"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"

רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.

טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל אביב, בהשתתפות נובאק ג'וקוביץ' ושורה של טניסאים מהטופ העולמי, שובר שיאי התרגשות גם סביב יוני ארליך בן ה-45, שצפוי לפרוש לאחר הטורניר מטניס מקצועני.

יוני ארליך בתחילת דרכו במרכז הטניס והחינוך חיפה

רוני סנדר, המנהל והמאמן הראשון של מרכז הטניס והחינוך חיפה, שבו החל ארליך את צעדיו הראשונים על מגרשי הטניס, לא שוכח לרגע את היום שבו נפגש עם הילד בן ה-4.5, שהתפלח למגרש כדי לשחק טניס. "פתחתנו את מרכז הטניס והחינוך חיפה בשנת 1981 עם 8 מגרשים בלבד", מספר סנדר. "הייתה אז נהירה מדהימה של ילדים מהצפון, שרצו לבוא לאימוני מתחילים ולא היו לנו מספיק מקום עבורם. לכן, החלטנו שרק ילדים מגיל 6 יוכלו בשלב הראשון להצטרף לאימונים. פתאום, במהלך שיא הפעילות עם המון ילדים אני רואה ילד קטנטן נכנס למגרש ומתחיל לרוץ. שאלתי 'מי נתן לו להיכנס?' ורצתי להוריד אותו כדי לתת לילדים יותר גדולים לשחק. במקביל, אבא שלו רץ אחריי וצעק לי: 'לא, לא, חכה… חכה… הוא יודע איך לשחק, רק תסתכל… הוא יכול לשחק טניס. האמת? לא האמנתי שמילד כל כך קטן יכול לצאת כוכב כל כך גדול".

המאמן רוני סנדר ומשמאלו הילד יוני ארליך

ארליך נשאר מאז על המגרשים והצטרף לשורה של טניסאים צעירים מבטיחים, שצמחו באותה עת ממרכז הטניס והחינוך חיפה, בהם ליאור מור, ששימש כקפטן נבחרת גביע הפדרציה של ישראל, תומר דנק,  המנהל המקצועי של איגוד הטניס, נועם אוקון, שבשיאו דורג בטופ 100 בדירוג העולמי, והילה רוזן, שהייתה שחקנית טניס מקצוענית וחברת נבחרת הפדרציה של ישראל.

סנדר ממשיך ומספר: "לאחר כעשר שנים שיוני על המגרשים הוקמה בשנת 1991 אקדמיה לטניס תחת אחריותו של שלמה גליקשטיין. חילקנו את טניסאי האקדמיה לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת של ילדים שהגיעו מרחוק התאמנה בתנאי פנימייה במכון וינגייט אצל רונן מורלי, בעוד שהקבוצה השנייה, שכללה ילדים ממרכז הארץ, התאמנה ברמת השרון אצל דדי יעקב. יוני היה עם גילאי 1977-1980 ויחד עם החבר'ה שלו מחיפה הצטרפו עוד טניסאים צעירים כמו אנדי רם, שהגיע ממרכז הטניס והחינוך ירושלים. שם, במפגש בוינגייט, התחברו למעשה יוני ואנדי למה שהפך בהמשך לצמד הידוע 'אנדיוני'".

ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, מוסיף ומשתף: "המרכז בחיפה מונה כיום 18 מגרשי טניס ועם כ-600 ילדים, שחולמים רחוק ורוצים להגיע לאן שהגיע יוני ארליך בזכות שילוב של כשרון, התמדה, עבודה קשה ותשוקה למשחק".

מימין לשמאל: אייל רן, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ונועם אוקון

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה