מאמן העל של מרכזי הטניס והחינוך – רונן מורלי

במשך עשרות שנים הוא נחשב לאיש צללים, נחבא אל הכלים, צנוע, ענו, ערכי, מודל לחיקוי, איש חינוך מהמעלה הראשונה, כל כך אהוב, כל כך אופטימי, כל כך חיובי ותמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה. זוהי ההגדרה במילון "מרכזי הטניס והחינוך בישראל" ל"רונן מורלי". 

בדיוק על זה חלמו ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, כשהחלו בשנות ה-70 להקים את המרכזים ברחבי הארץ ובעיקר בפריפריה. שיגדל ילד במרכז טניס כמו אשקלון, ומלבד היותו שחקן טניס מצוין, הוא גם יהיה הדוגמה המנצחת של אדם טוב, איכותי וערכי שיצליח להשפיע לטובה בימי חייו על כל כך הרבה ילדים ומבוגרים בישראל. 

הם גם לא היו מופתעים כאשר אותו טניסאי מצטיין ויתר על מעמד של ספורטאי מצטיין והלך לשירות קרבי משמעותי בשריון. גם היה להם ברור שהוא יחזור למגרש לאחר השירות הצבאי, יהפוך למאמן על במרכז הטניס בירושלים ויגדל שחקן כמו אנדי רם שבעצמו יהפוך לשגריר גדול של מרכזי הטניס. לאחר מכן יעבור אותו מאמן לאקדמיה בווינגייט ויגדל תחת מחבטו, מלבד את אנדי רם, גם את יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ועוד רבים נוספים. הוא יתמנה למאמן נבחרת הדייויס ויזכה, כעשור וחצי לאחר מכן, לראות את אותם ילדים שגידל, שמים את מדינת ישראל על מפת הטניס העולמי עם עלייה לחצי גמר גביע דייויס וזכייה באליפות אוסטרליה בזוגות. 

הוא ימשיך לגדל ילדים רבים בתוכנית התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וייסד את פרויקט נבחרת הבנות של המרכזים. הוא יגדל דורות של מאמנים, יחרוש את הארץ כדי לחנוך אותם כדי שהם, בדיוק כמוהו, ישנו את חייהם של עוד ועוד ילדים במרכזי הטניס ויהפכו אותם לבני אדם ולשחקנים טובים יותר. הוא יהווה דוגמה בזמן סגר הקורונה כשיגיע לבתים של ילדים ברחבי הארץ, יוציא אותם מהזום והמסכים לרחוב כדי שיחזרו להחזיק מחבט.

ובדיוק כמו שחלמו איאן פרומן וחבריו המייסדים – לצד ההצלחה התחרותית הוא יחשוב כל הזמן כיצד לתרום לקהילה: יפתח את פרויקט הטניס במגזר הערבי כדי לחבר דרך הספורט בין ערבים ליהודים, יתנדב להקים פרויקט טניס בבתי יתומים ויגיע לשמח ילדים במחלקה האונקולוגית – איש עם לב ענק. 

כמות האנשים שהעצים במהלך הקריירה שלו היא עצומה, ואין עיר עם מרכז טניס במדינת ישראל שאין בה ילד שיזכור אותו לכל ימי חייו. לכן לא היה ראוי ממנו לקבל מנשיא המדינה את פרס מאמן הכבוד של המדינה ולכן גם המינוי שלו לקפטן נבחרת ישראל לנשים היה הקונצנזוס הכי גדול בעולם הטניס הישראלי. 🇮🇱

החזון של מייסדי מרכזי הטניס והחינוך בישראל היה שיגדלו על המגרשים הרבה "רונן מורלים", אבל רונן מורלי יש רק אחד!
השבוע הקפטן שלנו יוצא למשימתו הראשונה עם נבחרת הנשים, בגביע "בילי ג'ין קינג" (לשעבר הפדרציה), ואנחנו רוצים להגיד לו שאנחנו גאים בו ואוהבים אותו ומאחלים לו בהצלחה ומחזיקים אצבעות לכל הנבחרת. 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!
מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!נתחיל בזה, שמדובר בספורט הנחשב ליחידני אבל הוא בעצם מאוד חברתי. ספורט, שבו תוכלו לא רק  לשרוף קלוריות (והרבה) ולהפעיל את כל חלקי הגוף, אלא גם לחלוק עם...
להמשך קריאה
טוסו על זה!! אליפות ארצית בפיקלבול
אנו מכריזים כי נפתחה ההרשמה לתחרות פיקל-בול ארצית זוגות של מרכזי הטניס והחינוך בישראל!!  הזוכים המאושרים יקבלו פרס יוקרתי במיוחד: טיסה זוגית לארה"בתהתחרות תתקיים בין התאריכים 10/6/2022-11/6/2022במרכזי הטניס והחינוך בישראל-...
להמשך קריאה
הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה
10 "המכות"- חבטות של עולם הטניס

חשבתם שאתם יודעים מה זה סרב, וולי או דרופשוט? חישבו שוב.. המרכז לטניס בישראל מגיש לכם את מילון מונחי חבטות טניס:

  1. סרב (serve) – חבטת הגשה. הכדור חייב לנחות באיזור ה'סרוויס-בוקס' של מגרש היריב, דהיינו – במחצית...
להמשך קריאה