הישג היסטורי לישראל בהונגריה

טניסאי הספיישל אולימפיקס צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין

הישג מרשים במיוחד  לסוניה יאנושוק ואסף אהרונוב, טניסאי הספיישל אולימפיקס שזכו בתחרות בינלאומית בהונגריה. השניים צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין 2023.

בתחרות, זוגות מעורבים, השתתפו טניסאים מ-9 מדינות. במקביל אליהם צמד הטניסאיות סוניה יאנושוק וליאור רווח זכו במקום הראשון בתחרות הזוגות של ה-Unified Tennis. אסף אהרונוב ודקל בן חמו הגיעו למקום השלישי.

יאנושוק ואהרונוב מתאמנים במרכזי הטניס והחינוך בפריפריה – אשקלון וטבריה, בהתאמה. בתוכניות הספיישל טניס בכלל המרכזים בישראל, שעמם משתפת פעולה עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל, משתתפים יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. בתוכניות תומך ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו הטניסאיות והטניסאים הישראלים אימונים מרוכזים במרכזי הטניס והחינוך בצפון ובדרום, יחד עם אימונים משותפים גם במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. עמם יצאו לתחרות ראש המשלחת שחר קמה והמאמן הבכיר שעיה אזר.

מעמותת ספיישל אולימפיקס ישראל נמסר: "אנחנו גאים ומאושרים עם ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ואסף אהרונוב.  לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שהם זכו להגשים אותו, שיתופי הפעולה עם גופי הספורט השונים ועם מרכז הטניס והחינוך בפרט הוא מטרה מרכזית אצלנו בספיישל. מטרה זו היא איננה מקרית, מהותה להגיע לכל אדם עם מוגבלות קוגניטיבית ולהעניק לו את האפשרות למילוי הפוטנציאל הגלום בו. במסגרת שיתופי הפעולה אנו שואפים להוביל לפיתוח וקידום העמותות הקיימות בשטח כדי להגדיל פעילות ולתת ייצוג משמעותי בעולם הספורט הבינלאומי".

שעיה אזר, ששימש רכז ענף הטניס בספיישל אולימפיקס ישראל קרוב ל-20 שנה, אמר: "חווינו רגעים מדהימים בתחרות, שהיא הרבה יותר מטניס. רגעים של ריגושים והתעלות של ספורטאיות וספורטאי ספיישל אולימפיקס, המוכיחים כל פעם מחדש את יכולתם לפרוץ את גבולות היכולות, למרות הקשיים והמגבלות. סוניה ואסף הביאו כבוד רב למדינת ישראל ולספורט הישראלי, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

הקרב על המקום הראשון בעולם: ג'וקוביץ' וציציפאס בגמר אליפות אוסטרליה

הסרבי מחץ את טומי פול בשלוש מערכות 5:7, 1:6, 2:6 • היווני התאמץ כדי לנצח בחצי הגמר את קארן ח'צנוב 6:7, 4:6, 7:6, 3:6 • ביום ראשון הם ישחזרו את גמר הרולאן גארוס של 2021 בדרך...

להמשך קריאה
נהריה של טניס
במזג אוויר נפלא התקיים הבוקר טקס הפתיחה הרשמי של טורניר ה-ITF ההיסטורי עד גיל 18 במרכז הטניס והחינוך נהריה.מי ומי במשתתפי הטקס? רונן מרלי, ראש עיריית נהריה; דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה; משה שיטרית, מנהל מחלקת...
להמשך קריאה
כללי הפיקל בול כמה קל ככה כיף!
1.חבטת הגשה 
  • חבטת הגשה תתבצע מצד ימין, באלכסון, בהגשת תחתית, מאחורי קו הבסיס. יש חבטת הגשה אחת בלבד.
  • בהגשה ובהחזרה הכדור חייב לנחות אחרי החבטה בו. (כלומר קיים איסור על שני...
להמשך קריאה
לראשונה: נהריה תארח תחרות טניס בינלאומית לנוער
128 טניסאיות וטניסאים מ-20 מדינות ישתתפו החל מסוף השבוע הקרוב בתחרות טניס לנוער שתתקיים במתחם הספורטק בנהריה ותקנה נקודות דירוג בסבב העולמי עד גיל 18. "שמחים לארח במתחם הטניס בעיר תחרות בינלאומית לנוער. מדובר על הזדמנות לתושבי...
להמשך קריאה
זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך...</div><div class= להמשך קריאה