הטניס הישראלי חוגג: 45 שנה לאצטדיון קנדה

האצטדיון המיתולוגי ברמה"ש נחנך ביום העצמאות ה-29 של המדינה ומאז אירח אירועי שיא רבים. מנסדורף: "צפים זיכרונות מרגשים מהמשחקים ששיחקתי כאן"

אצטדיון קנדה הומה בצופים ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל )

בחג העצמאות ה-74 מציין ענף הטניס הישראלי ציון דרך היסטורי, לאחר שבדיוק לפני 45 שנים, בעצמאות ה-29 למדינה, נחנך אצטדיון קנדה ברמת השרון, שנחשב לאורך שנים רבות לאצטדיון הטניס הלאומי. נשיא המדינה דאז, אפרים קציר, חתך את הסרט, כאשר לצדו עמדו במגרש מספר 14 במרכז ברמת השרון ששת המייסדים של מרכזי הטניס והחינוך בישראל והתורמים מקנדה, שמימנו את הקמתו.
קרוב לשנה ארכה הבנייה, במה שהפך לאצטדיון הטניס הגדול במדינה, בעל תכולה של 4,500 מקומות ישיבה ומקום בו התקיימו טורנירים רבים בסבב העולמי, כמו גם מגרש אשר הפך לבית עבור נבחרות ישראל בגביע דייויס וגביע הפדרציה.

נשיא המדינה אפריים קציר גוזר את הסרט ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

הרעיון להקמת האצטדיון נולד ב-1974, לאחר משחק גביע דייויס שנערך מול נבחרת איראן ברמת גן. ד"'ר איאן פרומן, אבי הטניס בישראל, שבעצמו חוגג בעצמאות יום הולדת 85, סיפר: "קיבלנו מגרש לשלושה ימים, אבל המפגש הגיע ליום הרביעי. חובבי טניס ששיחקו באותו היום על המגרש סירבו לרדת ממנו ולתת לנו לסיים מפגש בינלאומי בטניס. חיכינו שיסיימו ורק אז עלינו. כל המצב היה בושה גדולה עבורנו והבנו שחייבים להקים אצטדיון כדי למנוע מצבים מביכים כאלה בעתיד”.

 

אצטדיון קנדה בשנותיו הראשונות ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

מאז נרשמו באצטדיון ברמת השרון רגעי שיא רבים, במסגרת תחרויות ATP, WTA ובמסגרת גביעי הדייויס והפדרציה. הטניסאיות והטניסאים הבכירים בעולם שיחקו בו, בהם ג'ימי קונורס, איליה נסטאסה, תומאס מוסטר, ברד גילברט, הרולד סולומון, יאניק נואה, מריה שראפובה, קים קלייסטרט, ג'סטין הנין, נובאק ג'וקוביץ' ואנדי מארי.

null

ברט גילברט בטורניר באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)

 

לצדם התאמנו ושיחקו באצטדיון הטניסאיות והטניסאים הבולטים בענף הטניס הישראלי, כגון שלמה גליקשטיין, שחר פרקיס, עמוס מנסדורף, שחר פאר, הראל לוי, אמיר חדד, עמית נאור, אנה סמשנובה, ציפי אובזילר, גלעד בלום, אמיר וינטרוב, נועם אוקון, אנדי רם, יוני ארליך, דודי סלע ועוד. גם חובבי טניס מושבעים, בהם ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל ורעייתו לאה רבין ז"ל, פקדו באופן קבוע את היכל התהילה של הטניס הישראלי.

יצחק ולא רבין בתא הנשיאותי באיצטדיון (ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
טניסאי העבר, עמוס מנסדורף אמר: "כבן המחזור הראשון של קבוצות הילדים שנפתחו במרכז הטניס רמת השרון, זכיתי לחוות רגעים מרגשים ומשמעותיים באצטדיון קנדה. כילד בן 11, זכורה לי היטב הדרך לאימונים תחת הפיגומים של האצטדיון ההולך ונבנה. לכבוד פתיחת האצטדיון, נערך משחק ראווה בין נבחרת ישראל עם שלמה גליקשטיין וסטיב קרולוביץ' לבין נבחרת קנדה עם גרג הולדר ודייל פאוור. באותו משחק זכיתי להיות אוסף כדורים ולראות את השחקנים מקרוב על המגרש. המבנה של האצטדיון, שבו הקהל יושב קרוב מאוד לשחקנים, יצר אווירה ביתית ומיוחדת”.

עמוס מנסדרוף בפעולה ( ארכיון מרכזי הטניס והחינוך בישראל)
נסדורף המשיך: “כשחקן צעיר, השתתפתי בתחרויות המקצועניות ששוחקו באצטדיון ובהמשך חוויתי בו רגעים משמעותיים בקריירה, כמו הזכייה בטורניר ריקליס בשנת 1987 והניצחון בגביע דייויס מול נבחרת שוויץ החזקה. לאחר סיום הקריירה כשחקן פעיל זכיתי לחוות את האצטדיון כצופה ולהרגיש שותף לניצחונות הגדולים של הנבחרת בגביע דייויס. גם כיום, בכל פעם שאני נכנס לאצטדיון, צפים זיכרונות מהמשחקים הרבים ששיחקתי כאן, הגורמים לי להתרגשות רבה".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

על מוטיבציה, הישגים ומה שביניהם
אלוף הטניס האגדי, האמריקאי ג'ימי קונורס, טען בעבר כי לצד המנטלי השפעה של 90% מההצלחה על מגרשי הטניס. בין אם נסכים לדעתו של קונורס לגבי מידת ההשפעה המנטלית על הצלחות בטניס ובין אם לאו, הרי לא נוכל...
להמשך קריאה
מסורת של תחרות- סבב מרשל מגיע בנובמבר לקריית שמונה.
בתאריכים 19-26/11/2022 תתקיים במרכז הטניס והחינוך קריית שמונה ,תחרות בינלאומית לנוער (Marshall Open ITF Juniors) לבנים ובנות לגילאי 13-18.תחרות זו הפכה למסורת רבת שנים והיא ממומנת דרך קבע ע"י דוקטור אריק מרשל (Dr...
להמשך קריאה
החלה תחרות טניס על שם רס"ן בר פלח ז"ל
אחת מפקודותיו של סגן מפקד סיירת נח"ל, שנפל בהיתקלות עם מחבלים לפני כחודשיים, הקימה אירוע לזכרו: "תמיד האמין כי עבודה קשה משתלמת, כמו בטניס"תחרות בטבריה לכבוד רס

תחרות טניס מרגשת...

להמשך קריאה
יצחק רבין: ראש ממשלה, רמטכ"ל אבל גם חובב טניס ושחקן טניס מושבע
מלבד רבין הציבורי והממלכתי, היה גם יצחק הפרטי. חובב ספורט מושבע, מאוהב במשחק הטניס - גם כשחקן וגם כצופה
להמשך קריאה
המיתוס ושברו: הטעויות בטניס שייפגעו במשחק שלכם
כמעט כל הטניסאיות והטניסאים שבויים במיתוס ידוע ומוכר, לפיו הם לרוב מפספסים כדור כתוצאה מפעולה טכנית שגויה, כלומר הזזת חלקי הגוף בצורה לא נכונה. לכן, אם הם יתקנו את הטעות ויזיזו את חלקי הגוף שלהם "נכון", אז...
להמשך קריאה