"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"

רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.

טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל אביב, בהשתתפות נובאק ג'וקוביץ' ושורה של טניסאים מהטופ העולמי, שובר שיאי התרגשות גם סביב יוני ארליך בן ה-45, שצפוי לפרוש לאחר הטורניר מטניס מקצועני.

יוני ארליך בתחילת דרכו במרכז הטניס והחינוך חיפה

רוני סנדר, המנהל והמאמן הראשון של מרכז הטניס והחינוך חיפה, שבו החל ארליך את צעדיו הראשונים על מגרשי הטניס, לא שוכח לרגע את היום שבו נפגש עם הילד בן ה-4.5, שהתפלח למגרש כדי לשחק טניס. "פתחתנו את מרכז הטניס והחינוך חיפה בשנת 1981 עם 8 מגרשים בלבד", מספר סנדר. "הייתה אז נהירה מדהימה של ילדים מהצפון, שרצו לבוא לאימוני מתחילים ולא היו לנו מספיק מקום עבורם. לכן, החלטנו שרק ילדים מגיל 6 יוכלו בשלב הראשון להצטרף לאימונים. פתאום, במהלך שיא הפעילות עם המון ילדים אני רואה ילד קטנטן נכנס למגרש ומתחיל לרוץ. שאלתי 'מי נתן לו להיכנס?' ורצתי להוריד אותו כדי לתת לילדים יותר גדולים לשחק. במקביל, אבא שלו רץ אחריי וצעק לי: 'לא, לא, חכה… חכה… הוא יודע איך לשחק, רק תסתכל… הוא יכול לשחק טניס. האמת? לא האמנתי שמילד כל כך קטן יכול לצאת כוכב כל כך גדול".

המאמן רוני סנדר ומשמאלו הילד יוני ארליך

ארליך נשאר מאז על המגרשים והצטרף לשורה של טניסאים צעירים מבטיחים, שצמחו באותה עת ממרכז הטניס והחינוך חיפה, בהם ליאור מור, ששימש כקפטן נבחרת גביע הפדרציה של ישראל, תומר דנק,  המנהל המקצועי של איגוד הטניס, נועם אוקון, שבשיאו דורג בטופ 100 בדירוג העולמי, והילה רוזן, שהייתה שחקנית טניס מקצוענית וחברת נבחרת הפדרציה של ישראל.

סנדר ממשיך ומספר: "לאחר כעשר שנים שיוני על המגרשים הוקמה בשנת 1991 אקדמיה לטניס תחת אחריותו של שלמה גליקשטיין. חילקנו את טניסאי האקדמיה לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת של ילדים שהגיעו מרחוק התאמנה בתנאי פנימייה במכון וינגייט אצל רונן מורלי, בעוד שהקבוצה השנייה, שכללה ילדים ממרכז הארץ, התאמנה ברמת השרון אצל דדי יעקב. יוני היה עם גילאי 1977-1980 ויחד עם החבר'ה שלו מחיפה הצטרפו עוד טניסאים צעירים כמו אנדי רם, שהגיע ממרכז הטניס והחינוך ירושלים. שם, במפגש בוינגייט, התחברו למעשה יוני ואנדי למה שהפך בהמשך לצמד הידוע 'אנדיוני'".

ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, מוסיף ומשתף: "המרכז בחיפה מונה כיום 18 מגרשי טניס ועם כ-600 ילדים, שחולמים רחוק ורוצים להגיע לאן שהגיע יוני ארליך בזכות שילוב של כשרון, התמדה, עבודה קשה ותשוקה למשחק".

מימין לשמאל: אייל רן, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ונועם אוקון

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה