בדרך לטופ טאלנט: תכירו את אילאי חיים

את הטניס הוא הכיר דרך חוג השחייה אליו הלך, הבריכה הייתה ליד המגרש. אחרי כמה ביקורים וצפייה במשחקים הוא החליט שזה המשחק בשבילו ומאז הוא שולט בכדור. תכירו את אילאי חיים שמתמודד בטופ טאלנט 2

מקום מגורים: אשקלון
ענף: טניס
איך הגעתי לספורט הזה: "בגיל חמש אחי ואני היינו בחוג שחייה, הבריכה נמצאת ליד מגרש הטניס והיינו הולכים עם אמא לראות אחרי החוג אנשים משחקים. כשראיתי את הבוגרים משחקים התלהבתי מאוד והתאהבתי במשחק. בגיל תשע עברתי לנבחרת והתחלתי להתחרות".
אילאי מסביר כי "בספורט כמו כדורגל וכדורסל ההצלחה היא כקבוצה. לעומת זאת בטניס כל האחריות היא עליי. אם אני מצליח זה בזכות עצמי ואם אני מפסיד אז אני גם אחראי להפסד. הטניס שינה אותי במשמעת העצמית שלי ובחוסן המנטלי".

הישגים בולטים: אילאי מדורג במקום השני בישראל לגילאי 14, זכה במקום הראשון תנחומים ובמקום השני בזוגות בתחרות ארצית לגילאי 16 (כשהוא בן 14 בלבד) ובנוסף, זכה פעמיים במקום הראשון זוגות בתחרויות של Tennis Europe, זכה גם במקום ראשון בתחרות ארצית חנוכה.
כמה אני מתאמן: "היום אני מתאמן בין 5 ל-6 אימונים בשבוע. היכולות שצריך בשביל להיות טניסאי טוב הן דבר ראשון מנטליות, אתה חייב להיות חזק בראש. ובנוסף, צריך כוח מתפרץ, שרירים בידיים וברגליים כי לפעמים במשחק טניס אתה לא יכול לדעת תוך כמה זמן הוא יגמר. רוב החיים שלי אני משקיע בטניס בשביל לבנות את הקריירה שלי כשאהיה גדול".
מה החלום: "החלום שלי הוא להיות ספורטאי מצטיין. אני רוצה להשתתף בתחרות ITF שזו תחרות טניס עולמית ולייצג את נבחרת ישראל בגביע דיוויס".

דבר המומחים: "לאילאי יש נתוני פתיחה טובים לטניס", אומר מאמן הכדורסל הבכיר פיני גרשון, "להערכתי, הוא יכול להצליח". השייטת האולימפית ורד בוסקילה מוסיפה ואומרת: "אני לא בטוחה שאנשים בבית מבינים את המשמעות של להיות ספורטאי הישגי, תחרותי, מהפריפריה. הגישה גם למתקנים וגם למאמנים היא קצת יותר מוגבלת ובמקרה של אילאי אנחנו רואים שגם הוא וגם המשפחה שלו עושים מאמצים מאוד גדולים כדי לתת לו את התנאים הטובים ביותר".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

מרכזי הטניס בישראל - פתחו סניף חדש והפעם במגדל העמק.
יש לנו בייבי חדש!המשפחה שלנו ממשיכה לגדול ואנו נרגשים לפתוח שלוחה של מרכזי הטניס וחינוך  במגדל העמק. במרכז במגדל העמק, הצמוד למתנ"ס העירוני, שישה מגרשי טניס תקניים, ששודרגו אך לפני חודשים ספורים בעלות של חצי...
להמשך קריאה
נבחרת ישראל גילאי 12 בקנדה
אנו נרגשים לחלוק עדכונים על נבחרת ישראל של מרכזי הטניס והחינוך לגילאי 12 בביקורם בטורונטו בשבוע האחרון  והסתיים בהצלחה רבה!
בסופו של...
להמשך קריאה
"כבוד גדול לישראל, כבוד גדול לאשקלון"

הטניסאית מאשקלון סוניה ינושוק זכתה במדליית זהב במשחקי הספיישל אולימפיקס; ינושוק זכתה גם במדליית הכסף  בטורניר זוגות ה-"יוניפייד", המשלב טניסאיות וטניסאים עם ובלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "היא...

להמשך קריאה
מרכז טניס ראשון הוקם במסעדה שברמת הגולן

המרכז ישרת את ארבע המועצות הדרוזיות שבאזור ויספק בין היתר אימונים מקצועיים לילידים בגילאי 8 עד 14. יוני ארליך: "מרגש ומדהים לאן הטניס מגיע"

להמשך קריאה
שיתוף פעולה של מרכז הטניס יפו עם חברת Perion
אתמול (שלישי), נערך יום מתנדבים של חברת Perion במרכז הטניס והחינוך יפו.🎾 במסגרת שבוע ההתנדבות של החברה, עובדי חברת Perion הגיעו למרכז ביפו ושיחקו עם ילדים מתכנית חבק - ילדים שמגיעים למרכז הטניס יפו כחלק מתוכנית...
להמשך קריאה