כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 

הישג מרשים לטניסאית הספיישל אולימפקיס ישראל ולתלמידת מעיין שרה, סוניה יאנושוק, שמתאמנת במרכז הטניס והחינוך אשקלון, לאחר שיחד עם בן זוגה, טניסאי הספיישל אולימפיקס  אסף אהרונוב, ניצחו בגמר זוגות מעורבים בתחרות בין-לאומית בבודפשט הונגריה. בתחרות, שנערכה בשבוע שעבר, השתתפו טניסאיות וטניסאים ספיישל אולימפיקס  מתשע מדינות.

יאנושוק ואהרונוב הוגרלו בתחרות לבית עם צמדים מצרפת ופינלנד. במשחקים, שהתקיימו בשיטת הטוב משלוש מערכות ועד ארבעה משחקונים בכל מערכה, גברו הישראלים על צמד מפינלנד 1:4, 2:4 ועל צמד מצרפת 1:4, 1:4.

גם בתחרות הזוגות UNIFIED TENNIS (טניס מאוחד), שנערכה במקביל ושילבה טניסאיות וטניסאים עם וללא צרכים מיוחדים, קטפו יאנושוק יחד עם חברתה למרכז באשקלון, ליאור רווח, את המקום הראשון. השתיים ניצחו צמד מספרד 1:4, 2:4 וצמד ממרוקו 2:4, 3:4.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו יאנושוק ורווח אימונים מרוכזים במרכז הטניס והחינוך אשקלון, בנוסף לאימונים משותפים עם כל משלחת הטניס לתחרות. סוניה מתאמנת בקבוצת ספיישל אולימפיקס באשקלון אצל המאמן צחי אבוחצירה וליאור מתאמנת בקבוצה תחרותית במרכז אצל המאמן אור פוגלמן.

התחרות בבודפשט הייתה התחרות הבין-לאומית הראשונה, שבה השתתפו טניסאיות וטניסאי ספיישל אולימפיקס ישראל בקטגוריית UNIFIED TENNIS. זאת כהכנה למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין  2023, שגם בהם צפויה להשתתף יאנושוק. ​

ראש העיר, תומר גלאם: "מרכז הטניס באשקלון ממשיך לקטוף הישגים מרשימים ולהצמיח ממש כאן באשקלון דור טניסאיות וטניסאים איכותי, מקצועי ובעל ערך תחרותי גבוה במיוחד. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ובפרט לטניסאיות המקומיות שלנו אשר מתאמנות לילות כימים על מנת להגיע לתוצאות מעיין אלה. אני מאחל להן הצלחה גדולה בהמשך דרכן ובפרט בתחרות הקרבה במשחקי העולם בברלין בשנה הבאה. יישר כוח, עלו והצליחו."

תומר סוויסה, מנהל מרכז הטניס והחינוך אשקלון, מסר: "אנו גאים על ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ועל שיתוף הפעולה המרגש עם ליאור רווח.  לייצג את ישראל ואשקלון בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שסוניה זכתה להגשים אותו. סוניה הביאה כבוד רב למדינה ולקהילת העיר, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

תוכניות הספיישל טניס במרכז באשקלון, הינן חלק מתוכניות מיוחדות אלה המתקיימות במרכזי הטניס והחינוך ברחבי ישראל, בהשתתפות יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. כל זאת בשיתוף פעולה עם עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל ובתמיכת ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

צילום: שעיה אזר

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה