מאמן העל של מרכזי הטניס והחינוך – רונן מורלי

במשך עשרות שנים הוא נחשב לאיש צללים, נחבא אל הכלים, צנוע, ענו, ערכי, מודל לחיקוי, איש חינוך מהמעלה הראשונה, כל כך אהוב, כל כך אופטימי, כל כך חיובי ותמיד מסתכל על חצי הכוס המלאה. זוהי ההגדרה במילון "מרכזי הטניס והחינוך בישראל" ל"רונן מורלי". 

בדיוק על זה חלמו ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, כשהחלו בשנות ה-70 להקים את המרכזים ברחבי הארץ ובעיקר בפריפריה. שיגדל ילד במרכז טניס כמו אשקלון, ומלבד היותו שחקן טניס מצוין, הוא גם יהיה הדוגמה המנצחת של אדם טוב, איכותי וערכי שיצליח להשפיע לטובה בימי חייו על כל כך הרבה ילדים ומבוגרים בישראל. 

הם גם לא היו מופתעים כאשר אותו טניסאי מצטיין ויתר על מעמד של ספורטאי מצטיין והלך לשירות קרבי משמעותי בשריון. גם היה להם ברור שהוא יחזור למגרש לאחר השירות הצבאי, יהפוך למאמן על במרכז הטניס בירושלים ויגדל שחקן כמו אנדי רם שבעצמו יהפוך לשגריר גדול של מרכזי הטניס. לאחר מכן יעבור אותו מאמן לאקדמיה בווינגייט ויגדל תחת מחבטו, מלבד את אנדי רם, גם את יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון, אמיר חדד ועוד רבים נוספים. הוא יתמנה למאמן נבחרת הדייויס ויזכה, כעשור וחצי לאחר מכן, לראות את אותם ילדים שגידל, שמים את מדינת ישראל על מפת הטניס העולמי עם עלייה לחצי גמר גביע דייויס וזכייה באליפות אוסטרליה בזוגות. 

הוא ימשיך לגדל ילדים רבים בתוכנית התחרותית של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וייסד את פרויקט נבחרת הבנות של המרכזים. הוא יגדל דורות של מאמנים, יחרוש את הארץ כדי לחנוך אותם כדי שהם, בדיוק כמוהו, ישנו את חייהם של עוד ועוד ילדים במרכזי הטניס ויהפכו אותם לבני אדם ולשחקנים טובים יותר. הוא יהווה דוגמה בזמן סגר הקורונה כשיגיע לבתים של ילדים ברחבי הארץ, יוציא אותם מהזום והמסכים לרחוב כדי שיחזרו להחזיק מחבט.

ובדיוק כמו שחלמו איאן פרומן וחבריו המייסדים – לצד ההצלחה התחרותית הוא יחשוב כל הזמן כיצד לתרום לקהילה: יפתח את פרויקט הטניס במגזר הערבי כדי לחבר דרך הספורט בין ערבים ליהודים, יתנדב להקים פרויקט טניס בבתי יתומים ויגיע לשמח ילדים במחלקה האונקולוגית – איש עם לב ענק. 

כמות האנשים שהעצים במהלך הקריירה שלו היא עצומה, ואין עיר עם מרכז טניס במדינת ישראל שאין בה ילד שיזכור אותו לכל ימי חייו. לכן לא היה ראוי ממנו לקבל מנשיא המדינה את פרס מאמן הכבוד של המדינה ולכן גם המינוי שלו לקפטן נבחרת ישראל לנשים היה הקונצנזוס הכי גדול בעולם הטניס הישראלי. 🇮🇱

החזון של מייסדי מרכזי הטניס והחינוך בישראל היה שיגדלו על המגרשים הרבה "רונן מורלים", אבל רונן מורלי יש רק אחד!
השבוע הקפטן שלנו יוצא למשימתו הראשונה עם נבחרת הנשים, בגביע "בילי ג'ין קינג" (לשעבר הפדרציה), ואנחנו רוצים להגיד לו שאנחנו גאים בו ואוהבים אותו ומאחלים לו בהצלחה ומחזיקים אצבעות לכל הנבחרת. 

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

יוני ארליך ורונן מורלי העבירו השתלמות מקצועית למאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ
היום, התקיימה השתלמות מאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ במרכז הטניס והחינוך רמת השרון 🥎
להמשך קריאה
"מקדיש את זה לחטופים ששוחררו": גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הישראלי (3 בעולם) עשה היסטוריה אחרי שניצח בגמר את סם שרודר ההולנדי 2:6, 6:3, 6:7(7) ולקח את הגראנד סלאם היוקרתי אחרי קאמבק הירואי. לאחר מכן הפסיד בגמר בטורניר הזוגות.

נערך אירוע סוף השנה בטניס לילדי הפריפריה

מנכ"ל בית הנשיא ואנדיוני הגיעו לטקס מיוחד שבמרכזו תוכנית ה`הדסטארט`

צילם אלכס גולדשטיין
עשרות ילדות וילדים מהפריפריה הגיאוגרפית במרכזי הטניס  התארחו  במרכז הטניס...
להמשך קריאה
הכוח הנשי: מלכות החימר כובשות אותו שוב

תחרות צמודה ומותחת בטניס נשים עתידה לרתק אותנו לערוץ יורוספורט ברולאן גארוס 2024. מה חדש בין הקליבריות הגדולות? אלופת ישראל לשעבר רקפת בנימיני מנתחת

רקפת בנימיני- טור אורח

מוכנה להסתער שביונטק

בעוד מגרשי החימר ברולאן...
להמשך קריאה
מטפחים את דור עתיד של הטניס התחרותי בישראל!
היום התכנסו כ-80 שחקניות ושחקני טניס בגילאי 6-11 מכל רחבי הארץ לסדרת תחרויות מיוחדת במרכז הטניס והחינוך שברמת השרון. מדובר בשחקניות ושחקני ה"עתודה" של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, אשר זוהו...
להמשך קריאה