מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!

מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!

נתחיל בזה, שמדובר בספורט הנחשב ליחידני אבל הוא בעצם מאוד חברתי. ספורט, שבו תוכלו לא רק  לשרוף קלוריות (והרבה) ולהפעיל את כל חלקי הגוף, אלא גם לחלוק עם השותפים שלכם למשחק  מיומנויות חדשות, אחווה ספורטיבית ורוח תחרותית, במרחב הפתוח.

במידה ותרצו להתחיל לשחק טניס עם חברים ולחבוט את הכדור מעבר לרשת, סביר להניח שאפילו תגלו יכולות אישיות מרגשות.

זהו סוג ספורט, שבו אתם קובעים את הקצב ויכולים להעלות או להוריד את המאמץ. כתוצאה מכך, אנשים בכל הגילאים, מהגיל הרך ועל הגיל השלישי, יכולים להתפנות ולשחק את המשחק המקסים הזה, בין אם ביחידים (אחד מול השני) ובין אם בזוגות (שניים מול שניים).

אז מה עליכם לדעת או לעשות לפני שאתם עולים למגרש?

הכירו את העקרונות הבסיסיים של המשחק:

 • טניס הוא משחק תנועתי, בו צריך לחבוט את הכדור בתוך קווי המגרש, שמחולק לשני צדדים על-ידי רשת מתוחה.
 • כל נקודה במשחק מתחילה בחבטת פתיחה. המדובר בהגשת כדור באלכסון, לתוך הריבוע שקיים בצדו השני של הרשת. בהגשה תקבלו שתי הזדמנויות לחבוט בכדור מעל לרשת ולריבוע האלכסוני שממול.
 • לאחר מכן, מתנהל משחק חבטות מצד לצד, כאשר כל שחקן חובט את הכדור לצדו השני של המגרש, במטרה למנוע מהשחקן השני לחבוט את הכדור בחזרה.
 • מרגע שהשגתם נקודה התקדמתם בניקוד הנקודות, שנקבע לפי ארבע מדרגות: 15, 30, 40, GAME. אם הניקוד מגיע ל-40-40, זה נקרא "שוויון". כאשר המשחק מגיע לשוויון השחקן חייב לנצח בשתי נקודות לצורך שובר השוויון.
 • שיחקתם… נהניתם…. אבל מי המנצח? המנצח במשחק כולו הוא הטוב מבין 3 מערכות. בכל מערכה יש 6 משחקונים, והמנצח נדרש לנצח בשתי מערכות.
 • שנגביר קצב? אז בואו נעבור לשלב מתקדם יותר, ה"ראלי", שהוא שילוב של חבטות כף יד (פורהנד) וגב יד (בקהנד), בהתאם להתפתחות הדינמית של המשחק.

מתלבש עליכם בול?

אז הנה מספר טיפים לביגוד ולציוד הנדרשים:

 • לציוד בטניס יש חשיבות עצומה במיוחד לשחקנים מתחילים.
 • על המחבט להתאים לגיל השחקן ולגובהו. שחקנים צעירים יותר ישחקו באופן טבעי עם מחבטים קצרים יותר וכדורים רכים יותר.
 • ההמלצה היא ללבוש ביגוד ספורט עם כיסים, כדי שיהיה נוח לשים את הכדורים. על הביגוד להיות מחומר מנדיף זיע, קל  ונוח ללבישה.
 • מומלץ בנוסף לנעול נעלי טניס עם תמיכה טובה לקרסול וסוליה שטוחה.
 • לפני שמגיעים לאימון יש להכין מגבת נקייה, בקבוק מים ובגדים להחלפה.

מתיחות ומניעת פציעות

כמו בכל ספורט, הכרחי להתחמם כראוי לפני העלייה למגרש הטניס על מנת למנוע פציעה מיותרת. חלק מהמתיחות ותנועות החימום יכולות להיות דינמיות וחלק סטטיות. חשוב גם להתחיל את המשחק בהדרגה, כך שהגוף יתאים עצמו לקצב ולמאמץ הגופני. המלצתנו להתייעץ עם מאמן מוסמך לגבי סוג החימום הרצוי לעשות לפני ואחרי אימון. 

לסיום, טניס יכול להיות תחביב נהדר לשחק עם חבר או חברה ודרך מצוינת להגביר את הפעילות הגופנית, כחלק מאורח חיים בריא. היתרון הענק של המשחק, שהוא מתאים לכל אחת ואחד, ומאפשר ליהנות מכל העולמות – גם מהעצמה אישית וגם מחוויה חברתית.

 

אם קראת עד הסוף, מה שנותר שתשאירו פרטים בקישור הבא ונחזור אליכים:

לאימוני ילדים גילאי 4-18 השאירו פרטים כאן 

לאימוני טניס קלאב גילאי 18+: השאירו פרטים כאן.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
כל מה שרציתם לדעת על תזונת ספורט של טניסאים צעירים

הנושא התזונתי הוא החוליה החלשה כדי לעשות את קפיצת המדרגה עבור טניסאים צעירים. הקפדה על כמה עקרונות חשובים בתזונת ספורט יכולה בהרבה מקרים לעשות את ההבדל ותורמת למיצוי הפוטנציאל ושיפור ביצועים. גם מחקרים מראים באופן מובהק שתזונה נכונה לפני,...

להמשך קריאה