חגיגה של טניס וחינוך במכביה ה-21

איזה שבועיים עברנו במהלך המכביה, שהסתיימה הקיץ. שבועיים, שבהם השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפות ולמשתתפים את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית של ישראל.

נקודת הפתיחה שלנו הייתה קבלת פנים חגיגית לטניסאיות ולטניסאים מיהדות התפוצות במרכז הטניס והחינוך רמת השרון. אירחנו אותם במתחם מיוחד שהקמנו, The Champions Club, כולל מפגש מרגש עם ד"ר איאן פרומן, ממייסדי המרכזים ואבי הטניס הישראלי, שבעצמו החליט לעלות לישראל מדרום אפריקה, לאחר השתתפותו במשחקי המכביה בשנות ה-50.

יחד עם איאן השתתפו גם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם קווין גרין מקנדה, יו"ר דירקטוריון הארגון, שהוסיף והתחרה במשחקי הטניס במכביה; לארי גרינשפון מארצות הברית, מהתורמים הגדולים לתוכניות הטניס והקהילה של המרכזים, שפתח את ביקורו בישראל במפגש מרגש עם ילדות וילדי הטניס בטייבה; וחברי הנהלת הארגון בראשות המנכ"ל ארז וידר.

במסגרת האירוע אף התקיימו משחקי ראווה בין אגדות העבר בטניס הישראלי, אנדי רם והראל לוי, לבין אלופות ואלופי המחר, שעמם נמנו רון אלוק, יונתן ברק, ליזה ריכטרמן וקארין אלטורי. השתתפותה של קארין גרמה לגאווה מיוחדת בקהל, שכן המדובר בטניסאית התחרותית הראשונה מהחברה הבדואית במדינה, המייצגת כיום את דגל ישראל בסבבי הנוער בעולם. 

גם אחרי ערב מרגש שכזה לא עצרנו וחשנו התרגשות עצומה בזמן שילדי הטניס של טייבה ושל רמת השרון נפגשו יחד על המגרשים ושיחקו "STREET TENNIS" למען השלום והחיים המשותפים. ילדות וילדים מרקעים שונים, שחוו יחד חוויות משותפות ללא מחיצות, גבולות או הבדלים. ילדות וילדים החולקים שאיפות וחלומות גדולים. ילדות וילדים, שמעיניהם נשקפים טוב לב טהור ותמימות, שמאמינים שהכול אפשרי. כל אלה הזדקקו למפגש קסום אשר כבש את אורחות ואורחי המכביה, ואפילו את שגריר בחריין בישראל חאלד אל ג'לאמה ומשפחתו, שהשתתפו ונהנו מרגעי השיא אצלנו במרכזי הטניס והחינוך בישראל, למען הלב הפועם של שליחותנו מאז ולעולם – הדור הצעיר.

וכן, גם הבאנו את משחק הפיקלבול לרחבי הארץ עם מופעי ראווה והפנינג לכל המשפחה בהשתתפות שחקניות ושחקנים מקצוענים מהטופ העולמי. היינו בחיפה, היינו בירושלים והיינו ברמת השרון,  כדי לאפשר לכל אחת ואחד להכיר ולחוות את המשחק שמטריף את אמריקה, ללא תשלום ונטו בשביל הקהילה.

אם כל זה לא מספיק, הרי נזכיר שבשלושה מרכזים שלנו – רמת השרון, ירושלים וחיפה, התקיימו רוב משחקי הטניס של המכביה, כך שגם לפני ואחרי המשחקים תמיד דאגנו שהשחקניות והשחקנים ירגישו בבית, ייחוו בכל רגע את רוח הארגון המיוחד והייחודי שלנו.

תם ולא נשלם. משוכנעים שהאירועים והפעילויות שקיימנו במהלך המכביה תרמו להנאת המשתתפות והמשתתפים, הנגישו להם את ישראל  היפה והערכית, וחיברו אותם אלינו, למשפחה אחת גדולה של טניס וחינוך, בישראל ובעולם. 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

בבאר שבע עושים מעשים טובים:)
מרכז הטניס והחינוך באר שבע מידי שנה שם לו למטרה לעשות לפחות מעשה טוב אחד בשביל מישהו אחר 🤝🏼 הם מאמינים שנתינה אמיתת לזולת נובעת מהרצון לעזור לאחר ללא מחשבה על תמורה 🙌🏻🤍במסגרת יום...
להמשך קריאה
תוצאות - תחרות בינלאומית ע"ש משפחת ליפי
לאחר שבוע עמוס בטניס בינלאומי מצוין במרכז הטניס והחינוך חיפה,
טורניר משפחת ליפי 2023 הסתיים עם טקס סיום מרגש בהשתתפות 8 המדינות (עד גילאי 12) המשתתפות בתחרות.
להמשך קריאה
קורסי קיץ וקורס חצי שנתי באפריל להכשרות מדריכים
בית הספר למדריכי טניס מציג סגל מקצועי רחב עם מרצים בעלי ניסיון של שנים בתחום ביניהם רונן מורלי, אתי לוי, ירון עידן, איל תעוז, יובל לוטבק ,רוני סנדר, איל רוט ועוד…הקורס יורכב מתכנים עיוניים (מדעים ורפואת...
להמשך קריאה
שנה שנייה ברציפות: ישראל תארח טורניר ATP בנובמבר

אחרי שבשנה שעברה ג'וקוביץ' הרשים את הקהל בת"א עם זכייה, טורניר ה- ATP "ת"א ווטרג'ן אופן" חוזר ויתקיים בין התאריכים 11-5 בנובמבר. נעשים מאמצים להגדיל אותו ל 500 ATP

בשורה...
להמשך קריאה
השני ברצף: פדידה ניצחה בתחרות בינ"ל בבחריין

הטניסאית בת ה-15 ניצחה 1:2 בגמר ה-ITF את הבולגרית אמה פנטוסיס. ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, אמר: "גאווה לעיר חיפה ולמדינת ישראל"

הטניסאית הישראלית בת ה-15, מאי...

להמשך קריאה