התחלנו לאתר שחקנים ושחקניות לנבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16

מרכזי הטניס והחינוך בישראל נמצא בימים אלה בעיצומו של פרויקט מיוחד לאיתור ולגיבוש נבחרות ארציות תחרותיות בגילאי 10-16. המדובר בילדים המוכשרים ביותר בטניס לגילם, שיתכנסו מכל רחבי ישראל למפגשים משותפים לאורך השנה. תכליתם של מפגשים אלו היא להעצים את כישוריהם במשחק ולמצות את הפוטנציאל שלהם על מגרשי הטניס ובהמשך בטורנירים תחרותיים. במקביל, בגילאים צעירים יותר, מוביל הארגון תהליך לאיתור כישרונות צעירים בגילאי 7-10 לפי אזורים שונים בישראל.

פרויקט כישרונות זה מתקיים על רקע ההישג הנפלא, שאותו רשמה בתחילת השבוע קארין אלטורי שלנו, בת ה-15, לאחר שגברה בגמר טורניר ITF בקנקון שבמקסיקו על הטניסאית המקומית ליה פרננדז 0:2 (2:6, 2:6).

זהו ההישג הגדול ביותר עד כה של קארין בסבב העולמי לנוער, יחד עם עוד מרכיב שלא נוכל להתעלם ממנו: נקודת המוצא המאתגרת שלה. קארין הינה ערביה-בדואית מהעיר רהט בדרום הרחוק של ישראל. עד גיל 13 נסעה קארין ארבע פעמים בשבוע מעירה למרכז הטניס והחינוך באר שבע, כדי להתאמן בתכנית העתודה התחרותית. עמה "נדבקו" במשחק גם אחותה ואחיה, כך שהמשפחה החליטה לפני כשנתיים לעבור לגור במרכז הארץ. מאז, קארין ממשיכה להתפתח כהבטחה ממשית ומתאמנת מדי יום במרכז הטניס והחינוך רמת השרון אצל המאמן אייל אומיד, יחד עם בנות כישרוניות נוספות כמו מיקה בוחניק. מדובר בקבוצה מאוחדת של בנות, שהפכו ממש ל"אחיות וויליאמס", ללא הבדל דת, לאום או כל רקע אחר, התומכות זו בזו כל העת באימונים ובתחרויות. אינטגרציה ספורטיבית אשר הובילה גם לאינטגרציה חברתית, שבאה לידי ביטוי גם בבית הספר התיכון היהודי שבו לומדת קארין ברמת השרון.

אפילו שר התרבות והספורט בממשלת ישראל, חילי טרופר, התפעל מקארין ומהתמיכה הרבה של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בפיתוח כישרונה בטניס. בביקורו במרכזים, לפני כשלושה חודשים, הוא צפה באימון של קארין, שוחח עמה ואיחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה המקצועית בטניס.

כמו שר התרבות והספורט גם התקשורת הישראלית עוקבת אחרי התפתחות קארין ולא נותרה אדישה להישגה האחרון, כך שניצחונה בטורניר קנקון זכה לסיקור בולט באתרי הספורט והחדשות המובילים בארץ.

והנה, לקראת סוף השבוע, זכינו לעוד בשורה הישגית מרשימה, כאשר לינה גלושקו, המתאמנת במרכזי הטניס והחינוך בישראל אצל צוות מאמנים הכולל את רונן מורלי, גברה בטורניר פרטוריה בדרום אפריקה על הבריטית קטי סוואן בשתי מערכות (3:6, 3:6). הבריטית, המדורגת במקום ה-216 בדירוג ה-WTA, הגיעה כפייבוריטית ברורה למשחק, אך הישראלית בת ה-22 הייתה עדיפה בהרבה על מי שמדורגת גבוה יותר ממנה. לינה טיפסה לרבע גמר הטורניר וגם היא רשמה עד כה את הישג השיא שלה בקריירה.

נאחל לכולנו עוד שבועות מוצלחים כאלה ועוד הישגי שיא בסבבים העולמיים, שיביאו הרבה כבוד וגאווה לטניס הישראלי ולמדינת ישראל כולה.

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה