יש ילדים שמגיעה להם נקודת פתיחה טובה יותר, בטניס ובחיים

ילד עולה למגרש. הוא עומד להגיש לפתיחת המשחק, ויעשה הכל בשביל לגבור על יריבו. אבל רגע לפני ההגשה – האם שניהם קיבלו את אותם התנאים להצליח?

העשייה במגרש החברתי

המרכז לטניס בישראל רואה בצמצום הפערים החברתיים בקרב ילדי ישראל שליחות שאין חשובה ממנה, ועל כן מוביל מספר רב של תכניות למען הקהילה. באמצעות משחק הטניס הוא מגיע אל ילדי הפריפריה ואל ילדים מאוכלוסיות מוחלשות אחרות, ותוך שימת דגש על העצמה אישית, חינוך למצוינות והקניית ערכים, במקביל לפיתוח יכולותיהם הספורטיביות, הוא מעניק להם לא רק אפשרות שווה להצליח על המגרש, אלא גם הזדמנות שווה לנצח בחיים.

 

תכניות קהילתיות חדשות בירושלים
ראיון עם עפרה כהן-לוי, מנהלת תחום חינוך וקהילה של מרכזי הטניס והחינוך בישראל – ירושלים, על 3 תכניות קהילתיות חדשות במרכז הטניס בעיר הבירה.  אוקטובר 2019   טניס בעולם הדממה שיתוף פעולה חדש למרכז הטניס והחינוך בישראל – ירושלים עם בית ספר כי"ח לחירשים וכבדי שמיעה ירושלים, מוסד חינוכי ותיק ומיוחד בעיר.  בית הספר הזה […]
להמשך קריאה
תכנית "חבק"
תכנית המעצימה ילדים ובני נוער דרך הטניס ופעילויות ספורט והעשרה. היא מתקיימת ב-6 מרכזים ברחבי הארץ מקרית שמונה שבצפון ועד באר שבע שבדרום.
להמשך קריאה
תכנית "חיים משותפים" לדו קיום
תכנית חיים משותפים של המרכז לטניס בישראל עונה על הצורך הדחוף ברוחות של שוויון, סובלנות ותקווה במציאות הישראלית הנפיצה של ימינו. היא מפגישה בין ילדים שלא היו מכירים זה את זה בשום דרך אחרת, מייצרת סביבה ניטראלית ושוויונית, מקדמת ערכים כמו סובלנות, הבנה ודו קיום, ומהווה קרקע פורייה ליצירה של חברויות חוצות דתות ומגזרים, על המגרש ומחוצה לו.
להמשך קריאה
תכניות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים
המרכז לטניס בישראל פועל למען אוכלוסיות בעלי לקויות פיזיות ונפשיות. בזכות התכניות לילדים עם צרכים מיוחדים, המשתתפים זוכים לטפח את תחושות העצמאות והמסוגלות ולפתח קשרי חברות עם משתתפים מכלל תכניות הטניס. כל זאת בהובלתו ותמיכתו מקרוב של צוות המרכז המאפשר לכל אחד מן המשתתפים להניח לקשיים בצד, להתחבר לווינר שבתוכו ולהרגיש חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית.
להמשך קריאה
התכנית לילדים ממשפחות עולים
המרכז לטניס בישראל דוגל בעשייה ובפיתוח תכניות מיוחדות לילדי עולים. בשנים האחרונות פועל המרכז בקרב ילדים מהקהילה האתיופית, ומציע להם תכניות העצמה ומצוינות, הנשענות על פעילויות ספורטיביות וסדנאות חינוכיות המעניקות להם את הזדמנות להצטיין בספורט, לפתח כישורי מנהיגות, להתעלות מעל לחסמים החברתיים המקשים על השתלבותם בחברה ולהעז לחלום רחוק יותר מבעבר.
להמשך קריאה
תכניות לילדים ונוער בסיכון
בישראל של ימינו, שיעורי העוני עולים ומספר הילדים ובני הנוער הנמצאים בסיכון - גדל. המרכז לטניס מוביל שורה של תכניות רווחה להעצמת ילדים בסיכון, המעניקות להם כלים וכישורי חיים יקרי ערך, מחנכות אותם למשמעת, מפתחות את ביטחונם העצמי ומסייעות להם להתגבר על הקשיים השונים בחייהם ולהפוך בבגרותם לאנשים נורמטיביים, אחראיים ועצמאיים.
להמשך קריאה