הישג היסטורי לישראל בהונגריה

טניסאי הספיישל אולימפיקס צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין

הישג מרשים במיוחד  לסוניה יאנושוק ואסף אהרונוב, טניסאי הספיישל אולימפיקס שזכו בתחרות בינלאומית בהונגריה. השניים צפויים להמשיך למשחקי העולם בברלין 2023.

בתחרות, זוגות מעורבים, השתתפו טניסאים מ-9 מדינות. במקביל אליהם צמד הטניסאיות סוניה יאנושוק וליאור רווח זכו במקום הראשון בתחרות הזוגות של ה-Unified Tennis. אסף אהרונוב ודקל בן חמו הגיעו למקום השלישי.

יאנושוק ואהרונוב מתאמנים במרכזי הטניס והחינוך בפריפריה – אשקלון וטבריה, בהתאמה. בתוכניות הספיישל טניס בכלל המרכזים בישראל, שעמם משתפת פעולה עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל, משתתפים יותר מ-300 ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת של כ-30 קבוצות טניס. בתוכניות תומך ארגון וראייטי ישראל, המסייע בהפעלת הקבוצות באופן קבוע ולרבות השתתפות הטניסאיות והטניסאים בתחרויות ארציות ובין-לאומיות.

כהכנה לתחרות המיוחדת בבודפשט עברו הטניסאיות והטניסאים הישראלים אימונים מרוכזים במרכזי הטניס והחינוך בצפון ובדרום, יחד עם אימונים משותפים גם במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. עמם יצאו לתחרות ראש המשלחת שחר קמה והמאמן הבכיר שעיה אזר.

מעמותת ספיישל אולימפיקס ישראל נמסר: "אנחנו גאים ומאושרים עם ההישג המדהים של סוניה יאנושוק ואסף אהרונוב.  לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות זה חלום של כל ספורטאי ואנו מאושרים שהם זכו להגשים אותו, שיתופי הפעולה עם גופי הספורט השונים ועם מרכז הטניס והחינוך בפרט הוא מטרה מרכזית אצלנו בספיישל. מטרה זו היא איננה מקרית, מהותה להגיע לכל אדם עם מוגבלות קוגניטיבית ולהעניק לו את האפשרות למילוי הפוטנציאל הגלום בו. במסגרת שיתופי הפעולה אנו שואפים להוביל לפיתוח וקידום העמותות הקיימות בשטח כדי להגדיל פעילות ולתת ייצוג משמעותי בעולם הספורט הבינלאומי".

שעיה אזר, ששימש רכז ענף הטניס בספיישל אולימפיקס ישראל קרוב ל-20 שנה, אמר: "חווינו רגעים מדהימים בתחרות, שהיא הרבה יותר מטניס. רגעים של ריגושים והתעלות של ספורטאיות וספורטאי ספיישל אולימפיקס, המוכיחים כל פעם מחדש את יכולתם לפרוץ את גבולות היכולות, למרות הקשיים והמגבלות. סוניה ואסף הביאו כבוד רב למדינת ישראל ולספורט הישראלי, וכולי תקווה שכך יהיה גם בשנה הבאה במשחקי העולם בברלין״.

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה
200 ילדי וראייטי חגגו עם אנדי רם ויוני ארליך

שחקני העבר נפגשו עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים באירוע שיא של תוכנית "ספיישל טניס" המתקיימת במרכזי הטניס וחינוך: "כל אחד יכול להגשים את עצמו"

null

להמשך קריאה
השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

להמשך קריאה
ביקור היסטוריי של נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג במרכז הטניס סאג'ור.
נשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג נפגש היום (ד') בסאג'ור שבגליל עם ילדי תוכנית "הד סטארט". התוכנית נוסדה ביוזמתם של מרכזי הטניס והחינוך בישראל וטניסאי העבר אנדי רם, במטרה לטפח מנהיגות חיובית צעירה בפריפריה באמצעות מסגרת משולבת של...
להמשך קריאה
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה