הישג היסטורי לישראל בהונגריה

טניסאי הספיישל אולימפיקס צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין

הישג מרשים במיוחד  לסוניה יאנושוק ואסף אהרונוב, טניסאי הספיישל אולימפיקס שזכו בתחרות בינלאומית בהונגריה. השניים צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין 2023.

בתחרות, זוגות מעורבים, השתתפו טניסאים מ-9 מדינות. במקביל אליהם צמד הטניסאיות סוניה יאנושוק וליאור רווח זכו במקום הראשון בתחרות הזוגות של ה-Unified Tennis. אסף אהרונוב ודקל בן חמו הגיעו למקום השלישי.

יאנושוק ואהרונוב מתאמנים במרכזי הטניס והחינוך בפריפריה – אשקלון וטבריה, בהתאמה. בתוכניות הספיישל טניס בכלל המרכזים בישראל, שעמם משתפת פעולה עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל, משתתפים יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. בתוכניות תומך ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו הטניסאיות והטניסאים הישראלים אימונים מרוכזים במרכזי הטניס והחינוך בצפון ובדרום, יחד עם אימונים משותפים גם במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. עמם יצאו לתחרות ראש המשלחת שחר קמה והמאמן הבכיר שעיה אזר.

מעמותת ספיישל אולימפיקס ישראל נמסר: "אנחנו גאים ומאושרים עם ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ואסף אהרונוב.  לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שהם זכו להגשים אותו, שיתופי הפעולה עם גופי הספורט השונים ועם מרכז הטניס והחינוך בפרט הוא מטרה מרכזית אצלנו בספיישל. מטרה זו היא איננה מקרית, מהותה להגיע לכל אדם עם מוגבלות קוגניטיבית ולהעניק לו את האפשרות למילוי הפוטנציאל הגלום בו. במסגרת שיתופי הפעולה אנו שואפים להוביל לפיתוח וקידום העמותות הקיימות בשטח כדי להגדיל פעילות ולתת ייצוג משמעותי בעולם הספורט הבינלאומי".

שעיה אזר, ששימש רכז ענף הטניס בספיישל אולימפיקס ישראל קרוב ל-20 שנה, אמר: "חווינו רגעים מדהימים בתחרות, שהיא הרבה יותר מטניס. רגעים של ריגושים והתעלות של ספורטאיות וספורטאי ספיישל אולימפיקס, המוכיחים כל פעם מחדש את יכולתם לפרוץ את גבולות היכולות, למרות הקשיים והמגבלות. סוניה ואסף הביאו כבוד רב למדינת ישראל ולספורט הישראלי, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה