הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )

בחג העצמאות ה-74 מציין ענף הטניס הישראלי ציון דרך היסטורי, לאחר שבדיוק לפני 45 שנים, בעצמאות ה-29 למדינה, נחנך אצטדיון קנדה ברמת השרון, שנחשב לאורך שנים רבות לאצטדיון הטניס הלאומי. נשיא המדינה דאז, אפרים קציר, חתך את הסרט, כאשר לצדו עמדו במגרש מספר 14 במרכז ברמת השרון ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל והתורמים מקנדה, שמימנו את הקמתו.
קרוב לשנה ארכה הבנייה, במה שהפך לאצטדיון הטניס הגדול במדינה, בעל תכולה של 4,500 מקומות ישיבה ומקום בו התקיימו טורנירים רבים בסבב העולמי, כמו גם מגרש אשר הפך לבית עבור נבחרות ישראל בגביע דייויס וגביע הפדרציה.

נשיא המדינה אפריים קציר גוזר את הסרט ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

הרעיון להקמת האצטדיון נולד ב-1974, לאחר משחק גביע דייויס שנערך מול נבחרת איראן ברמת גן. ד"'ר איאן פרומן, אבי הטניס בישראל, שבעצמו חוגג בעצמאות יום הולדת 85, סיפר: "קיבלנו מגרש לשלושה ימים, אבל המפגש הגיע ליום הרביעי. חובבי טניס ששיחקו באותו היום על המגרש סירבו לרדת ממנו ולתת לנו לסיים מפגש בינלאומי בטניס. חיכינו שיסיימו ורק אז עלינו. כל המצב היה בושה גדולה עבורנו והבנו שחייבים להקים אצטדיון כדי למנוע מצבים מביכים כאלה בעתיד”.

 

אצטדיון קנדה בשנותיו הראשונות ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

מאז נרשמו באצטדיון ברמת השרון רגעי שיא רבים, במסגרת תחרויות ATP, WTA ובמסגרת גביעי הדייויס והפדרציה. הטניסאיות והטניסאים הבכירים בעולם שיחקו בו, בהם ג'ימי קונורס, איליה נסטאסה, תומאס מוסטר, ברד גילברט, הרולד סולומון, יאניק נואה, מריה שראפובה, קים קלייסטרט, ג'סטין הנין, נובאק ג'וקוביץ' ואנדי מארי.

null

ברט גילברט בטורניר באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

לצדם התאמנו ושיחקו באצטדיון הטניסאיות והטניסאים הבולטים בענף הטניס הישראלי, כגון שלמה גליקשטיין, שחר פרקיס, עמוס מנסדורף, שחר פאר, הראל לוי, אמיר חדד, עמית נאור, אנה סמשנובה, ציפי אובזילר, גלעד בלום, אמיר וינטרוב, נועם אוקון, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ועוד. גם חובבי טניס מושבעים, בהם ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל ורעייתו לאה רבין ז"ל, פקדו באופן קבוע את היכל התהילה של הטניס הישראלי.

יצחק ולא רבין בתא הנשיאותי באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
טניסאי העבר, עמוס מנסדורף אמר: "כבן המחזור הראשון של קבוצות הילדים שנפתחו במרכז הטניס רמת השרון, זכיתי לחוות רגעים מרגשים ומשמעותיים באצטדיון קנדה. כילד בן 11, זכורה לי היטב הדרך לאימונים תחת הפיגומים של האצטדיון ההולך ונבנה. לכבוד פתיחת האצטדיון, נערך משחק ראווה בין נבחרת ישראל עם שלמה גליקשטיין וסטיב קרולוביץ' לבין נבחרת קנדה עם גרג הולדר ודייל פאוור. באותו משחק זכיתי להיות אוסף כדורים ולראות את השחקנים מקרוב על המגרש. המבנה של האצטדיון, שבו הקהל יושב קרוב מאוד לשחקנים, יצר אווירה ביתית ומיוחדת”.

עמוס מנסדרוף בפעולה ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
נסדורף המשיך: “כשחקן צעיר, השתתפתי בתחרויות המקצועניות ששוחקו באצטדיון ובהמשך חוויתי בו רגעים משמעותיים בקריירה, כמו הזכייה בטורניר ריקליס בשנת 1987 והניצחון בגביע דייויס מול נבחרת שוויץ החזקה. לאחר סיום הקריירה כשחקן פעיל זכיתי לחוות את האצטדיון כצופה ולהרגיש שותף לניצחונות הגדולים של הנבחרת בגביע דייויס. גם כיום, בכל פעם שאני נכנס לאצטדיון, צפים זיכרונות מהמשחקים הרבים ששיחקתי כאן, הגורמים לי להתרגשות רבה".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה