התחלנו לאתר שחקנים ושחקניות לנבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16

מרכזי הטניס והחינוך בישראל נמצא בימים אלה בעיצומו של פרויקט מיוחד לאיתור ולגיבוש נבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16. המדובר בילדים המוכשרים ביותר בטניס לגילם, שיתכנסו מכל רחבי ישראל למפגשים משותפים לאורך השנה. תכליתם של מפגשים אלו היא להעצים את כישוריהם במשחק ולמצות את הפוטנציאל שלהם על מגרשי הטניס ובהמשך בטורנירים תחרותיים. במקביל, בגילאים צעירים יותר, מוביל הארגון תהליך לאיתור כישרונות צעירים בגילאי 7-10 לפי אזורים שונים בישראל.

פרויקט כישרונות זה מתקיים על רקע ההישג הנפלא, שאותו רשמה בתחילת השבוע קארין אלטורי שלנו, בת ה-15, לאחר שגברה בגמר טורניר ITF בקנקון שבמקסיקו על הטניסאית המקומית ליה פרננדז 0:2 (2:6, 2:6).

זהו ההישג הגדול ביותר עד כה של קארין בסבב העולמי לנוער, יחד עם עוד מרכיב שלא נוכל להתעלם ממנו: נקודת המוצא המאתגרת שלה. קארין הינה ערביה-בדואית מהעיר רהט בדרום הרחוק של ישראל. עד גיל 13 נסעה קארין ארבע פעמים בשבוע מעירה למרכז הטניס והחינוך באר שבע, כדי להתאמן בתכנית העתודה התחרותית. עמה "נדבקו" במשחק גם אחותה ואחיה, כך שהמשפחה החליטה לפני כשנתיים לעבור לגור במרכז הארץ. מאז, קארין ממשיכה להתפתח כהבטחה ממשית ומתאמנת מדי יום במרכז הטניס והחינוך רמת השרון אצל המאמן אייל אומיד, יחד עם בנות כישרוניות נוספות כמו מיקה בוחניק. מדובר בקבוצה מאוחדת של בנות, שהפכו ממש ל"אחיות וויליאמס", ללא הבדל דת, לאום או כל רקע אחר, התומכות זו בזו כל העת באימונים ובתחרויות. אינטגרציה ספורטיבית אשר הובילה גם לאינטגרציה חברתית, שבאה לידי ביטוי גם בבית הספר התיכון היהודי שבו לומדת קארין ברמת השרון.

אפילו שר התרבות והספורט בממשלת ישראל, חילי טרופר, התפעל מקארין ומהתמיכה הרבה של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בפיתוח כישרונה בטניס. בביקורו במרכזים, לפני כשלושה חודשים, הוא צפה באימון של קארין, שוחח עמה ואיחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה המקצועית בטניס.

כמו שר התרבות והספורט גם התקשורת הישראלית עוקבת אחרי התפתחות קארין ולא נותרה אדישה להישגה האחרון, כך שניצחונה בטורניר קנקון זכה לסיקור בולט באתרי הספורט והחדשות המובילים בארץ.

והנה, לקראת סוף השבוע, זכינו לעוד בשורה הישגית מרשימה, כאשר לינה גלושקו, המתאמנת במרכזי הטניס והחינוך בישראל אצל צוות מאמנים הכולל את רונן מורלי, גברה בטורניר פרטוריה בדרום אפריקה על הבריטית קטי סוואן בשתי מערכות (3:6, 3:6). הבריטית, המדורגת במקום ה-216 בדירוג ה-WTA, הגיעה כפייבוריטית ברורה למשחק, אך הישראלית בת ה-22 הייתה עדיפה בהרבה על מי שמדורגת גבוה יותר ממנה. לינה טיפסה לרבע גמר הטורניר וגם היא רשמה עד כה את הישג השיא שלה בקריירה.

נאחל לכולנו עוד שבועות מוצלחים כאלה ועוד הישגי שיא בסבבים העולמיים, שיביאו הרבה כבוד וגאווה לטניס הישראלי ולמדינת ישראל כולה.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס והחינוך בישראל מרכינים ראשם על נפילתו של רב סרן ג'לאא איבראהים
מרכזי הטניס והחינוך בישראל, משתתפים בצערו של עלאם אבראהים, מנהל מרכז הטניס והחינוך סאג'ור, שאיבד את בן דודו רב סרן ג'לאא איבראהים שנהרג מפגיעת נ"ט ברדום רצועת עזה.
קורס טניס למתחילים 8 ב-120 (לפי רשימת סניפים)
הקיץ הזה אתם.ן איתנו! 🌞🔥במיוחד בשבילכם, הכנו קורס קיץ הכולל 8 מפגשים ב- 120 ₪.הקורס מתאים לגילאי 4-18 בכל הרמות.מחכה לכם חוויה ספורטיבית ומקצועית על המגרשהבטיחו את מקומכם כבר...
להמשך קריאה
ביל ליפי אחד מששת מייסי הארגון הלך לעולמו בשיבה טובה
מרכזי הטניס והחינוך בישראל מרכינים ראשם על לכתו של אחד מששת מייסדי הארגון ביל ליפי שהלך הלילה לעולמו בשיבה טובה.
באפריל...
להמשך קריאה
יוני ארליך ורונן מורלי העבירו השתלמות מקצועית למאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ
היום, התקיימה השתלמות מאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ במרכז הטניס והחינוך רמת השרון 🥎
להמשך קריאה
"מקדיש את זה לחטופים ששוחררו": גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הישראלי (3 בעולם) עשה היסטוריה אחרי שניצח בגמר את סם שרודר ההולנדי 2:6, 6:3, 6:7(7) ולקח את הגראנד סלאם היוקרתי אחרי קאמבק הירואי. לאחר מכן הפסיד בגמר בטורניר הזוגות.