התחלנו לאתר שחקנים ושחקניות לנבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16

מרכזי הטניס והחינוך בישראל נמצא בימים אלה בעיצומו של פרויקט מיוחד לאיתור ולגיבוש נבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16. המדובר בילדים המוכשרים ביותר בטניס לגילם, שיתכנסו מכל רחבי ישראל למפגשים משותפים לאורך השנה. תכליתם של מפגשים אלו היא להעצים את כישוריהם במשחק ולמצות את הפוטנציאל שלהם על מגרשי הטניס ובהמשך בטורנירים תחרותיים. במקביל, בגילאים צעירים יותר, מוביל הארגון תהליך לאיתור כישרונות צעירים בגילאי 7-10 לפי אזורים שונים בישראל.

פרויקט כישרונות זה מתקיים על רקע ההישג הנפלא, שאותו רשמה בתחילת השבוע קארין אלטורי שלנו, בת ה-15, לאחר שגברה בגמר טורניר ITF בקנקון שבמקסיקו על הטניסאית המקומית ליה פרננדז 0:2 (2:6, 2:6).

זהו ההישג הגדול ביותר עד כה של קארין בסבב העולמי לנוער, יחד עם עוד מרכיב שלא נוכל להתעלם ממנו: נקודת המוצא המאתגרת שלה. קארין הינה ערביה-בדואית מהעיר רהט בדרום הרחוק של ישראל. עד גיל 13 נסעה קארין ארבע פעמים בשבוע מעירה למרכז הטניס והחינוך באר שבע, כדי להתאמן בתכנית העתודה התחרותית. עמה "נדבקו" במשחק גם אחותה ואחיה, כך שהמשפחה החליטה לפני כשנתיים לעבור לגור במרכז הארץ. מאז, קארין ממשיכה להתפתח כהבטחה ממשית ומתאמנת מדי יום במרכז הטניס והחינוך רמת השרון אצל המאמן אייל אומיד, יחד עם בנות כישרוניות נוספות כמו מיקה בוחניק. מדובר בקבוצה מאוחדת של בנות, שהפכו ממש ל"אחיות וויליאמס", ללא הבדל דת, לאום או כל רקע אחר, התומכות זו בזו כל העת באימונים ובתחרויות. אינטגרציה ספורטיבית אשר הובילה גם לאינטגרציה חברתית, שבאה לידי ביטוי גם בבית הספר התיכון היהודי שבו לומדת קארין ברמת השרון.

אפילו שר התרבות והספורט בממשלת ישראל, חילי טרופר, התפעל מקארין ומהתמיכה הרבה של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בפיתוח כישרונה בטניס. בביקורו במרכזים, לפני כשלושה חודשים, הוא צפה באימון של קארין, שוחח עמה ואיחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה המקצועית בטניס.

כמו שר התרבות והספורט גם התקשורת הישראלית עוקבת אחרי התפתחות קארין ולא נותרה אדישה להישגה האחרון, כך שניצחונה בטורניר קנקון זכה לסיקור בולט באתרי הספורט והחדשות המובילים בארץ.

והנה, לקראת סוף השבוע, זכינו לעוד בשורה הישגית מרשימה, כאשר לינה גלושקו, המתאמנת במרכזי הטניס והחינוך בישראל אצל צוות מאמנים הכולל את רונן מורלי, גברה בטורניר פרטוריה בדרום אפריקה על הבריטית קטי סוואן בשתי מערכות (3:6, 3:6). הבריטית, המדורגת במקום ה-216 בדירוג ה-WTA, הגיעה כפייבוריטית ברורה למשחק, אך הישראלית בת ה-22 הייתה עדיפה בהרבה על מי שמדורגת גבוה יותר ממנה. לינה טיפסה לרבע גמר הטורניר וגם היא רשמה עד כה את הישג השיא שלה בקריירה.

נאחל לכולנו עוד שבועות מוצלחים כאלה ועוד הישגי שיא בסבבים העולמיים, שיביאו הרבה כבוד וגאווה לטניס הישראלי ולמדינת ישראל כולה.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה