הישג היסטורי לישראל בהונגריה

טניסאי הספיישל אולימפיקס צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין

הישג מרשים במיוחד  לסוניה יאנושוק ואסף אהרונוב, טניסאי הספיישל אולימפיקס שזכו בתחרות בינלאומית בהונגריה. השניים צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין 2023.

בתחרות, זוגות מעורבים, השתתפו טניסאים מ-9 מדינות. במקביל אליהם צמד הטניסאיות סוניה יאנושוק וליאור רווח זכו במקום הראשון בתחרות הזוגות של ה-Unified Tennis. אסף אהרונוב ודקל בן חמו הגיעו למקום השלישי.

יאנושוק ואהרונוב מתאמנים במרכזי הטניס והחינוך בפריפריה – אשקלון וטבריה, בהתאמה. בתוכניות הספיישל טניס בכלל המרכזים בישראל, שעמם משתפת פעולה עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל, משתתפים יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. בתוכניות תומך ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו הטניסאיות והטניסאים הישראלים אימונים מרוכזים במרכזי הטניס והחינוך בצפון ובדרום, יחד עם אימונים משותפים גם במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. עמם יצאו לתחרות ראש המשלחת שחר קמה והמאמן הבכיר שעיה אזר.

מעמותת ספיישל אולימפיקס ישראל נמסר: "אנחנו גאים ומאושרים עם ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ואסף אהרונוב.  לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שהם זכו להגשים אותו, שיתופי הפעולה עם גופי הספורט השונים ועם מרכז הטניס והחינוך בפרט הוא מטרה מרכזית אצלנו בספיישל. מטרה זו היא איננה מקרית, מהותה להגיע לכל אדם עם מוגבלות קוגניטיבית ולהעניק לו את האפשרות למילוי הפוטנציאל הגלום בו. במסגרת שיתופי הפעולה אנו שואפים להוביל לפיתוח וקידום העמותות הקיימות בשטח כדי להגדיל פעילות ולתת ייצוג משמעותי בעולם הספורט הבינלאומי".

שעיה אזר, ששימש רכז ענף הטניס בספיישל אולימפיקס ישראל קרוב ל-20 שנה, אמר: "חווינו רגעים מדהימים בתחרות, שהיא הרבה יותר מטניס. רגעים של ריגושים והתעלות של ספורטאיות וספורטאי ספיישל אולימפיקס, המוכיחים כל פעם מחדש את יכולתם לפרוץ את גבולות היכולות, למרות הקשיים והמגבלות. סוניה ואסף הביאו כבוד רב למדינת ישראל ולספורט הישראלי, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

להתראות אלוף: רוג'ר פדרר הפסיד במשחק הפרידה ובכה מהתרגשות

השוויצרי האגדי שיתף פעולה עם רפאל נדאל בגביע לייבר ושני הנציגים של נבחרת אירופה הפסידו 4:6, 7:6 (2), 11:9 לפרנסס טיאפו וג'ק סוק מנבחרת שאר העולם. בגיל 41, זה היה המשחק הרשמי האחרון בקריירה של זוכה...

להמשך קריאה
"לא האמנתי שמילד כל כך קטן ייצא כוכב כל כך גדול"
רוני סנדר, שהיה מאמנו הראשון של יוני ארליך במרכז הטניס והחינוך חיפה, לא שוכח לרגע את היום שבו הילד בן ה-4.5 התפלח למגרש הטניס. ארליך צפוי לסיים קריירה מפוארת בטורניר ווטרג'ן הקרוב.טורניר ה-ATP ההיסטורי, שיתחיל ביום א' (25.9.22) בתל...
להמשך קריאה
כבוד: הטניסאית סוניה יאנושוק מאשקלון זכתה בתחרות ספיישל אולימפיקס בין-לאומית

יאנושוק, תלמידת בית הספר מעיין שרה, יחד עם הטניסאי אסף אהרונוב, גברו בתחרות הזוגות שנערכה בהונגריה על צמדים מצרפת ומפינלנד. היא צפויה להמשיך למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בברלין 2023

 הישג מרשים...
להמשך קריאה
קבלו את האלופים של אליפות מרשל לשנת 2022
היום הגיעה לסיומה אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל לשנת 2022 שהתקיימה במרכז הטניס והחינוך חיפה.
מדובר באליפות שנתית, שהפכה למסורת של מעל ל-20 שנה ומתקיימת...
להמשך קריאה
מעניקים מלגות לטניסאיות צעירות
דברים נפלאים קורים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שאולי חלקכם לא יודעים עליהם.  הנה, למשל, ידעתם שהמרכזים  מעניקים מדי שנה לשחקניות ולשחקנים צעירים מלגות בהיקף של כ-13 מיליון ₪ ללימודים גבוהים בארה"ב? והנה עוד נתון מרגש שכדאי שתדעו:...
להמשך קריאה