ד"ר איאן פרומן – אבי הטניס הישראלי

ד"ר איאן פרומן – אבי הטניס הישראלי
לא לחינם נחשב ד"ר איאן פרומן לאבי הטניס הישראלי. איאן, ציוני בכל רמ"ח איבריו, היה הרוח החיה מאחורי מרכזי הטניס והחינוך בישראל. הוא רתם אחריו אנשי חזון מיהדות התפוצות וחתר יחד עמם לטפח אלופות ואלופי טניס כחול-לבן, שייצגו בכבוד רב את המדינה בעולם.

 

בכך, הוא גם רצה להנחיל לילדי ישראל את היכולת לנצח במשחק החיים דרך משחק הטניס וערכיו הייחודיים. לחזק את חוסנם האישי והמנטלי על-ידי הקניית ערכי משמעת, אחריות, נחישות ועבודה קשה. להרגיש את הסיפוק העצום מניצחון או הגעה להישג אישי, אבל גם להבין כי מהפסדים או מקשיים אפשר רק להתחזק, בדרך לניצחונות ולהישגים הבאים. בתקופתו אף צמח "תור הזהב" של ענף הטניס בישראל, עם אגדות טניס אשר רשמו הישגים מדהימים בסבב העולמי, אך לא פחות חשוב מכך – היוו השראה לדור הצעיר.

לא בכדי איאן הוא גם חתן פרס ישראל לשנת 1989 ואף זכה לכבוד לאומי נוסף, עת נבחר להדליק משואה לציון יום העצמאות ה-56 למדינת ישראל. פרסים אלו הם תעודת הוקרה על תרומתו חסרת התקדים לאורך 4 עשורים, למען הספורט, החינוך והחברה.

הטבעת חותם על עתידם של עשרות אלפי ילדים אשר התחנכו והצטיינו על-פי מורשתו, שממשיכה ומלווה אותנו עד עצם היום הזה, בטיפוח דור חדש של אלופות ואלופי טניס. ד"ר איאן פרומן – פעם אלוף, תמיד אלוף.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה