השר חילי טרופר: נפעל לקדם את הטניס בפריפריה

שר התרבות והספורט התארח הערב במרכזי הטניס והחינוך בישראל ושמע סקירה מפי טניסאי העבר אנדי רם ומאמן נבחרות ישראל לשעבר רונן מורלי על תכניות הטניס וההעצמה המקודמים ברחבי הארץ

מרכזי הטניס והחינוך בישראל אירחו הערב (יום ג') לראשונה את שר התרבות והספורט, חילי טרופר. במפגש, שנערך במרכז ברמת השרון, הוצגה בפני השר פעילות הארגון ב-17 מרכזי הטניס מקריית שמונה בצפון ועד ערד ואופקים בדרום, לרבות תכניות טניס לקטנטנים, טניס הישגי-חברתי, טניס תחרותי וטניס קלאב למבוגרים.

דגש מיוחד ניתן בדברים לתכניות המקודמות על ידי המרכזים בפריפריה ובחברה הערבית. אנדי רם הציג בפני השר את תכנית "הד סטרט" על שם אביו, עמי רם ז"ל, המתקיימת בשיתוף עם עמותת ערכים בספורט ומטרתה להעניק לילדים פעילויות העשרה מעבר לאימוני הטניס השבועיים ובכך להרחיב עבורם את ההזדמנויות להעצמה ספורטיביות וחברתית. התכנית הושקה מכבר במרכזי הטניס והחינוך באופקים ובטבריה, כאשר בהמשך תושק גם בקריית שמונה, ערד וסאג'ור שבגליל.

בנוסף, הציג בפני השר רונן מורלי, מאמן נבחרות ישראל לשעבר, את המיזמים החדשים בטניס בחברה הערבית, שהושקו מכבר ברהט, טייבה וג'דיידה-מכר. במסגרת מיזמים אלה מגיעים צוותי  אימון של מרכזי הטניס והחינוך בישראל  לבתי הספר ביישובים הערביים ומלמדים את הילדים את יסודות המשחק, במקביל להכשרת מורות ומורי חינוך גופני מקומיים כמדריכי טניס.  תהליכים אלו יתבצעו בשלב הראשון במתכונת של "STREET TENNIS"  במתחמי החינוך והספורט הקיימים ביישובים ויעודדו את הילדים מהחברה הערבית להתחבר למשחק, לערכיו הייחודיים ולאופקים מבטיחים עבורם בספורט ובחיים.

בתוך כך, השר טרופר מסר במפגש כי משרדו מקדם בימים אלה תכנית חומש לספורט בחברה הערבית וכי ייבחן את שילובם של מיזמי מרכזי הטניס והחינוך בישראל במסגרת התכנית.

עוד נפגש השר עם שחקניות האקדמיה לטניס של המרכזים, מיקה בוחניק, קארין אלטורי, מאי ברנס והמאמן אייל אומיד.  את השר ליוו בביקור ארז וידר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, לילו צרפתי, מנהל תפעול המרכזים ואייל תעוז,  מנהל אסטרטגיה ופרויקטים.

וידר מסר: "אני מודה לשר חילי טרופר על הביקור ושמח על חתירתו לקדם את הספורט עבור ילדי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, לרבות מהחברה הערבית, כאמצעי לצמצום  הפערים החברתיים בישראל ומתן הזדמנויות אמיתיות להעצמתם. זהו גם אחד מהדגלים שנושאים מרכזי הטניס והחינוך בישראל ונעשה ככל יכולתנו להמשיך ולסייע בקידום ילדי הפריפריה מכלל החברה בישראל דרך משחק החיים – הטניס".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!
מחפשים ספורט חדש? טניס הוא המשחק המושלם בשבילכם!נתחיל בזה, שמדובר בספורט הנחשב ליחידני אבל הוא בעצם מאוד חברתי. ספורט, שבו תוכלו לא רק  לשרוף קלוריות (והרבה) ולהפעיל את כל חלקי הגוף, אלא גם לחלוק עם...
להמשך קריאה
טוסו על זה!! אליפות ארצית בפיקלבול
אנו מכריזים כי נפתחה ההרשמה לתחרות פיקל-בול ארצית זוגות של מרכזי הטניס והחינוך בישראל!!  הזוכים המאושרים יקבלו פרס יוקרתי במיוחד: טיסה זוגית לארה"בתהתחרות תתקיים בין התאריכים 10/6/2022-11/6/2022במרכזי הטניס והחינוך בישראל-...
להמשך קריאה
הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )
לזכרם של אלופים!
כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו נזכרים בשחקנים, מאמנים ועובדים יקרים שאיבדנו.  לפניכם, שלושה סיפורים כאלו:אסף רוזנפלד ז"ל אסף היה טניסאי מצטיין ושיחק בנהריה ובעכו, עיר הולדתו....
להמשך קריאה
10 "המכות"- חבטות של עולם הטניס

חשבתם שאתם יודעים מה זה סרב, וולי או דרופשוט? חישבו שוב.. המרכז לטניס בישראל מגיש לכם את מילון מונחי חבטות טניס:

  1. סרב (serve) – חבטת הגשה. הכדור חייב לנחות באיזור ה'סרוויס-בוקס' של מגרש היריב, דהיינו – במחצית...
להמשך קריאה