"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"

רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.

טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל אביב, בהשתתפות נובאק ג'וקוביץ' ושורה של טניסאים מהטופ העולמי, שובר שיאי התרגשות גם סביב יוני ארליך בן ה-45, שצפוי לפרוש לאחר הטורניר מטניס מקצועני.

יוני ארליך בתחילת דרכו במרכז הטניס והחינוך חיפה

רוני סנדר, המנהל והמאמן הראשון של מרכז הטניס והחינוך חיפה, שבו החל ארליך את צעדיו הראשונים על מגרשי הטניס, לא שוכח לרגע את היום שבו נפגש עם הילד בן ה-4.5, שהתפלח למגרש כדי לשחק טניס. "פתחתנו את מרכז הטניס והחינוך חיפה בשנת 1981 עם 8 מגרשים בלבד", מספר סנדר. "הייתה אז נהירה מדהימה של ילדים מהצפון, שרצו לבוא לאימוני מתחילים ולא היו לנו מספיק מקום עבורם. לכן, החלטנו שרק ילדים מגיל 6 יוכלו בשלב הראשון להצטרף לאימונים. פתאום, במהלך שיא הפעילות עם המון ילדים אני רואה ילד קטנטן נכנס למגרש ומתחיל לרוץ. שאלתי 'מי נתן לו להיכנס?' ורצתי להוריד אותו כדי לתת לילדים יותר גדולים לשחק. במקביל, אבא שלו רץ אחריי וצעק לי: 'לא, לא, חכה… חכה… הוא יודע איך לשחק, רק תסתכל… הוא יכול לשחק טניס. האמת? לא האמנתי שמילד כל כך קטן יכול לצאת כוכב כל כך גדול".

המאמן רוני סנדר ומשמאלו הילד יוני ארליך

ארליך נשאר מאז על המגרשים והצטרף לשורה של טניסאים צעירים מבטיחים, שצמחו באותה עת ממרכז הטניס והחינוך חיפה, בהם ליאור מור, ששימש כקפטן נבחרת גביע הפדרציה של ישראל, תומר דנק,  המנהל המקצועי של איגוד הטניס, נועם אוקון, שבשיאו דורג בטופ 100 בדירוג העולמי, והילה רוזן, שהייתה שחקנית טניס מקצוענית וחברת נבחרת הפדרציה של ישראל.

סנדר ממשיך ומספר: "לאחר כעשר שנים שיוני על המגרשים הוקמה בשנת 1991 אקדמיה לטניס תחת אחריותו של שלמה גליקשטיין. חילקנו את טניסאי האקדמיה לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת של ילדים שהגיעו מרחוק התאמנה בתנאי פנימייה במכון וינגייט אצל רונן מורלי, בעוד שהקבוצה השנייה, שכללה ילדים ממרכז הארץ, התאמנה ברמת השרון אצל דדי יעקב. יוני היה עם גילאי 1977-1980 ויחד עם החבר'ה שלו מחיפה הצטרפו עוד טניסאים צעירים כמו אנדי רם, שהגיע ממרכז הטניס והחינוך ירושלים. שם, במפגש בוינגייט, התחברו למעשה יוני ואנדי למה שהפך בהמשך לצמד הידוע 'אנדיוני'".

ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, מוסיף ומשתף: "המרכז בחיפה מונה כיום 18 מגרשי טניס ועם כ-600 ילדים, שחולמים רחוק ורוצים להגיע לאן שהגיע יוני ארליך בזכות שילוב של כשרון, התמדה, עבודה קשה ותשוקה למשחק".

מימין לשמאל: אייל רן, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ונועם אוקון

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

להתראות אלוף: רוג'ר פדרר הפסיד במשחק הפרידה ובכה מהתרגשות

השוויצרי האגדי שיתף פעולה עם רפאל נדאל בגביע לייבר ושני הנציגים של נבחרת אירופה הפסידו 4:6, 7:6 (2), 11:9 לפרנסס טיאפו וג'ק סוק מנבחרת שאר העולם. בגיל 41, זה היה המשחק הרשמי האחרון בקריירה של זוכה...

להמשך קריאה
כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 הישג מרשים...
להמשך קריאה
קבלו את האלופים של אליפות מרשל לשנת 2022
היום הגיעה לסיומה אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022 שהתקיימה במרכז הטניס והחינוך חיפה.
מדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת...
להמשך קריאה
מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות
דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו:...
להמשך קריאה
מסורת של אלופות ואלופים: אליפות מרשל נבחרות לזכרו של רס"ן איתן בלחסן
מרכז הטניס והחינוך חיפה יארח השבוע (13-15/09) את אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022. המדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת על-שמו של רס"ן איתן בלחסן. איתן נהרג ב-23.2.1999, עת הוביל...
להמשך קריאה