ד"ר איאן פרומן – אבי הטניס הישראלי

ד"ר איאן פרומן – אבי הטניס הישראלי
לא לחינם נחשב ד"ר איאן פרומן לאבי הטניס הישראלי. איאן, ציוני בכל רמ"ח איבריו, היה הרוח החיה מאחורי מרכזי הטניס והחינוך בישראל. הוא רתם אחריו אנשי חזון מיהדות התפוצות וחתר יחד עמם לטפח אלופות ואלופי טניס כחול-לבן, שייצגו בכבוד רב את המדינה בעולם.

 

בכך, הוא גם רצה להנחיל לילדי ישראל את היכולת לנצח במשחק החיים דרך משחק הטניס וערכיו הייחודיים. לחזק את חוסנם האישי והמנטלי על-ידי הקניית ערכי משמעת, אחריות, נחישות ועבודה קשה. להרגיש את הסיפוק העצום מניצחון או הגעה להישג אישי, אבל גם להבין כי מהפסדים או מקשיים אפשר רק להתחזק, בדרך לניצחונות ולהישגים הבאים. בתקופתו אף צמח "תור הזהב" של ענף הטניס בישראל, עם אגדות טניס אשר רשמו הישגים מדהימים בסבב העולמי, אך לא פחות חשוב מכך – היוו השראה לדור הצעיר.

לא בכדי איאן הוא גם חתן פרס ישראל לשנת 1989 ואף זכה לכבוד לאומי נוסף, עת נבחר להדליק משואה לציון יום העצמאות ה-56 למדינת ישראל. פרסים אלו הם תעודת הוקרה על תרומתו חסרת התקדים לאורך 4 עשורים, למען הספורט, החינוך והחברה.

הטבעת חותם על עתידם של עשרות אלפי ילדים אשר התחנכו והצטיינו על-פי מורשתו, שממשיכה ומלווה אותנו עד עצם היום הזה, בטיפוח דור חדש של אלופות ואלופי טניס. ד"ר איאן פרומן – פעם אלוף, תמיד אלוף.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!
מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!נתחיל בזה, שמדובר בספורט הנחשב ליחידני אבל הוא בעצם מאוד חברתי. ספורט, שבו תוכלו לא רק  לשרוף קלוריות (והרבה) ולהפעיל את כל חלקי הגוף, אלא גם לחלוק עם...
להמשך קריאה
טוסו על זה!! אליפות ארצית בפיקלבול
אנו מכריזים כי נפתחה ההרשמה לתחרות פיקל-בול ארצית זוגות של מרכזי הטניס והחינוך בישראל!!  הזוכים המאושרים יקבלו פרס יוקרתי במיוחד: טיסה זוגית לארה"בתהתחרות תתקיים בין התאריכים 10/6/2022-11/6/2022במרכזי הטניס והחינוך בישראל-...
להמשך קריאה
הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה
10 "המכות"- חבטות של עולם הטניס

חשבתם שאתם יודעים מה זה סרב, וולי או דרופשוט? חישבו שוב.. המרכז לטניס בישראל מגיש לכם את מילון מונחי חבטות טניס:

  1. סרב (serve) – חבטת הגשה. הכדור חייב לנחות באיזור ה'סרוויס-בוקס' של מגרש היריב, דהיינו – במחצית...
להמשך קריאה