השר חילי טרופר: נפעל לקדם את הטניס בפריפריה

שר התרבות והספורט התארח הערב במרכזי הטניס והחינוך בישראל ושמע סקירה מפי טניסאי העבר אנדי רם ומאמן נבחרות ישראל לשעבר רונן מורלי על תכניות הטניס וההעצמה המקודמים ברחבי הארץ

מרכזי הטניס והחינוך בישראל אירחו הערב (יום ג') לראשונה את שר התרבות והספורט, חילי טרופר. במפגש, שנערך במרכז ברמת השרון, הוצגה בפני השר פעילות הארגון ב-17 מרכזי הטניס מקריית שמונה בצפון ועד ערד ואופקים בדרום, לרבות תכניות טניס לקטנטנים, טניס הישגי-חברתי, טניס תחרותי וטניס קלאב למבוגרים.

דגש מיוחד ניתן בדברים לתכניות המקודמות על ידי המרכזים בפריפריה ובחברה הערבית. אנדי רם הציג בפני השר את תכנית "הד סטרט" על שם אביו, עמי רם ז"ל, המתקיימת בשיתוף עם עמותת ערכים בספורט ומטרתה להעניק לילדים פעילויות העשרה מעבר לאימוני הטניס השבועיים ובכך להרחיב עבורם את ההזדמנויות להעצמה ספורטיביות וחברתית. התכנית הושקה מכבר במרכזי הטניס והחינוך באופקים ובטבריה, כאשר בהמשך תושק גם בקריית שמונה, ערד וסאג'ור שבגליל.

בנוסף, הציג בפני השר רונן מורלי, מאמן נבחרות ישראל לשעבר, את המיזמים החדשים בטניס בחברה הערבית, שהושקו מכבר ברהט, טייבה וג'דיידה-מכר. במסגרת מיזמים אלה מגיעים צוותי  אימון של מרכזי הטניס והחינוך בישראל  לבתי הספר ביישובים הערביים ומלמדים את הילדים את יסודות המשחק, במקביל להכשרת מורות ומורי חינוך גופני מקומיים כמדריכי טניס.  תהליכים אלו יתבצעו בשלב הראשון במתכונת של "STREET TENNIS"  במתחמי החינוך והספורט הקיימים ביישובים ויעודדו את הילדים מהחברה הערבית להתחבר למשחק, לערכיו הייחודיים ולאופקים מבטיחים עבורם בספורט ובחיים.

בתוך כך, השר טרופר מסר במפגש כי משרדו מקדם בימים אלה תכנית חומש לספורט בחברה הערבית וכי ייבחן את שילובם של מיזמי מרכזי הטניס והחינוך בישראל במסגרת התכנית.

עוד נפגש השר עם שחקניות האקדמיה לטניס של המרכזים, מיקה בוחניק, קארין אלטורי, מאי ברנס והמאמן אייל אומיד.  את השר ליוו בביקור ארז וידר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, לילו צרפתי, מנהל תפעול המרכזים ואייל תעוז,  מנהל אסטרטגיה ופרויקטים.

וידר מסר: "אני מודה לשר חילי טרופר על הביקור ושמח על חתירתו לקדם את הספורט עבור ילדי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, לרבות מהחברה הערבית, כאמצעי לצמצום  הפערים החברתיים בישראל ומתן הזדמנויות אמיתיות להעצמתם. זהו גם אחד מהדגלים שנושאים מרכזי הטניס והחינוך בישראל ונעשה ככל יכולתנו להמשיך ולסייע בקידום ילדי הפריפריה מכלל החברה בישראל דרך משחק החיים – הטניס".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מגרש מנצח: אליניב ברדה השתתף בפעילויות לילדים במרכז הטניס באר שבע
מאמן קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אליניב ברדה,  הגיע לחזק את ילדי העיר.
יניב סקירה, מנהל המרכז: "גאים על הזכות לתמוך בילדים"
מרכזי הטניס והחינוך בישראל תורמים בזמן המלחמה
מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל  כלל מרכזי הטניס והחינוך בישראל מצפון ועד דרום התגייסו לארגן מגוון רחב של פעילויות תומכות כגון: ליווי פסיכולוגי לילדים ולעובדים,התנדבות בקהילה על ידי נוער ועובדי המרכז, ארגון פעילויות לילדים עקורים, תמיכה לכל...
להמשך קריאה
מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה