השר מיקי זוהר: נגדיל את מתקני הטניס בפריפריה

השר התארח במרכזי הטניס והחינוך בישראל, שצפויים לפתוח בקרוב מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם בשדרות: "מצאתי שותפים אמיתיים לקידום הטניס בישראל"

שר הספורט, חבר הכנסת מיקי זוהר, ביקר היום (שלישי) במרכז הטניס והחינוך רמת השרון ונפגש עם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, בראשות מנכ"ל המרכזים, ארז וידר, בנוסף לטניסאי העבר, אנדי רם ויוני ארליך. במסגרת הביקור נפגש שר הספורט עם קבוצת טניסאים וטניסאיות מבטיחים בגילאי 12-14 מכל רחבי המדינה, המגיעים מדי שבוע ליום אימונים משותף במרכז רמת השרון, בהובלת המנהל המקצועי של המרכזים, יוני ארליך.

השר שוחח עם ילדי הטניס מערד, קריית שמונה, עכו, אשקלון וערים מרוחקות נוספות, וגרם להם להתרגשות רבה, לאחר שערך עמם משחקונים קצרים על המגרש. זוהר הוסיף וקיים דיון מקצועי עם בכירי מרכזי הטניס והחינוך בישראל, במהלכו הוצגה בפניו פעילותם הענפה של המרכזים ב-23 ישובים, בדגש על מתן הזדמנות אמיתית ושווה לכל ילד ללא הבדל ללמוד ולהתקדם במשחק הטניס, לצד מעטפת תומכת של מגוון תוכניות קהילה למול אתגרים אישיים של ילדים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל.

בתוך כך, חשפו בכירי המרכזים בפני השר כי מרכז טניס וחינוך ראשון אי פעם צפוי להיפתח עד סוף השנה בשדרות, יחד עם תוכניות להקמת מרכזים נוספים דווקא באזורים המאתגרים בישראל. זוהר בירך על המהלך ואמר: "משרד התרבות והספורט פועל להגדיל את מתקני הטניס בפריפריה, במטרה להביא יותר ויותר ילדים להכיר את המשחק כספורט אינדיבידואלי, המתכתב עם מצוינות, חוסן אישי וחינוך לערכים".

השר מיקי זהר, אנדי רם ויוני ארליך

במישור התחרותי, ציין השר בדיון: "אני מאמין גדול בקיום תחרויות טניס בין לאומית בישראל, עם הטניסאים המובילים בעולם, כמו תחרות ה-250 ATP שהתקיימה בספטמבר האחרון ותחרות ATP נוספת העתידה להתקיים בנובמבר השנה בירושלים, ובשאיפה תהיה זו הפעם תחרות ATP 500.  התחרויות הבין לאומיות תורמות למשיכת ילדים לענף ונושאות בנוסף ערך לאומי רב, הודות לסיקור העולמי של מדינת ישראל".

השר סיכם את הביקור: "מצאתי במרכזי הטניס והחינוך בישראל שותפים אמיתיים לקידום ענף הטניס הישראלי על כל רבדיו, הן התחרותי והן הקהילתי. לפנינו עוד עבודה רבה להחזרת ענף הטניס לקדמת הספורט הישראלי, אולם אני משוכנע כי בשילוב כוחות מצוינים ומחויבים, נוכל לראות התקדמות עקבית בהישגי הענף ובתרומתו לפיתוח חיי הספורט בפריפריה".

השר מיקי זהר

מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארז וידר, אמר: "אנו מודים לשר הספורט, מיקי זוהר, על ביקורו ועל התמיכה הרבה בשליחות שאנו מובילים מדי יום למען טיפוח אלופים בטניס ובחיים. אנחנו פועלים בעיקר בפריפריה, לרוב היכן שאחרים לא נמצאים, ומעניקים טניס איכותי לילדים שאין להם הזדמנות שווה. לראיה, אלופות ואלופי טניס רבים צמחו דווקא ממרכזים מרוחקים, יחד עם מאות אלפי ילדים שנפתחו בפניהם אופקים חדשים בחיים הודות למשחק הטניס".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה