למען הטניס: אנדיוני נפגשו עם ראש עיריית אשקלון

צמד הטניסאים נפגשו עם ראש העיר ושוחחו על שיתופי פעולה למען הקהילה: " כל ילד וילדה שירצו להיות כמוהם, ידעו שיוכלו להגשים זאת כאן"

אנדי רם ויוני ארליך, הידועים בכינויים כאנדיוני, התארחו אתמול בלשכתו של ראש עיריית אשקלון תומר גלאם למטרת בחינת שיתופי פעולה למען הקהילה וקידום ענף הטניס במרכז הטניס והחינוך אשקלון. בפגישה נכחו בנוסף מ״מ ראש העיר, סופה ביילין, סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט,  מנכ״ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארז וידר, מנהל התפעול במרכזי הטניס והחינוך, לילו צרפתי, ומנהל מרכז אשקלון, תומר סוויסה.

מרכז הטניס והחינוך אשקלון כולל 16 מגרשי טניס, אצטדיון עם 500 מקומות, מגרש קט-רגל הכולל דשא סינטטי, מיגוניות ומקלט גדול המשמש לאימון קטנטנים. במרכז מתאמנים למעלה מ-430 ספורטאיות וספורטאים חלקם בקטגוריות אוהבי טניס, תחרותי, קטנטנים וטניס קלאב. במהלך שנת 2021 העניק מרכז הטניס והחינוך מלגות לילדי העיר בהיקף של 483 אלף שקלים.

בחודשים האחרונים זכה מרכז הטניס והחינוך הפועל באשקלון לחיזוקים משמעותיים. כך למשל תומר סוויסה, מנהל המרכז הנוכחי שגדל בתור ילד במרכזי הטניס והחינוך אשקלון, חזר למרכז כמנהל לאחר הישגים רבים כטניסאי בתחרויות ארציות ובינלאומית; רונן מורלי, מנהל תכנית ״אוהבי הטניס״ במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שגדל במרכז אשקלון, הגיע למעמד של מאמן-על בטניס ואף זכה לאחרונה מנשיא המדינה בתואר ״מאמן הכבוד של המדינה״; שלמה גליקשטיין, מגדולי הטניסאים במדינת ישראל, שגם הוא צמח ממגרשי המרכז באשקלון ולמעלה מ-30 שנה מתקיימת במרכז תחרות שנתית ארצית לזכר אביו, משה גליקשטיין.

מרכז הטניס והחינוך אשקלון

במסגרת פעילותו מקיים המרכז באשקלון מגוון תוכניות עם דגש מיוחד לקהילות באשקלון ולאופן העצמתן באמצעות משחק הטניס. בין התוכניות: חבק לילדים במצבי סיכון; ספיישל טניס – ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית – רמה תפקודית גבוה/בינונית ואוטיזם; טניס פלוס – נערות מתבגרות מבית חם; העצמת נערות – נערות במצבי סיכון. כמו כן, בשיתוף מרכז חוסן אשקלון צפויה להיפתח בקרוב קבוצה ייעודית ראשונה מסוגה בישראל לחיזוק משאבי ההתמודדות של משפחות, וכן תוכנית לחינוך לטניס מהגיל הקדם-יסודי בשיתוף עם מחלקת גני ילדים במנהל חינוך ברשות.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, שיבח את פעילות המרכז למען ילדי ותושבי העיר והנחה לבחון דרכים להעצמת שיתוף הפעולה בין הרשות למרכז, לרווחת המתאמנים והספורטאים: ״באשקלון פועל אחד ממרכזי הטניס והחינוך הטובים בישראל, שמצמיח דורות של ספורטאים איכותיים ומצטיינים. הנחיתי לחזק את שיתוף הפעולה בין הרשות למרכז על מנת להעצים את המענה לילדי ולתושבי העיר ובמטרה להצמיח דורות נוספים של אלופות ואלופים. כל ילד וילדה באשקלון שירצו להיות האנדי רם או היוני ארליך הבאים, ידעו שהם יוכלו להגשים זאת, ליד הבית, בעיר אשקלון״.

מנהל מרכז הטניס והחינוך אשקלון, תומר סוויסה, אמר: ״מחמם את הלב לראות את שיתוף הפעולה, שממשיך להתחזק בין מרכז הטניס והחינוך אשקלון לבין עיריית אשקלון. כבוד ראש העיר מר תומר גלאם הינו תומך נלהב בתוכניות הקהילה שמוביל המרכז ויחד נמשיך ונפעל להרחבת הפרויקטים השונים. כל זאת, תוך מתן הזדמנות אמיתית ושווה לכל ילדה וילד באשקלון להיות אלופות ואלופים בטניס ובחיים, יחד עם טיפוח מנהיגות צעירה וחיזוק השייכות והזהות עם הקהילה".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

להתראות אלוף: רוג'ר פדרר הפסיד במשחק הפרידה ובכה מהתרגשות

השוויצרי האגדי שיתף פעולה עם רפאל נדאל בגביע לייבר ושני הנציגים של נבחרת אירופה הפסידו 4:6, 7:6 (2), 11:9 לפרנסס טיאפו וג'ק סוק מנבחרת שאר העולם. בגיל 41, זה היה המשחק הרשמי האחרון בקריירה של זוכה...

להמשך קריאה
"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"
רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל...
להמשך קריאה
כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 הישג מרשים...
להמשך קריאה
קבלו את האלופים של אליפות מרשל לשנת 2022
היום הגיעה לסיומה אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022 שהתקיימה במרכז הטניס והחינוך חיפה.
מדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת...
להמשך קריאה
מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות
דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו:...
להמשך קריאה