זוהר: נחזיר את הטניס לקדמת הספורט בישראל

שר הספורט אירח היום בלשכתו עם טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך, יחד בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל: "מצאנו שותף לחזון העצמת הענף וערכיו"

אנדי רם מיקי זוהר ויוני ארליך

בזמן שחברם הטוב נובאק ג'וקוביץ' ערך את הקאמבק באליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס, נפגשו היום (שלישי) טניסאי העבר אנדי רם ויוני ארליך עם שר התרבות והספורט, מיקי זוהר. בפגישה השתתפו בנוסף בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בהם ארז וידר, מנכ"ל המרכזים, אייל תעוז, מנהל אסטרטגיה ופרויקטים בארגון, ולילו צרפתי, מנהל תפעול המרכזים, וכן עופרי לנקרי,  מנהלת תחום רשויות מקומיות וממשל, ושני מנהלי מרכזי טניס וחינוך בחברה הערבית – עלם איברהים בגליל סאג'ור ומואמן חאג' יחיא בטייבה.

במסגרת הפגישה הוצגו בפני השר מגוון תוכניות הטניס ב-23 ישובים אשר בהם פועלים מרכזי הטניס והחינוך ברחבי הארץ וברובם בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. כל זאת, במקביל לשש תוכניות קהילתיות בהן משולבים כ-2,000 ילדים המתמודדים עם קשיים ואתגרים על רקע משפחתי, חברתי או כלכלי, בנוסף לחלוקת 15 מיליון ₪ מלגות מדי שנה, שמטרתן להעניק לילדים הזדמנות אמיתית ושווה ללמוד טניס ולהתפתח במשחק.

בתוך כך, סקרו רם וארליך את מצב ענף הטניס בישראל, כשהם מדגישים את המאמצים הרבים המושקעים כיום לאיתור כישרונות בעלי פוטנציאל תחרותי דווקא באזורי הפריפריה.

מדברי השר עלה כי הוא בקיא מאוד בענף הטניס ובכוונתו לפעול להגדלת מספר הטניסאיות והטניסאים בישראל, בתאום מול גורמי הענף וברתימת אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. עוד אמר השר כי הטניס הביא הרבה כבוד לישראל בעולם והוא נחוש להחזיר את הטניס לקדמת הספורט במדינה. הוא הוסיף וציין כי שילובם של אנדי רם ויוני ארליך בטיפוח הטניס בישראל הינו תעודת כבוד למרכזי הטניס והחינוך, בשל ההכרה ביכולתם לתרום לקידום ילדים הן ברמה האישית והן ברמה החברתית.

ממרכזי הטניס והחינוך בישראל נמסר: "אנו מודים לשר התרבות והספורט, מיקי זוהר, על הפגישה החשובה ועל הערכתו לפעילות הענפה של המרכזים בשלושה מגרשים: המגרש התחרותי, המגרש ההישגי  והמגרש הקהילתי. מצאנו שותף אמיתי לחזון העצמת הטניס וערכיו בישראל, כך שנמשיך לפתוח בפני עוד ועוד ילדים עתיד מבטיח על מגרשי הטניס ובחיים עצמם".ש

 

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה