאחורי הקמת מרכזי הטניס והחינוך בישראל ואחד מששת מייסדיהם. המפגש היה למעשה מסע סוחף במנהרת הזמן, שראשיתו בימים שבהם חלם איאן על הקמת מרכז בישראל אשר ינגיש את משחק הטניס לילדים ויצמיח אלופות ואלופים שייצגו בכבוד רב את המדינה בטורנירים תחרותיים בעולם.

"הרומן" של איאן עם הטניס וישראל החל עוד בשנות ה-50, עת השתתף במשחקי הטניס במכביה כחלק ממשלחת דרום אפריקה, ארץ מולדתו. בשנת 1964 הוא עלה לישראל ועבד כאן במקצועו כרופא שיניים. במקביל, החל לבעור בו הרצון להקים בארץ מרכז טניס לאומי. מרכז אשר יהיה נטול כל זיקה לאגודת ספורט או שייכות אחרת, ויוקדש "נטו" לטיפוח המצוינות וההישגיות בטניס. לכן, הוא דחה אפשרויות שונות עד לפגישה הגורלית אצלו בקליניקה עם פסח בלקין ז"ל, ראש מועצת רמת השרון בסוף ה-60 ובמהלך שנות ה-70. איאן, שהיה רופא השיניים של פסח, סיפר לו על הרעיון של מרכז טניס ופסח, בעודו מטופל על-ידי איאן, הציע להקימו בשטחי הפרדסים, בחלקה הדרומי של המושבה. השאר, כמו שאומרים, שייך להיסטוריה, לאחר שאיאן רתם אליו עוד חמישה יהודים ציוניים מהתפוצות ויחד הפכו את החזון למעשה, עם הקמת מרכז הטניס והחינוך הראשון ברמת השרון בשנת 1976.

פתיחת המרכז הייתה לאירוע לאומי ובעקבותיה אף צמח "תור הזהב" של ענף הטניס בישראל, שכלל את שלמה גליקשטיין, שחר פרקיס, עמוס מנסדורף, שחר פאר, ציפי אובזילר, הראל לוי, אנה סמשנובה, גלעד בלום, אנדי רם, יוני ארליך ועוד. שחקניות ושחקנים שרשמו הישגים אישיים מרשימים בסבב העולמי, יחד הישגים לאומיים מרשימים אותן רשמו נבחרות הטניס של ישראל בגביעי הדיוויס והפדרציה. מנהלות ומנהלי המרכזים, שחלקם עוד לא נולדו עת הוקמו המרכזים הראשונים, האזינו בשקיקה לסיפוריו המרתקים של איאן על תולדות הענף בארץ ובעיקר נשבו בתשוקה שעדיין בוערת בו. תשוקה למשחק הנפלא ולצמיחתם של אלופות ואלופים חדשים, שיחזירו את הטניס הישראלי לקדמת הבמה העולמית.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה