הצהרת נגישות- מרכזי הטניס והחינוך בישראל

מרכזי הטניס והחינוך בישראל משקיעים מאמצים ומשאבים על מנת לספק ללקוחותיהם ומבקריהם שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי.

המרכזים פועלים ומקדמים את נושא הנגישות על פי המוגדר בחקיקת הנגישות ורואים בלקוחות ובמבקרים עם מוגבלות לקוחות שווי זכויות, הזכאים ליהנות מנגישות מלאה לנכסי ושירותי הארגון.

מטרתו של חלק זה באתר הינה יידוע בדבר הסדרי הנגישות של המרכזים.

המרכזים ימשיכו ויפעלו לשיפור נגישות השירות אותו הם מעניקים ללקוחותיהם.

יידוע כלל עובדי הארגון – כלל עובדי המרכזים יודעו אודות חובת החוק תוך דגש על איסור אפליה, מתן שירות שוויוני בסביבה מכילה, ועל הסדרי הנגישות של המרכזים ללקוחות עם מוגבלות.

הדרכות שירות לעובדים – עובדי השירות הוכשרו במתן שירות לאנשים עם מוגבלויות כמו גם מנהלי המרכזים.

מוקדי שירות טלפוני – מוקדי השירות שלנו זמינים ונגישים עבור כלל לקוחותינו, לרבות אנשים עם מוגבלות. המענה הקולי מותאם והינו ללא מוזיקת רקע, בקצב איטי ובשפה ברורה.

מסירת מידע בפורמט נגיש – המרכזים מעמידים עבור לקוחותיהם אפשרות לקבלת מידע בפורמטים נגישים. מסירת המידע הינה ללא עלות ומיועדת עבור אנשים עם מוגבלות. לפניות ומידע בנושא נגישות ניתן ליצור קשר עם:

רכז הנגישות של הארגון הינו שעיה אזר, בטלפון: 054-4810738 או בכתובת מייל: shaya@tennis.org.il

נגישות במרכזים

המרכזים רמת השרון, ירושלים, עכו, יקנעם וקריית אונו נגישים לאנשים עם מוגבלויות וכוללים חניות נכים, שירותים ומקלחות נגישים, ואמצעי עזר לכבדי שמיעה.

בכל יתר המרכזים קיימים מגרשים נגישים וכן אלמנטים נוספים של הנגשת השירות והסביבה לאנשים עם מוגבלויות ותהליך ההנגשה מושלם בימים אלו עפ"י תקציבי המרכז.

נגישות באינטרנט

מרכזי הטניס והחינוך בישראל פועלים בהתאם להנחיות הנגישות בתקן הישראלי 5568 – "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" לרמה AA. תקן ישראלי זה זהה למסמך הקווים המנחים של הארגון הבינלאומי העוסק בתקינה ברשת – Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0

אמצעי הנגישות באתר:

 1. תקינה – האתר נתמך ע"י הדפדפנים הנפוצים, בגרסתם העדכנית ביותר.
 2. תוכן האתר – הארגון פועל לכתיבת תכני האתר בצורה פשוטה, ברורה ונהירה. רוב דפי האתר בנויים בצורה דומה המאפשרים למשתמשים להתמצא ולנווט בקלות ברחבי האתר.
 3. עיצוב האתר – האתר עוצב תוך מודעות והתאמה לגולשים ולקוחות עם לקויות ראייה וכאלו הרגישים לריצוד של מרכיבים גרפיים.
 4. מבנה האתר – מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרות התמצאות קלה, פשוטה ומהירה באתר.
 5. הגדלת התצוגה באתר – גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר יכולים לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים "Ctrl" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים "Ctrl " ו "-" (קונטרול ומינוס).
 6. הפעלת האתר באמצעות מקלדת – גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש "Tab" תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על "Enter" תפעיל את הקישור המסומן.
 7. גלישה באתר באמצעות קורא מסך – מידע זה מיועד לגולשים עיוורים או כבדי ראייה המשתמשים בתוכנת קורא מסך. האתר נבדק בתוכנת קורא מסך מסוג NVDA לצורך כך כל האזורים בעמודי האתר מוגדרים באמצעות כותרות- כותרות ברמה ראשונה (heading level 1) הן הכותרות הראשיות של העמוד. הכותרות המשניות הן ברמה שנייה ושלישית.
  תמונות כוללות חלופה טקסטואלית (תיאור תמונה). מסמכים וטפסים באתר, ככל שנוצרו לאחר המועד הקובע בחוק, הונגשו גם הם.
 8. הבהרה
  חרף מאמצינו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת על מנת לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה לרבות אנשים עם מוגבלויות.
  האתר נבדק והותאם לגלישה ממגוון רחב של מכשירים ודפדפנים. עם זאת, בשל ההתקדמות הטכנולוגית, ושפע המכשירים הקיימים בשוק, ייתכן ובחלק מהמסכים ו/או חלק מהדפדפנים יתגלו אי התאמות מסוימות.

דרכי יצירת קשר:

הארגון ישמח לקבל פניות לקבלת מידע בנושאי נגישות ו/או הצעות לשיפור והתאמות של האתר או של המרכזים, על מנת לשפר את השירות ללקוחות ולמבקרים.

לפניות ולמידע נוסף בנושא נגישות, ניתן ליצור קשר ישירות עם רכז הנגישות של הארגון, שמעון עמר באחת מן הדרכים הבאות:

טלפון: 053-6664685
כתובת מייל: ono-manager@tennis.org.il

 

פרסום הצהרת הנגישות

עודכנה 14.10.2022