בדרך לטופ טאלנט: תכירו את אילאי חיים

את הטניס הוא הכיר דרך חוג השחייה אליו הלך, הבריכה הייתה ליד המגרש. אחרי כמה ביקורים וצפייה במשחקים הוא החליט שזה המשחק בשבילו ומאז הוא שולט בכדור. תכירו את אילאי חיים שמתמודד בטופ טאלנט 2

מקום מגורים: אשקלון
ענף: טניס
איך הגעתי לספורט הזה: "בגיל חמש אחי ואני היינו בחוג שחייה, הבריכה נמצאת ליד מגרש הטניס והיינו הולכים עם אמא לראות אחרי החוג אנשים משחקים. כשראיתי את הבוגרים משחקים התלהבתי מאוד והתאהבתי במשחק. בגיל תשע עברתי לנבחרת והתחלתי להתחרות".
אילאי מסביר כי "בספורט כמו כדורגל וכדורסל ההצלחה היא כקבוצה. לעומת זאת בטניס כל האחריות היא עליי. אם אני מצליח זה בזכות עצמי ואם אני מפסיד אז אני גם אחראי להפסד. הטניס שינה אותי במשמעת העצמית שלי ובחוסן המנטלי".

הישגים בולטים: אילאי מדורג במקום השני בישראל לגילאי 14, זכה במקום הראשון תנחומים ובמקום השני בזוגות בתחרות ארצית לגילאי 16 (כשהוא בן 14 בלבד) ובנוסף, זכה פעמיים במקום הראשון זוגות בתחרויות של Tennis Europe, זכה גם במקום ראשון בתחרות ארצית חנוכה.
כמה אני מתאמן: "היום אני מתאמן בין 5 ל-6 אימונים בשבוע. היכולות שצריך בשביל להיות טניסאי טוב הן דבר ראשון מנטליות, אתה חייב להיות חזק בראש. ובנוסף, צריך כוח מתפרץ, שרירים בידיים וברגליים כי לפעמים במשחק טניס אתה לא יכול לדעת תוך כמה זמן הוא יגמר. רוב החיים שלי אני משקיע בטניס בשביל לבנות את הקריירה שלי כשאהיה גדול".
מה החלום: "החלום שלי הוא להיות ספורטאי מצטיין. אני רוצה להשתתף בתחרות ITF שזו תחרות טניס עולמית ולייצג את נבחרת ישראל בגביע דיוויס".

דבר המומחים: "לאילאי יש נתוני פתיחה טובים לטניס", אומר מאמן הכדורסל הבכיר פיני גרשון, "להערכתי, הוא יכול להצליח". השייטת האולימפית ורד בוסקילה מוסיפה ואומרת: "אני לא בטוחה שאנשים בבית מבינים את המשמעות של להיות ספורטאי הישגי, תחרותי, מהפריפריה. הגישה גם למתקנים וגם למאמנים היא קצת יותר מוגבלת ובמקרה של אילאי אנחנו רואים שגם הוא וגם המשפחה שלו עושים מאמצים מאוד גדולים כדי לתת לו את התנאים הטובים ביותר".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

יוני ארליך ורונן מורלי העבירו השתלמות מקצועית למאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ
היום, התקיימה השתלמות מאמנות ומאמנים תחרותיים מכל רחבי הארץ במרכז הטניס והחינוך רמת השרון 🥎
להמשך קריאה
"מקדיש את זה לחטופים ששוחררו": גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הישראלי (3 בעולם) עשה היסטוריה אחרי שניצח בגמר את סם שרודר ההולנדי 2:6, 6:3, 6:7(7) ולקח את הגראנד סלאם היוקרתי אחרי קאמבק הירואי. לאחר מכן הפסיד בגמר בטורניר הזוגות.

נערך אירוע סוף השנה בטניס לילדי הפריפריה

מנכ"ל בית הנשיא ואנדיוני הגיעו לטקס מיוחד שבמרכזו תוכנית ה`הדסטארט`

צילם אלכס גולדשטיין
עשרות ילדות וילדים מהפריפריה הגיאוגרפית במרכזי הטניס  התארחו  במרכז הטניס...
להמשך קריאה
הכוח הנשי: מלכות החימר כובשות אותו שוב

תחרות צמודה ומותחת בטניס נשים עתידה לרתק אותנו לערוץ יורוספורט ברולאן גארוס 2024. מה חדש בין הקליבריות הגדולות? אלופת ישראל לשעבר רקפת בנימיני מנתחת

רקפת בנימיני- טור אורח

מוכנה להסתער שביונטק

בעוד מגרשי החימר ברולאן...
להמשך קריאה
מטפחים את דור עתיד של הטניס התחרותי בישראל!
היום התכנסו כ-80 שחקניות ושחקני טניס בגילאי 6-11 מכל רחבי הארץ לסדרת תחרויות מיוחדת במרכז הטניס והחינוך שברמת השרון. מדובר בשחקניות ושחקני ה"עתודה" של מרכזי הטניס והחינוך בישראל, אשר זוהו...
להמשך קריאה