השר חילי טרופר: נפעל לקדם את הטניס בפריפריה

שר התרבות והספורט התארח הערב במרכזי הטניס והחינוך בישראל ושמע סקירה מפי טניסאי העבר אנדי רם ומאמן נבחרות ישראל לשעבר רונן מורלי על תכניות הטניס וההעצמה המקודמים ברחבי הארץ

מרכזי הטניס והחינוך בישראל אירחו הערב (יום ג') לראשונה את שר התרבות והספורט, חילי טרופר. במפגש, שנערך במרכז ברמת השרון, הוצגה בפני השר פעילות הארגון ב-17 מרכזי הטניס מקריית שמונה בצפון ועד ערד ואופקים בדרום, לרבות תכניות טניס לקטנטנים, טניס הישגי-חברתי, טניס תחרותי וטניס קלאב למבוגרים.

דגש מיוחד ניתן בדברים לתכניות המקודמות על ידי המרכזים בפריפריה ובחברה הערבית. אנדי רם הציג בפני השר את תכנית "הד סטרט" על שם אביו, עמי רם ז"ל, המתקיימת בשיתוף עם עמותת ערכים בספורט ומטרתה להעניק לילדים פעילויות העשרה מעבר לאימוני הטניס השבועיים ובכך להרחיב עבורם את ההזדמנויות להעצמה ספורטיביות וחברתית. התכנית הושקה מכבר במרכזי הטניס והחינוך באופקים ובטבריה, כאשר בהמשך תושק גם בקריית שמונה, ערד וסאג'ור שבגליל.

בנוסף, הציג בפני השר רונן מורלי, מאמן נבחרות ישראל לשעבר, את המיזמים החדשים בטניס בחברה הערבית, שהושקו מכבר ברהט, טייבה וג'דיידה-מכר. במסגרת מיזמים אלה מגיעים צוותי  אימון של מרכזי הטניס והחינוך בישראל  לבתי הספר ביישובים הערביים ומלמדים את הילדים את יסודות המשחק, במקביל להכשרת מורות ומורי חינוך גופני מקומיים כמדריכי טניס.  תהליכים אלו יתבצעו בשלב הראשון במתכונת של "STREET TENNIS"  במתחמי החינוך והספורט הקיימים ביישובים ויעודדו את הילדים מהחברה הערבית להתחבר למשחק, לערכיו הייחודיים ולאופקים מבטיחים עבורם בספורט ובחיים.

בתוך כך, השר טרופר מסר במפגש כי משרדו מקדם בימים אלה תכנית חומש לספורט בחברה הערבית וכי ייבחן את שילובם של מיזמי מרכזי הטניס והחינוך בישראל במסגרת התכנית.

עוד נפגש השר עם שחקניות האקדמיה לטניס של המרכזים, מיקה בוחניק, קארין אלטורי, מאי ברנס והמאמן אייל אומיד.  את השר ליוו בביקור ארז וידר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, לילו צרפתי, מנהל תפעול המרכזים ואייל תעוז,  מנהל אסטרטגיה ופרויקטים.

וידר מסר: "אני מודה לשר חילי טרופר על הביקור ושמח על חתירתו לקדם את הספורט עבור ילדי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, לרבות מהחברה הערבית, כאמצעי לצמצום  הפערים החברתיים בישראל ומתן הזדמנויות אמיתיות להעצמתם. זהו גם אחד מהדגלים שנושאים מרכזי הטניס והחינוך בישראל ונעשה ככל יכולתנו להמשיך ולסייע בקידום ילדי הפריפריה מכלל החברה בישראל דרך משחק החיים – הטניס".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

יוני ארליך ורונן מורלי העבירו השתלמות מקצועית למאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ
היום, התקיימה השתלמות מאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ במרכז הטניס והחינוך רמת השרון 🥎
להמשך קריאה
"מקדיש את זה לחטופים ששוחררו": גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הישראלי (3 בעולם) עשה היסטוריה אחרי שניצח בגמר את סם שרודר ההולנדי 2:6, 6:3, 6:7(7) ולקח את הגראנד סלאם היוקרתי אחרי קאמבק הירואי. לאחר מכן הפסיד בגמר בטורניר הזוגות.

נערך אירוע סוף השנה בטניס לילדי הפריפריה

מנכ"ל בית הנשיא ואנדיוני הגיעו לטקס מיוחד שבמרכזו תוכנית ה`הדסטארט`

צילם אלכס גולדשטיין
עשרות ילדות וילדים מהפריפריה הגיאוגרפית במרכזי הטניס  התארחו  במרכז הטניס...
להמשך קריאה
הכוח הנשי: מלכות החימר כובשות אותו שוב

תחרות צמודה ומותחת בטניס נשים עתידה לרתק אותנו לערוץ יורוספורט ברולאן גארוס 2024. מה חדש בין הקליבריות הגדולות? אלופת ישראל לשעבר רקפת בנימיני מנתחת

רקפת בנימיני- טור אורח

מוכנה להסתער שביונטק

בעוד מגרשי החימר ברולאן...
להמשך קריאה
מטפחים את דור עתיד של הטניס התחרותי בישראל!
היום התכנסו כ-80 שחקניות ושחקני טניס בגילאי 6-11 מכל רחבי הארץ לסדרת תחרויות מיוחדת במרכז הטניס והחינוך שברמת השרון. מדובר בשחקניות ושחקני ה"עתודה" של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, אשר זוהו...
להמשך קריאה