המרכז לטניס בישראל
                                                 

אתר עובדי המרכז לטניס

 

לדף הפייסבוק הרשמי שלנו

  
למען הילדים - סרטון תדמית של המרכז לטניס בישראל
לקטעי וידאו נוספים >>  

תחרות מקצוען-חובבן ע"ש עמי רם 2015 במרכז לטניס בישראל - רמת השרון
לאלבומים נוספים  >>  


האקדמיה של המרכז לטניס בישראל

האקדמיה הינה תוכנית ממוקדת להכשרת דור העתיד של הטניסאים בישראל. התכנית שואפת לפתח את הפוטנציאל הטמון בכל אחד משחקניה בצורה המיטבית והמקצועית ביותר במטרה לגדל אלופי טניס ברמה הבינלאומית. שחקני האקדמיה נהנים ממעטפת ברמה הגבוהה ביותר מכל הבחינות הנדרשות לשחקן: אימוני יכולת גופנית, אימוני העשרה פרטניים, אימונים מנטאליים, ליווי ותמיכה בתחרויות בארץ ובחו"ל, עבודה על פי תכנית אישית, ליווי רפואי, תוכנית לימודים משלימה וכו'.

שחקני האקדמיה נבחרים בקפידה ע"י הצוות המקצועי ובכך נוצר מעגל שחקנים איכותי, חדור מוטיבציה, אשר שואף למצוינות ומימוש עצמי. צוות האקדמיה, בראשותו של הראל לוי, מורכב משחקנים ומאמנים מקצועיים מן השורה הראשונה המהווים מודל לחיקוי לכל שחקן - קטן כגדול. 

הצוות דואג לקדם ולפעול על פי ערכי מצוינות, הישגיות, אחריות, עצמאות ודרך ארץ, מתוך הנאה ומחיובות לקבוצה ולפרט. מאז היווסדו, ב-1976, טיפח המרכז לטניס בישראל אלופים כגון: עמוס מנסדורף, גלעד בלום, הראל לוי, אנה סמאשנובה, אנדי רם, יוני ארליך, נועם אוקון, שחר פאר, דודי סלע ועוד רבים אחרים. טניסאים אלה הגיעו להישגים והיוו מקור לגאווה רבה בקרב ישראלים רבים ואוהדי ישראל בתפוצות.

אנו מאמינים כי האקדמיה, בהתמדה ומקצועיות, תמשיך את העבר ותכשיר את אלופי המחרהדרך שלנו

הצוות המקצועי של האקדמיה שוקד על בניית תכנית אישית לכל אחד ואחת משחקני האקדמיה. התוכניות מבוססות על שמונה מרכיבים עיקריים, המותאמים באופן אופטימלי לאופיו ולכישוריו האישיים של כל שחקן

מיומנויות משחק
תכנית האימונים האינטנסיבית מותאמת לרמה תחרותית גבוהה הנדרשת מספורטאים המתמודדים בזירה הבינלאומית. התכנית השבועית כוללת 8 אימוני טניס ואימוני העשרה בהתאם לתכנית האישית של לכל שחקן, יכולתו והתפתחותו המקצועית.

יכולת גופנית
שחקני האקדמיה משתתפים ב-4 אימוני יכולת גופנית קבוצתיים בשבוע ואימון ליבה אחד. בנוסף, מקיימים השחקנים אימונים פרטניים בהנחיית אנשי מקצוע בראשותו של ד"ר יובל חיגר.

חוסן מנטלי
שחקני האקדמיה זוכים למעטפת מנטלית הניתנת על ידי פסיכולוגי ספורט מנוסים בראשותה של ד"ר אלן כץ. התכנית כוללת תמיכה וליווי באופן שוטף ובניית מסגרת אימונים מנטליים אישית, במטרה לשפר את ההתמודדות המנטלית על המגרש ומחוצה לו.

מעטפת רפואית
שחקני האקדמיה זוכים לטיפול רפואי מאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בעלי ניסיון עשיר בטיפול בספורטאים תחרותיים ובטניסאים מקצועיים. חברת מדיקס בניהולו של ד"ר יוני ירום, רופא הספורט של שחקני נבחרת הדייויס, נבחרה על ידי האקדמיה לספק את המעטפת הרפואית הכוללת ביטוח רפואי, מעקב, בדיקות תקופתיות, פיזיותרפיה, יעוץ תזונתי ועיסויים על בסיס קבוע. בנוסף, הוקמה קליניקה במרכז ברמה"ש לצורך מתן עיסויים וטיפולים יומיומיים לשחקנים.

ניסיון תחרותי בישראל ובחו"ל
התכנית האישית השנתית של כל ספורטאי באקדמיה כוללת השתתפות בתחרויות ארציות ובתחרויות בינלאומיות אשר מתקיימות בארץ בחו"ל (בליווי מאמני האקדמיה), כאשר המטרה היא  לרכוש את הנסיון הנדרש והניקוד הבינלאומי לצורך התקדמות בזירה הבינלאומית.

מצוינות בלימודים
במקביל להצטיינות בטניס, מצופה משחקני האקדמיה להצליח בלימודים. האקדמיה מפעילה תכנית לימודים משלימה הכוללת סיוע בשיעורי הבית והכנה למבחנים במהלך השנה ולמבחני הבגרות. תכנית הלימודים של ספורטאי האקדמיה נבנית ע"י הצוות המקצועי בתאום עם בתי הספר. השחקנים נהנים מחדרי לימוד המספקים לספורטאים את התנאים האופטימליים להצלחה בלימודים.

ערכים
הצוות המקצועי והספורטאים עובדים, מתאמנים ומשחקים בהתאם לסדרת ערכים מקדמי הצלחה על מגרש הטניס ובחיים בכלל. האקדמיה מתנהלת על פי ערכי מצוינות, הישגיות, אחריות, עצמאות ודרך ארץ מתוך הנאה ומחויבות לקבוצה ולפרט.

שיתופי פעולה בינלאומיים
האקדמיה מקיימת קשרים מקצועיים עם אקדמיות מקבילות מעבר לים, כמו גם עם שחקני טניס בינלאומיים מובילים. שחקן העבר המרוקני, יונס אל עינאווי וגלעד בלום (שחקן העבר של נבחרת הדיוויס) הינם חלק מהצוות הבינלאומי של האקדמיה.


הצוות המקצועי

המתקן

כתבו עלינו בתקשורת            

פייסבוק

לפרטים נוספים והצטרפות לאקדמיה: הילה חטר-ישי, סגנית המנהל המקצועי של המרכז לטניס בישראל. hillah@tennis.org.il

 
המרכז לטניס בישראל הינו מוסד ללא כוונת רווח המשרת משנת 1976 עשרות אלפי ילדים ומבוגרים ב-14 מרכזים ברחבי הארץ. אנו שוקדים על העצמת התפתחותם החברתית, הפסיכולוגית והפיזית של ילדי ישראל. כארגון חינוכי אנו מעניקים סביבה תומכת לילדים באשר הם ומחנכים לערכים של שיתוף פעולה, התמדה וסובלנות.
 

המרכז לטניס בישראל – משרד ראשי: צומת הכפר הירוק, ת.ד. 51, רמת השרון, 47100, ישראל. מוקד ארצי 6227*