חגיגה של טניס וחינוך במכביה ה-21

איזה שבועיים עברנו במהלך המכביה, שהסתיימה הקיץ. שבועיים, שבהם השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפות ולמשתתפים את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית של ישראל.

נקודת הפתיחה שלנו הייתה קבלת פנים חגיגית לטניסאיות ולטניסאים מיהדות התפוצות במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. אירחנו אותם במתחם מיוחד שהקמנו, The Champions Club, כולל מפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, ממייסדי המרכזים ואבי הטניס הישראלי, שבעצמו החליט לעלות לישראל מדרום אפריקה, לאחר השתתפותו במשחקי המכביה בשנות ה-50.

יחד עם איאן השתתפו גם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם קווין גרין מקנדה, יו"ר דירקטוריון הארגון, שהוסיף והתחרה במשחקי הטניס במכביה; לארי גרינשפון מארצות הברית, מהתורמים הגדולים לתוכניות הטניס והקהילה של המרכזים, שפתח את ביקורו בישראל במפגש מרגש עם ילדות וילדי הטניס בטייבה; וחברי הנהלת הארגון בראשות המנכ"ל ארז וידר.

במסגרת האירוע אף התקיימו משחקי ראווה בין אגדות העבר בטניס הישראלי, אנדי רם והראל לוי, לבין אלופות ואלופי המחר, שעמם נמנו רון אלוק, יונתן ברק, ליזה ריכטרמן וקארין אלטורי. השתתפותה של קארין גרמה לגאווה מיוחדת בקהל, שכן המדובר בטניסאית התחרותית הראשונה מהחברה הבדואית במדינה, המייצגת כיום את דגל ישראל בסבבי הנוער בעולם. 

גם אחרי ערב מרגש שכזה לא עצרנו וחשנו התרגשות עצומה בזמן שילדי הטניס של טייבה ושל רמת השרון נפגשו יחד על המגרשים ושיחקו "STREET TENNIS" למען השלום והחיים המשותפים. ילדות וילדים מרקעים שונים, שחוו יחד חוויות משותפות ללא מחיצות, גבולות או הבדלים. ילדות וילדים החולקים שאיפות וחלומות גדולים. ילדות וילדים, שמעיניהם נשקפים טוב לב טהור ותמימות, שמאמינים שהכול אפשרי. כל אלה הזדקקו למפגש קסום אשר כבש את אורחות ואורחי המכביה, ואפילו את שגריר בחריין בישראל חאלד אל ג'לאמה ומשפחתו, שהשתתפו ונהנו מרגעי השיא אצלנו במרכזי הטניס והחינוך בישראל, למען הלב הפועם של שליחותנו מאז ולעולם – הדור הצעיר.

וכן, גם הבאנו את משחק הפיקלבול לרחבי הארץ עם מופעי ראווה והפנינג לכל המשפחה בהשתתפות שחקניות ושחקנים מקצוענים מהטופ העולמי. היינו בחיפה, היינו בירושלים והיינו ברמת השרון,  כדי לאפשר לכל אחת ואחד להכיר ולחוות את המשחק שמטריף את אמריקה, ללא תשלום ונטו בשביל הקהילה.

אם כל זה לא מספיק, הרי נזכיר שבשלושה מרכזים שלנו – רמת השרון, ירושלים וחיפה, התקיימו רוב משחקי הטניס של המכביה, כך שגם לפני ואחרי המשחקים תמיד דאגנו שהשחקניות והשחקנים ירגישו בבית, ייחוו בכל רגע את רוח הארגון המיוחד והייחודי שלנו.

תם ולא נשלם. משוכנעים שהאירועים והפעילויות שקיימנו במהלך המכביה תרמו להנאת המשתתפות והמשתתפים, הנגישו להם את ישראל  היפה והערכית, וחיברו אותם אלינו, למשפחה אחת גדולה של טניס וחינוך, בישראל ובעולם. 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

500 ילדי טניס מהפריפריה הוזמנו לסופר קאפ הצרפתי

עמותת ערכים בספורט התומכת בתוכנית העצמה העניקה כרטיסים במתנה למאות ילדים שיוכלו לראות הערב בבלומפילד את ליונל מסי, ניימאר וחבריהם

מרגש. 500 ילדי טניס מהפריפריה הוזמנו לסופר קאפ הצרפתי שייערך הערב אצטדיון בלומפילד ביפו. הכרטיסים...
להמשך קריאה
טניס: מנהל חדש מונה למרכז הטניס בעכו
ודים שכטמן (38), שהגיע למרכז הטניס בעכו רק לפני כשנה והועסק כמאמן, מונה לתפקיד במקומו של מושיקו אליהו שעוזב אחרי שנתיים. מנהל תפעול מרכזי הטניס בישראל: "אני בטוח שיכולותיו המקצועיות של ודים ימשיכו להוביל את המרכז לטניס...
להמשך קריאה
8 בעקבות 1: שמונה טיפים לתנועה על מגרש הטניס
משחק הטניס הוא ספורט, שבו לתנועת השחקן או השחקנית השפעה רבה. כך למשל, השואפים לטפס רחוק בטניס התחרותי נדרשים ללמוד כיצד לנוע מהר וביעילות. לווסת את קצב תנועתם ותמיד להיות מוכנים להגיב במהירות, באמצעות שליטה מלאה על...
להמשך קריאה
רצינו לשחק טניס מקצועי והגענו עד הונגריה!
בחודש יוני 2022 נפגשו 14 שחקני טניס חובבנים מתוכנית הטניס קלאב של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בשדה התעופה בן גוריון ויצאו למחנה אימונים מקצועי בהנחיית אלוף ישראל בזוגות אנדי רם בהונגריה.כבר ביום הראשון השחקנים הבינו...
להמשך קריאה
משחקים לשלום ולחיים משותפים.
חשנו התרגשות עצומה, בזמן שילדי הטניס של טייבה ושל רמת השרון נפגשו יחד על המגרשים ושיחקו "STREET TENNIS".
חוו יחד חוויות משותפות ללא מחיצות, גבולות או הבדלים. ילדים לילדים, החולקים חלומות גדולים, הנאה...
להמשך קריאה