מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!

מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!

נתחיל בזה, שמדובר בספורט הנחשב ליחידני אבל הוא בעצם מאוד חברתי. ספורט, שבו תוכלו לא רק  לשרוף קלוריות (והרבה) ולהפעיל את כל חלקי הגוף, אלא גם לחלוק עם השותפים שלכם למשחק  מיומנויות חדשות, אחווה ספורטיבית ורוח תחרותית, במרחב הפתוח.

במידה ותרצו להתחיל לשחק טניס עם חברים ולחבוט את הכדור מעבר לרשת, סביר להניח שאפילו תגלו יכולות אישיות מרגשות.

זהו סוג ספורט, שבו אתם קובעים את הקצב ויכולים להעלות או להוריד את המאמץ. כתוצאה מכך, אנשים בכל הגילאים, מהגיל הרך ועל הגיל השלישי, יכולים להתפנות ולשחק את המשחק המקסים הזה, בין אם ביחידים (אחד מול השני) ובין אם בזוגות (שניים מול שניים).

אז מה עליכם לדעת או לעשות לפני שאתם עולים למגרש?

הכירו את העקרונות הבסיסיים של המשחק:

 • טניס הוא משחק תנועתי, בו צריך לחבוט את הכדור בתוך קווי המגרש, שמחולק לשני צדדים על-ידי רשת מתוחה.
 • כל נקודה במשחק מתחילה בחבטת פתיחה. המדובר בהגשת כדור באלכסון, לתוך הריבוע שקיים בצדו השני של הרשת. בהגשה תקבלו שתי הזדמנויות לחבוט בכדור מעל לרשת ולריבוע האלכסוני שממול.
 • לאחר מכן, מתנהל משחק חבטות מצד לצד, כאשר כל שחקן חובט את הכדור לצדו השני של המגרש, במטרה למנוע מהשחקן השני לחבוט את הכדור בחזרה.
 • מרגע שהשגתם נקודה התקדמתם בניקוד הנקודות, שנקבע לפי ארבע מדרגות: 15, 30, 40, GAME. אם הניקוד מגיע ל-40-40, זה נקרא "שוויון". כאשר המשחק מגיע לשוויון השחקן חייב לנצח בשתי נקודות לצורך שובר השוויון.
 • שיחקתם… נהניתם…. אבל מי המנצח? המנצח במשחק כולו הוא הטוב מבין 3 מערכות. בכל מערכה יש 6 משחקונים, והמנצח נדרש לנצח בשתי מערכות.
 • שנגביר קצב? אז בואו נעבור לשלב מתקדם יותר, ה"ראלי", שהוא שילוב של חבטות כף יד (פורהנד) וגב יד (בקהנד), בהתאם להתפתחות הדינמית של המשחק.

מתלבש עליכם בול?

אז הנה מספר טיפים לביגוד ולציוד הנדרשים:

 • לציוד בטניס יש חשיבות עצומה במיוחד לשחקנים מתחילים.
 • על המחבט להתאים לגיל השחקן ולגובהו. שחקנים צעירים יותר ישחקו באופן טבעי עם מחבטים קצרים יותר וכדורים רכים יותר.
 • ההמלצה היא ללבוש ביגוד ספורט עם כיסים, כדי שיהיה נוח לשים את הכדורים. על הביגוד להיות מחומר מנדיף זיע, קל  ונוח ללבישה.
 • מומלץ בנוסף לנעול נעלי טניס עם תמיכה טובה לקרסול וסוליה שטוחה.
 • לפני שמגיעים לאימון יש להכין מגבת נקייה, בקבוק מים ובגדים להחלפה.

מתיחות ומניעת פציעות

כמו בכל ספורט, הכרחי להתחמם כראוי לפני העלייה למגרש הטניס על מנת למנוע פציעה מיותרת. חלק מהמתיחות ותנועות החימום יכולות להיות דינמיות וחלק סטטיות. חשוב גם להתחיל את המשחק בהדרגה, כך שהגוף יתאים עצמו לקצב ולמאמץ הגופני. המלצתנו להתייעץ עם מאמן מוסמך לגבי סוג החימום הרצוי לעשות לפני ואחרי אימון. 

לסיום, טניס יכול להיות תחביב נהדר לשחק עם חבר או חברה ודרך מצוינת להגביר את הפעילות הגופנית, כחלק מאורח חיים בריא. היתרון הענק של המשחק, שהוא מתאים לכל אחת ואחד, ומאפשר ליהנות מכל העולמות – גם מהעצמה אישית וגם מחוויה חברתית.

 

אם קראת עד הסוף, מה שנותר שתשאירו פרטים בקישור הבא ונחזור אליכים:

לאימוני ילדים גילאי 4-18 השאירו פרטים כאן 

לאימוני טניס קלאב גילאי 18+: השאירו פרטים כאן.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה