חגיגה של טניס וחינוך במכביה ה-21

איזה שבועיים עברנו במהלך המכביה, שהסתיימה הקיץ. שבועיים, שבהם השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפות ולמשתתפים את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית של ישראל.

נקודת הפתיחה שלנו הייתה קבלת פנים חגיגית לטניסאיות ולטניסאים מיהדות התפוצות במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. אירחנו אותם במתחם מיוחד שהקמנו, The Champions Club, כולל מפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, ממייסדי המרכזים ואבי הטניס הישראלי, שבעצמו החליט לעלות לישראל מדרום אפריקה, לאחר השתתפותו במשחקי המכביה בשנות ה-50.

יחד עם איאן השתתפו גם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם קווין גרין מקנדה, יו"ר דירקטוריון הארגון, שהוסיף והתחרה במשחקי הטניס במכביה; לארי גרינשפון מארצות הברית, מהתורמים הגדולים לתוכניות הטניס והקהילה של המרכזים, שפתח את ביקורו בישראל במפגש מרגש עם ילדות וילדי הטניס בטייבה; וחברי הנהלת הארגון בראשות המנכ"ל ארז וידר.

במסגרת האירוע אף התקיימו משחקי ראווה בין אגדות העבר בטניס הישראלי, אנדי רם והראל לוי, לבין אלופות ואלופי המחר, שעמם נמנו רון אלוק, יונתן ברק, ליזה ריכטרמן וקארין אלטורי. השתתפותה של קארין גרמה לגאווה מיוחדת בקהל, שכן המדובר בטניסאית התחרותית הראשונה מהחברה הבדואית במדינה, המייצגת כיום את דגל ישראל בסבבי הנוער בעולם. 

גם אחרי ערב מרגש שכזה לא עצרנו וחשנו התרגשות עצומה בזמן שילדי הטניס של טייבה ושל רמת השרון נפגשו יחד על המגרשים ושיחקו "STREET TENNIS" למען השלום והחיים המשותפים. ילדות וילדים מרקעים שונים, שחוו יחד חוויות משותפות ללא מחיצות, גבולות או הבדלים. ילדות וילדים החולקים שאיפות וחלומות גדולים. ילדות וילדים, שמעיניהם נשקפים טוב לב טהור ותמימות, שמאמינים שהכול אפשרי. כל אלה הזדקקו למפגש קסום אשר כבש את אורחות ואורחי המכביה, ואפילו את שגריר בחריין בישראל חאלד אל ג'לאמה ומשפחתו, שהשתתפו ונהנו מרגעי השיא אצלנו במרכזי הטניס והחינוך בישראל, למען הלב הפועם של שליחותנו מאז ולעולם – הדור הצעיר.

וכן, גם הבאנו את משחק הפיקלבול לרחבי הארץ עם מופעי ראווה והפנינג לכל המשפחה בהשתתפות שחקניות ושחקנים מקצוענים מהטופ העולמי. היינו בחיפה, היינו בירושלים והיינו ברמת השרון,  כדי לאפשר לכל אחת ואחד להכיר ולחוות את המשחק שמטריף את אמריקה, ללא תשלום ונטו בשביל הקהילה.

אם כל זה לא מספיק, הרי נזכיר שבשלושה מרכזים שלנו – רמת השרון, ירושלים וחיפה, התקיימו רוב משחקי הטניס של המכביה, כך שגם לפני ואחרי המשחקים תמיד דאגנו שהשחקניות והשחקנים ירגישו בבית, ייחוו בכל רגע את רוח הארגון המיוחד והייחודי שלנו.

תם ולא נשלם. משוכנעים שהאירועים והפעילויות שקיימנו במהלך המכביה תרמו להנאת המשתתפות והמשתתפים, הנגישו להם את ישראל  היפה והערכית, וחיברו אותם אלינו, למשפחה אחת גדולה של טניס וחינוך, בישראל ובעולם. 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה