כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 

הישג מרשים לטניסאית הספיישל אולימפקיס ישראל ולתלמידת מעיין שרה, סוניה יאנושוק, שמתאמנת במרכז הטניס והחינוך אשקלון, לאחר שיחד עם בן זוגה, טניסאי הספיישל אולימפיקס  אסף אהרונוב, ניצחו בגמר זוגות מעורבים בתחרות בין-לאומית בבודפשט הונגריה. בתחרות, שנערכה בשבוע שעבר, השתתפו טניסאיות וטניסאים ספיישל אולימפיקס  מתשע מדינות.

יאנושוק ואהרונוב הוגרלו בתחרות לבית עם צמדים מצרפת ופינלנד. במשחקים, שהתקיימו בשיטת הטוב משלוש מערכות ועד ארבעה משחקונים בכל מערכה, גברו הישראלים על צמד מפינלנד 1:4, 2:4 ועל צמד מצרפת 1:4, 1:4.

גם בתחרות הזוגות UNIFIED TENNIS (טניס מאוחד), שנערכה במקביל ושילבה טניסאיות וטניסאים עם וללא צרכים מיוחדים, קטפו יאנושוק יחד עם חברתה למרכז באשקלון, ליאור רווח, את המקום הראשון. השתיים ניצחו צמד מספרד 1:4, 2:4 וצמד ממרוקו 2:4, 3:4.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו יאנושוק ורווח אימונים מרוכזים במרכז הטניס והחינוך אשקלון, בנוסף לאימונים משותפים עם כל משלחת הטניס לתחרות. סוניה מתאמנת בקבוצת ספיישל אולימפיקס באשקלון אצל המאמן צחי אבוחצירה וליאור מתאמנת בקבוצה תחרותית במרכז אצל המאמן אור פוגלמן.

התחרות בבודפשט הייתה התחרות הבין-לאומית הראשונה, שבה השתתפו טניסאיות וטניסאי ספיישל אולימפיקס ישראל בקטגוריית UNIFIED TENNIS. זאת כהכנה למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין  2023, שגם בהם צפויה להשתתף יאנושוק. ​

ראש העיר, תומר גלאם: "מרכז הטניס באשקלון ממשיך לקטוף הישגים מרשימים ולהצמיח ממש כאן באשקלון דור טניסאיות וטניסאים איכותי, מקצועי ובעל ערך תחרותי גבוה במיוחד. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ובפרט לטניסאיות המקומיות שלנו אשר מתאמנות לילות כימים על מנת להגיע לתוצאות מעיין אלה. אני מאחל להן הצלחה גדולה בהמשך דרכן ובפרט בתחרות הקרבה במשחקי העולם בברלין בשנה הבאה. יישר כוח, עלו והצליחו."

תומר סוויסה, מנהל מרכז הטניס והחינוך אשקלון, מסר: "אנו גאים על ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ועל שיתוף הפעולה המרגש עם ליאור רווח.  לייצג את ישראל ואשקלון בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שסוניה זכתה להגשים אותו. סוניה הביאה כבוד רב למדינה ולקהילת העיר, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

תוכניות הספיישל טניס במרכז באשקלון, הינן חלק מתוכניות מיוחדות אלה המתקיימות במרכזי הטניס והחינוך ברחבי ישראל, בהשתתפות יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. כל זאת בשיתוף פעולה עם עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל ובתמיכת ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

צילום: שעיה אזר

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה