בדרך לטופ טאלנט: תכירו את אילאי חיים

את הטניס הוא הכיר דרך חוג השחייה אליו הלך, הבריכה הייתה ליד המגרש. אחרי כמה ביקורים וצפייה במשחקים הוא החליט שזה המשחק בשבילו ומאז הוא שולט בכדור. תכירו את אילאי חיים שמתמודד בטופ טאלנט 2

מקום מגורים: אשקלון
ענף: טניס
איך הגעתי לספורט הזה: "בגיל חמש אחי ואני היינו בחוג שחייה, הבריכה נמצאת ליד מגרש הטניס והיינו הולכים עם אמא לראות אחרי החוג אנשים משחקים. כשראיתי את הבוגרים משחקים התלהבתי מאוד והתאהבתי במשחק. בגיל תשע עברתי לנבחרת והתחלתי להתחרות".
אילאי מסביר כי "בספורט כמו כדורגל וכדורסל ההצלחה היא כקבוצה. לעומת זאת בטניס כל האחריות היא עליי. אם אני מצליח זה בזכות עצמי ואם אני מפסיד אז אני גם אחראי להפסד. הטניס שינה אותי במשמעת העצמית שלי ובחוסן המנטלי".

הישגים בולטים: אילאי מדורג במקום השני בישראל לגילאי 14, זכה במקום הראשון תנחומים ובמקום השני בזוגות בתחרות ארצית לגילאי 16 (כשהוא בן 14 בלבד) ובנוסף, זכה פעמיים במקום הראשון זוגות בתחרויות של Tennis Europe, זכה גם במקום ראשון בתחרות ארצית חנוכה.
כמה אני מתאמן: "היום אני מתאמן בין 5 ל-6 אימונים בשבוע. היכולות שצריך בשביל להיות טניסאי טוב הן דבר ראשון מנטליות, אתה חייב להיות חזק בראש. ובנוסף, צריך כוח מתפרץ, שרירים בידיים וברגליים כי לפעמים במשחק טניס אתה לא יכול לדעת תוך כמה זמן הוא יגמר. רוב החיים שלי אני משקיע בטניס בשביל לבנות את הקריירה שלי כשאהיה גדול".
מה החלום: "החלום שלי הוא להיות ספורטאי מצטיין. אני רוצה להשתתף בתחרות ITF שזו תחרות טניס עולמית ולייצג את נבחרת ישראל בגביע דיוויס".

דבר המומחים: "לאילאי יש נתוני פתיחה טובים לטניס", אומר מאמן הכדורסל הבכיר פיני גרשון, "להערכתי, הוא יכול להצליח". השייטת האולימפית ורד בוסקילה מוסיפה ואומרת: "אני לא בטוחה שאנשים בבית מבינים את המשמעות של להיות ספורטאי הישגי, תחרותי, מהפריפריה. הגישה גם למתקנים וגם למאמנים היא קצת יותר מוגבלת ובמקרה של אילאי אנחנו רואים שגם הוא וגם המשפחה שלו עושים מאמצים מאוד גדולים כדי לתת לו את התנאים הטובים ביותר".

כתבות קשורות
חדשות ועדכונים

כל מה שחדש ומעניין במרכזי הטניס בישראל, אירועים ותחרויות בטניס הישראלי והעולמי

בבאר שבע עושים מעשים טובים:)
מרכז הטניס והחינוך באר שבע מידי שנה שם לו למטרה לעשות לפחות מעשה טוב אחד בשביל מישהו אחר 🤝🏼 הם מאמינים שנתינה אמיתת לזולת נובעת מהרצון לעזור לאחר ללא מחשבה על תמורה 🙌🏻🤍במסגרת יום...
להמשך קריאה
תוצאות - תחרות בינלאומית ע"ש משפחת ליפי
לאחר שבוע עמוס בטניס בינלאומי מצוין במרכז הטניס והחינוך חיפה,
טורניר משפחת ליפי 2023 הסתיים עם טקס סיום מרגש בהשתתפות 8 המדינות (עד גילאי 12) המשתתפות בתחרות.
להמשך קריאה
קורסי קיץ וקורס חצי שנתי באפריל להכשרות מדריכים
בית הספר למדריכי טניס מציג סגל מקצועי רחב עם מרצים בעלי ניסיון של שנים בתחום ביניהם רונן מורלי, אתי לוי, ירון עידן, איל תעוז, יובל לוטבק ,רוני סנדר, איל רוט ועוד…הקורס יורכב מתכנים עיוניים (מדעים ורפואת...
להמשך קריאה
שנה שנייה ברציפות: ישראל תארח טורניר ATP בנובמבר

אחרי שבשנה שעברה ג'וקוביץ' הרשים את הקהל בת"א עם זכייה, טורניר ה- ATP "ת"א ווטרג'ן אופן" חוזר ויתקיים בין התאריכים 11-5 בנובמבר. נעשים מאמצים להגדיל אותו ל 500 ATP

בשורה...
להמשך קריאה
השני ברצף: פדידה ניצחה בתחרות בינ"ל בבחריין

הטניסאית בת ה-15 ניצחה 1:2 בגמר ה-ITF את הבולגרית אמה פנטוסיס. ערן דנק, מנהל מרכז הטניס והחינוך חיפה, אמר: "גאווה לעיר חיפה ולמדינת ישראל"

הטניסאית הישראלית בת ה-15, מאי...

להמשך קריאה