חגיגה של טניס וחינוך במכביה ה-21

איזה שבועיים עברנו במהלך המכביה, שהסתיימה הקיץ. שבועיים, שבהם השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפות ולמשתתפים את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית של ישראל.

נקודת הפתיחה שלנו הייתה קבלת פנים חגיגית לטניסאיות ולטניסאים מיהדות התפוצות במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. אירחנו אותם במתחם מיוחד שהקמנו, The Champions Club, כולל מפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, ממייסדי המרכזים ואבי הטניס הישראלי, שבעצמו החליט לעלות לישראל מדרום אפריקה, לאחר השתתפותו במשחקי המכביה בשנות ה-50.

יחד עם איאן השתתפו גם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם קווין גרין מקנדה, יו"ר דירקטוריון הארגון, שהוסיף והתחרה במשחקי הטניס במכביה; לארי גרינשפון מארצות הברית, מהתורמים הגדולים לתוכניות הטניס והקהילה של המרכזים, שפתח את ביקורו בישראל במפגש מרגש עם ילדות וילדי הטניס בטייבה; וחברי הנהלת הארגון בראשות המנכ"ל ארז וידר.

במסגרת האירוע אף התקיימו משחקי ראווה בין אגדות העבר בטניס הישראלי, אנדי רם והראל לוי, לבין אלופות ואלופי המחר, שעמם נמנו רון אלוק, יונתן ברק, ליזה ריכטרמן וקארין אלטורי. השתתפותה של קארין גרמה לגאווה מיוחדת בקהל, שכן המדובר בטניסאית התחרותית הראשונה מהחברה הבדואית במדינה, המייצגת כיום את דגל ישראל בסבבי הנוער בעולם. 

גם אחרי ערב מרגש שכזה לא עצרנו וחשנו התרגשות עצומה בזמן שילדי הטניס של טייבה ושל רמת השרון נפגשו יחד על המגרשים ושיחקו "STREET TENNIS" למען השלום והחיים המשותפים. ילדות וילדים מרקעים שונים, שחוו יחד חוויות משותפות ללא מחיצות, גבולות או הבדלים. ילדות וילדים החולקים שאיפות וחלומות גדולים. ילדות וילדים, שמעיניהם נשקפים טוב לב טהור ותמימות, שמאמינים שהכול אפשרי. כל אלה הזדקקו למפגש קסום אשר כבש את אורחות ואורחי המכביה, ואפילו את שגריר בחריין בישראל חאלד אל ג'לאמה ומשפחתו, שהשתתפו ונהנו מרגעי השיא אצלנו במרכזי הטניס והחינוך בישראל, למען הלב הפועם של שליחותנו מאז ולעולם – הדור הצעיר.

וכן, גם הבאנו את משחק הפיקלבול לרחבי הארץ עם מופעי ראווה והפנינג לכל המשפחה בהשתתפות שחקניות ושחקנים מקצוענים מהטופ העולמי. היינו בחיפה, היינו בירושלים והיינו ברמת השרון,  כדי לאפשר לכל אחת ואחד להכיר ולחוות את המשחק שמטריף את אמריקה, ללא תשלום ונטו בשביל הקהילה.

אם כל זה לא מספיק, הרי נזכיר שבשלושה מרכזים שלנו – רמת השרון, ירושלים וחיפה, התקיימו רוב משחקי הטניס של המכביה, כך שגם לפני ואחרי המשחקים תמיד דאגנו שהשחקניות והשחקנים ירגישו בבית, ייחוו בכל רגע את רוח הארגון המיוחד והייחודי שלנו.

תם ולא נשלם. משוכנעים שהאירועים והפעילויות שקיימנו במהלך המכביה תרמו להנאת המשתתפות והמשתתפים, הנגישו להם את ישראל  היפה והערכית, וחיברו אותם אלינו, למשפחה אחת גדולה של טניס וחינוך, בישראל ובעולם. 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה