מאמן העל של מרכזי הטניס והחינוך – רונן מורלי

במשך עשרות שנים הוא נחשב לאיש צללים, נחבא אל הכלים, צנוע, ענו, ערכי, מודל לחיקוי, איש חינוך מהמעלה הראשונה, כל כך אהוב, כל כך אופטימי, כל כך חיובי ותמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה. זוהי ההגדרה במילון "מרכזי הטניס והחינוך בישראל" ל"רונן מורלי". 

בדיוק על זה חלמו ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, כשהחלו בשנות ה-70 להקים את המרכזים ברחבי הארץ ובעיקר בפריפריה. שיגדל ילד במרכז טניס כמו אשקלון, ומלבד היותו שחקן טניס מצוין, הוא גם יהיה הדוגמה המנצחת של אדם טוב, איכותי וערכי שיצליח להשפיע לטובה בימי חייו על כל כך הרבה ילדים ומבוגרים בישראל. 

הם גם לא היו מופתעים כאשר אותו טניסאי מצטיין ויתר על מעמד של ספורטאי מצטיין והלך לשירות קרבי משמעותי בשריון. גם היה להם ברור שהוא יחזור למגרש לאחר השירות הצבאי, יהפוך למאמן על במרכז הטניס בירושלים ויגדל שחקן כמו אנדי רם שבעצמו יהפוך לשגריר גדול של מרכזי הטניס. לאחר מכן יעבור אותו מאמן לאקדמיה בווינגייט ויגדל תחת מחבטו, מלבד את אנדי רם, גם את יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ועוד רבים נוספים. הוא יתמנה למאמן נבחרת הדייויס ויזכה, כעשור וחצי לאחר מכן, לראות את אותם ילדים שגידל, שמים את מדינת ישראל על מפת הטניס העולמי עם עלייה לחצי גמר גביע דייויס וזכייה באליפות אוסטרליה בזוגות. 

הוא ימשיך לגדל ילדים רבים בתוכנית התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וייסד את פרויקט נבחרת הבנות של המרכזים. הוא יגדל דורות של מאמנים, יחרוש את הארץ כדי לחנוך אותם כדי שהם, בדיוק כמוהו, ישנו את חייהם של עוד ועוד ילדים במרכזי הטניס ויהפכו אותם לבני אדם ולשחקנים טובים יותר. הוא יהווה דוגמה בזמן סגר הקורונה כשיגיע לבתים של ילדים ברחבי הארץ, יוציא אותם מהזום והמסכים לרחוב כדי שיחזרו להחזיק מחבט.

ובדיוק כמו שחלמו איאן פרומן וחבריו המייסדים – לצד ההצלחה התחרותית הוא יחשוב כל הזמן כיצד לתרום לקהילה: יפתח את פרויקט הטניס במגזר הערבי כדי לחבר דרך הספורט בין ערבים ליהודים, יתנדב להקים פרויקט טניס בבתי יתומים ויגיע לשמח ילדים במחלקה האונקולוגית – איש עם לב ענק. 

כמות האנשים שהעצים במהלך הקריירה שלו היא עצומה, ואין עיר עם מרכז טניס במדינת ישראל שאין בה ילד שיזכור אותו לכל ימי חייו. לכן לא היה ראוי ממנו לקבל מנשיא המדינה את פרס מאמן הכבוד של המדינה ולכן גם המינוי שלו לקפטן נבחרת ישראל לנשים היה הקונצנזוס הכי גדול בעולם הטניס הישראלי. 🇮🇱

החזון של מייסדי מרכזי הטניס והחינוך בישראל היה שיגדלו על המגרשים הרבה "רונן מורלים", אבל רונן מורלי יש רק אחד!
השבוע הקפטן שלנו יוצא למשימתו הראשונה עם נבחרת הנשים, בגביע "בילי ג'ין קינג" (לשעבר הפדרציה), ואנחנו רוצים להגיד לו שאנחנו גאים בו ואוהבים אותו ומאחלים לו בהצלחה ומחזיקים אצבעות לכל הנבחרת. 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה