הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )

בחג העצמאות ה-74 מציין ענף הטניס הישראלי ציון דרך היסטורי, לאחר שבדיוק לפני 45 שנים, בעצמאות ה-29 למדינה, נחנך אצטדיון קנדה ברמת השרון, שנחשב לאורך שנים רבות לאצטדיון הטניס הלאומי. נשיא המדינה דאז, אפרים קציר, חתך את הסרט, כאשר לצדו עמדו במגרש מספר 14 במרכז ברמת השרון ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל והתורמים מקנדה, שמימנו את הקמתו.
קרוב לשנה ארכה הבנייה, במה שהפך לאצטדיון הטניס הגדול במדינה, בעל תכולה של 4,500 מקומות ישיבה ומקום בו התקיימו טורנירים רבים בסבב העולמי, כמו גם מגרש אשר הפך לבית עבור נבחרות ישראל בגביע דייויס וגביע הפדרציה.

נשיא המדינה אפריים קציר גוזר את הסרט ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

הרעיון להקמת האצטדיון נולד ב-1974, לאחר משחק גביע דייויס שנערך מול נבחרת איראן ברמת גן. ד"'ר איאן פרומן, אבי הטניס בישראל, שבעצמו חוגג בעצמאות יום הולדת 85, סיפר: "קיבלנו מגרש לשלושה ימים, אבל המפגש הגיע ליום הרביעי. חובבי טניס ששיחקו באותו היום על המגרש סירבו לרדת ממנו ולתת לנו לסיים מפגש בינלאומי בטניס. חיכינו שיסיימו ורק אז עלינו. כל המצב היה בושה גדולה עבורנו והבנו שחייבים להקים אצטדיון כדי למנוע מצבים מביכים כאלה בעתיד”.

 

אצטדיון קנדה בשנותיו הראשונות ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

מאז נרשמו באצטדיון ברמת השרון רגעי שיא רבים, במסגרת תחרויות ATP, WTA ובמסגרת גביעי הדייויס והפדרציה. הטניסאיות והטניסאים הבכירים בעולם שיחקו בו, בהם ג'ימי קונורס, איליה נסטאסה, תומאס מוסטר, ברד גילברט, הרולד סולומון, יאניק נואה, מריה שראפובה, קים קלייסטרט, ג'סטין הנין, נובאק ג'וקוביץ' ואנדי מארי.

null

ברט גילברט בטורניר באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

לצדם התאמנו ושיחקו באצטדיון הטניסאיות והטניסאים הבולטים בענף הטניס הישראלי, כגון שלמה גליקשטיין, שחר פרקיס, עמוס מנסדורף, שחר פאר, הראל לוי, אמיר חדד, עמית נאור, אנה סמשנובה, ציפי אובזילר, גלעד בלום, אמיר וינטרוב, נועם אוקון, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ועוד. גם חובבי טניס מושבעים, בהם ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל ורעייתו לאה רבין ז"ל, פקדו באופן קבוע את היכל התהילה של הטניס הישראלי.

יצחק ולא רבין בתא הנשיאותי באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
טניסאי העבר, עמוס מנסדורף אמר: "כבן המחזור הראשון של קבוצות הילדים שנפתחו במרכז הטניס רמת השרון, זכיתי לחוות רגעים מרגשים ומשמעותיים באצטדיון קנדה. כילד בן 11, זכורה לי היטב הדרך לאימונים תחת הפיגומים של האצטדיון ההולך ונבנה. לכבוד פתיחת האצטדיון, נערך משחק ראווה בין נבחרת ישראל עם שלמה גליקשטיין וסטיב קרולוביץ' לבין נבחרת קנדה עם גרג הולדר ודייל פאוור. באותו משחק זכיתי להיות אוסף כדורים ולראות את השחקנים מקרוב על המגרש. המבנה של האצטדיון, שבו הקהל יושב קרוב מאוד לשחקנים, יצר אווירה ביתית ומיוחדת”.

עמוס מנסדרוף בפעולה ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
נסדורף המשיך: “כשחקן צעיר, השתתפתי בתחרויות המקצועניות ששוחקו באצטדיון ובהמשך חוויתי בו רגעים משמעותיים בקריירה, כמו הזכייה בטורניר ריקליס בשנת 1987 והניצחון בגביע דייויס מול נבחרת שוויץ החזקה. לאחר סיום הקריירה כשחקן פעיל זכיתי לחוות את האצטדיון כצופה ולהרגיש שותף לניצחונות הגדולים של הנבחרת בגביע דייויס. גם כיום, בכל פעם שאני נכנס לאצטדיון, צפים זיכרונות מהמשחקים הרבים ששיחקתי כאן, הגורמים לי להתרגשות רבה".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

500 ילדי טניס מהפריפריה הוזמנו לסופר קאפ הצרפתי

עמותת ערכים בספורט התומכת בתוכנית העצמה העניקה כרטיסים במתנה למאות ילדים שיוכלו לראות הערב בבלומפילד את ליונל מסי, ניימאר וחבריהם

מרגש. 500 ילדי טניס מהפריפריה הוזמנו לסופר קאפ הצרפתי שייערך הערב אצטדיון בלומפילד ביפו. הכרטיסים...
להמשך קריאה
חגיגה של טניס וחינוך במכביה ה-21
איזה שבועיים עברנו במהלך המכביה, שהסתיימה הקיץ. שבועיים, שבהם השקענו מאמצים רבים בכדי להנגיש למשתתפות ולמשתתפים את הסיפור של הטניס הישראלי ואת ייחודיותם של המרכזים, כארגון המטפח מזה 46 שנים אלופות ואלופים בטניס ובחיים, במיוחד בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית...
להמשך קריאה
טניס: מנהל חדש מונה למרכז הטניס בעכו
ודים שכטמן (38), שהגיע למרכז הטניס בעכו רק לפני כשנה והועסק כמאמן, מונה לתפקיד במקומו של מושיקו אליהו שעוזב אחרי שנתיים. מנהל תפעול מרכזי הטניס בישראל: "אני בטוח שיכולותיו המקצועיות של ודים ימשיכו להוביל את המרכז לטניס...
להמשך קריאה
8 בעקבות 1: שמונה טיפים לתנועה על מגרש הטניס
משחק הטניס הוא ספורט, שבו לתנועת השחקן או השחקנית השפעה רבה. כך למשל, השואפים לטפס רחוק בטניס התחרותי נדרשים ללמוד כיצד לנוע מהר וביעילות. לווסת את קצב תנועתם ותמיד להיות מוכנים להגיב במהירות, באמצעות שליטה מלאה על...
להמשך קריאה
רצינו לשחק טניס מקצועי והגענו עד הונגריה!
בחודש יוני 2022 נפגשו 14 שחקני טניס חובבנים מתוכנית הטניס קלאב של מרכזי הטניס והחינוך בישראל בשדה התעופה בן גוריון ויצאו למחנה אימונים מקצועי בהנחיית אלוף ישראל בזוגות אנדי רם בהונגריה.כבר ביום הראשון השחקנים הבינו...
להמשך קריאה