מאמן העל של מרכזי הטניס והחינוך – רונן מורלי

במשך עשרות שנים הוא נחשב לאיש צללים, נחבא אל הכלים, צנוע, ענו, ערכי, מודל לחיקוי, איש חינוך מהמעלה הראשונה, כל כך אהוב, כל כך אופטימי, כל כך חיובי ותמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה. זוהי ההגדרה במילון "מרכזי הטניס והחינוך בישראל" ל"רונן מורלי". 

בדיוק על זה חלמו ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, כשהחלו בשנות ה-70 להקים את המרכזים ברחבי הארץ ובעיקר בפריפריה. שיגדל ילד במרכז טניס כמו אשקלון, ומלבד היותו שחקן טניס מצוין, הוא גם יהיה הדוגמה המנצחת של אדם טוב, איכותי וערכי שיצליח להשפיע לטובה בימי חייו על כל כך הרבה ילדים ומבוגרים בישראל. 

הם גם לא היו מופתעים כאשר אותו טניסאי מצטיין ויתר על מעמד של ספורטאי מצטיין והלך לשירות קרבי משמעותי בשריון. גם היה להם ברור שהוא יחזור למגרש לאחר השירות הצבאי, יהפוך למאמן על במרכז הטניס בירושלים ויגדל שחקן כמו אנדי רם שבעצמו יהפוך לשגריר גדול של מרכזי הטניס. לאחר מכן יעבור אותו מאמן לאקדמיה בווינגייט ויגדל תחת מחבטו, מלבד את אנדי רם, גם את יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ועוד רבים נוספים. הוא יתמנה למאמן נבחרת הדייויס ויזכה, כעשור וחצי לאחר מכן, לראות את אותם ילדים שגידל, שמים את מדינת ישראל על מפת הטניס העולמי עם עלייה לחצי גמר גביע דייויס וזכייה באליפות אוסטרליה בזוגות. 

הוא ימשיך לגדל ילדים רבים בתוכנית התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וייסד את פרויקט נבחרת הבנות של המרכזים. הוא יגדל דורות של מאמנים, יחרוש את הארץ כדי לחנוך אותם כדי שהם, בדיוק כמוהו, ישנו את חייהם של עוד ועוד ילדים במרכזי הטניס ויהפכו אותם לבני אדם ולשחקנים טובים יותר. הוא יהווה דוגמה בזמן סגר הקורונה כשיגיע לבתים של ילדים ברחבי הארץ, יוציא אותם מהזום והמסכים לרחוב כדי שיחזרו להחזיק מחבט.

ובדיוק כמו שחלמו איאן פרומן וחבריו המייסדים – לצד ההצלחה התחרותית הוא יחשוב כל הזמן כיצד לתרום לקהילה: יפתח את פרויקט הטניס במגזר הערבי כדי לחבר דרך הספורט בין ערבים ליהודים, יתנדב להקים פרויקט טניס בבתי יתומים ויגיע לשמח ילדים במחלקה האונקולוגית – איש עם לב ענק. 

כמות האנשים שהעצים במהלך הקריירה שלו היא עצומה, ואין עיר עם מרכז טניס במדינת ישראל שאין בה ילד שיזכור אותו לכל ימי חייו. לכן לא היה ראוי ממנו לקבל מנשיא המדינה את פרס מאמן הכבוד של המדינה ולכן גם המינוי שלו לקפטן נבחרת ישראל לנשים היה הקונצנזוס הכי גדול בעולם הטניס הישראלי. 🇮🇱

החזון של מייסדי מרכזי הטניס והחינוך בישראל היה שיגדלו על המגרשים הרבה "רונן מורלים", אבל רונן מורלי יש רק אחד!
השבוע הקפטן שלנו יוצא למשימתו הראשונה עם נבחרת הנשים, בגביע "בילי ג'ין קינג" (לשעבר הפדרציה), ואנחנו רוצים להגיד לו שאנחנו גאים בו ואוהבים אותו ומאחלים לו בהצלחה ומחזיקים אצבעות לכל הנבחרת. 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה